Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logica Cichewicza, Ale Dlaczego?


benderag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżeli chodzi o kotły firmy Cichewicz, to według mnie są to bardzo dobre urządzenia. Zainstalowałem bardzo dużo kotłów Logica i żaden z moich klientów nie ma do nich zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie! Co do nieuznania reklamacji przez serwis ( który w odczuciu moim i moich klientów jest bardzo dobry) to nie chce mi się wierzyć że mogli tak postąpić z prawidłowo użytkowanym kotłem. Wielu klientów nie czyści kotłów i pali np: drewnem z niskimi temperaturami a kocioł jest zalepiony smołą. Takiego traktowania nie wytrzyma żadna stal. To tak jakby ktoś wjechał specjalnie samochodem do rzeki a potem domagał się gwarancyjnej wymiany silnika od producenta. Ja w każdym razie będę polecał te kotły każdemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozmawiałem z gościem w sklepie o Logice 17-20 kW. Mówiłem, że do ogrzania jest około 170 m2 (w tym około 30 m2 podłogówki). Sugerował, że ten może mieć problemy z ogrzaniem tej powierzchni. Mówił, że raczej powinienem kupić ten nieco większy 20-27 kW. Wiem, że na ten temat powinien wypowiedzieć się hydraulik. Ja sie zastanawiam, czy przewymiarowany piec w CO to przypadkiem nie kłopot. Nie wiem jak to jest. On będzie pracował na 3/4 swich możliwości.

Czy jest sens kupować "większy" piec niż jest to napisane w projekcie domu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Logica 17-21 idealnie sprawdzi się w twoim domu. Kupowanie 20-27kw jedynie pomoże ci zapakować więcej do kotła i wydłuży spalanie ale i tak więcej pójdzie przez komin ponieważ 20-27kw z tego co kojarze to ma nasza koleżanka Małgosia (ta od wybuchającego miału) a jej powierzchnia przekracza 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , co do Logica

- jedyny kocioł który ma węzownicę bezpieczeństwa do odprowadzenia nadmiary ciepła w przypadku przegrzania instalacji = mozna go montować w układach zamknietych. Gdzie indziej jak jej nie masz koszt wymiennka płytowego lub zewn weżownicy to ok 1000 zł !!! tu masz ja gratis

- 3 ciągi spalania z szamotem = dobra emisja - ten kocioł ma Buderus w ofercie jako Funke Logica w całej europie !!

- opatentowany system powietrza common air - inni np defro go podrobili = tu mas oryginał

- 12 lat gwarancji

 

czego jeszcze chcieć?

 

Witaj kolego

 

Powiem że mnie zaskoczyłeś bo ja posiadam ten piec ale mimo to mam wymiennik płytowy, który nie ukrywam bardziej mi szkodzi niż pomoaga. Czyli rozumiem, że podłączając wężownice bezpieczeństwa mogę zrezygnować z wymiennika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli chodzi o kotły firmy Cichewicz, to według mnie są to bardzo dobre urządzenia. Zainstalowałem bardzo dużo kotłów Logica i żaden z moich klientów nie ma do nich zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie! Co do nieuznania reklamacji przez serwis ( który w odczuciu moim i moich klientów jest bardzo dobry) to nie chce mi się wierzyć że mogli tak postąpić z prawidłowo użytkowanym kotłem. Wielu klientów nie czyści kotłów i pali np: drewnem z niskimi temperaturami a kocioł jest zalepiony smołą. Takiego traktowania nie wytrzyma żadna stal. To tak jakby ktoś wjechał specjalnie samochodem do rzeki a potem domagał się gwarancyjnej wymiany silnika od producenta. Ja w każdym razie będę polecał te kotły każdemu!

:( cudowny wpis :) Może byś był tak miły i podał mi wymiary kotłów Cichewicza, hahahahaha. Np. CFE bo w całej fabryce znalazł się 1 pan który podał, a jak przyszło do montażu okazały się inne o subtelne 20cm, hahahaha. Żeby zobaczyć kocioł zjeździłem pół województwa bo przedstawiciel handlowy nie wiedział gdzie może mieć swoje kotły :lol:

Kociołek FANTASTYCZNY, nie neguje - ale błagam bez kryptoreklamy serwisu i obsługi Cichewicza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, mając weżownice schładzajaca w Logika, mozna ją bezpośrednio podłaczyc do instalacji, nie potrzeba wymienników i buforów. Możesz z wymiennika płytowego zrezygnować

 

 

 

tak wiem że mam tą wężownice i mało tego aby ją podłączyć musisz dokupić dodatkowy element który kosztuje 160zł :( to raz a dwa zamykając piec w układzie zamkniętym musisz mieć tą świadomość że śpisz na bombie czy też koło niej. Wężownica bezpieczeństwa w życiu ci nie schłodzi pieca gdy np: zabraknie prądu. Nie wierzysz :( ? proponuje zrób Test :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

U mnie podobnie mam logica 20-27 odpadlo zawiesie trzymajace ruchomy ruszt bo zamiast przyspawania jest tylko zlapane.

Dzwoniac do serwisu slysze ze to nie podlega gwarancji bo to czesc eksploatacyjna.

ja sie pytam jak to mozliwe jak to jest przyspawane do korpusa kotla.

do tego bardzo kiepska ceramika ktora peka sama od temp..i do tego jest bardzo droga. obudowa po 2 latach cala rdzewieje.

 

Ogolnie zawiodlem sie bardzo wiec na dzien dzisiejszy.juz tego producenta nie moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mam 20-27 po 5 latach mi pociekł, miałem 4d zamontowany, zadzwoniłem i spytałem jak z gwarancją to powiedzieli podstawowa 3 lata, by mieś 12 letnią powinienem dać kocioł do uruchomienia serwisowi który postawi pieczątkę i powinienem robić przeglądy wtedy obowiązuje gwarancja 12 lat.

szamot już raz wymieniałem a teraz do wymiany piec.

Co jak co ale paliło się w nim dobrze nie narzekałem. Tylko teraz zastanawiam się czy wziąć ten sam czy coś innego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

Witaj kolego

 

Powiem że mnie zaskoczyłeś bo ja posiadam ten piec ale mimo to mam wymiennik płytowy, który nie ukrywam bardziej mi szkodzi niż pomoaga. Czyli rozumiem, że podłączając wężownice bezpieczeństwa mogę zrezygnować z wymiennika ?

 

Oczywiście - w tym roku conajmniej kilkanaście tak zaistalowaliśmy. Tylko zawór Syf lub Calefi lub Honeywella do dopuszczania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

Czy ktoś potwierdza plotkę, że licencję na Logic wykupił Buderus? Tak mówiło mi parę osób. Na rynki wschodnie Turcja, Rosja itp. Bo to że Cichewicz produkuje dla Buderusa od ładnych paru lat to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj moge stwierdzic ze ten kociol to ... przez wielkie G.
Miał byc taki cudowny w grudniu mija 3 lata jak go mam a caly spod kotla wraz z klapkami wyczystki oraz dnem kotla jest zgnity.
Prosze tylko nie pisac ze wina opalu jak pale tylko suchym weglem orzech, mam zawor 4d a na powrocie kotla nie ma nigdy 50stopni.

Pozniej dolacze fotki.


Jutro dzwonie na serwis i reklamuje dam znac co mi powiedzieli zobaczymy czy ta firma jest cos warta.

Kase umi wziasc kazdy czy odpoweidzialnosc za swoj produkt wezna zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj w moim kotle jest to samo cały spód kotła jest zgnity :) drzwiczki boczne z lewej i sprawej strony są zgnite. Wiesz co powiedzieli spece od Cichewicza ? że to jest naturalne ponieważ tam się zbiera sadza a sadza jest zawsze mokra i wilgotna i to że jest naturalne :) dodam że na moim kotle zawsze utrzymuje wysokie temperatury a zresztą mam zawór 4G i wymiennik ciepła który jest tak ustawiony aby temperatura na zasilaniu i powrocie była zbliżona.

 

Podsumowując Cichewicz to jedno wielkie padło  i nie ma tutaj co pisać że jest inaczej bo jak widać coraz więcej ludzi ma z tym problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w moim kotle jest to samo cały spód kotła jest zgnity :) drzwiczki boczne z lewej i sprawej strony są zgnite. Wiesz co powiedzieli spece od Cichewicza ? że to jest naturalne ponieważ tam się zbiera sadza a sadza jest zawsze mokra i wilgotna i to że jest naturalne :) dodam że na moim kotle zawsze utrzymuje wysokie temperatury a zresztą mam zawór 4G i wymiennik ciepła który jest tak ustawiony aby temperatura na zasilaniu i powrocie była zbliżona.

 

Podsumowując Cichewicz to jedno wielkie padło  i nie ma tutaj co pisać że jest inaczej bo jak widać coraz więcej ludzi ma z tym problemy

 

Nie przejmuj się po praniu mózgu i przekabaceniu kolega sarzyk został bardem Cichewicza - już nawet sam pisze w trzeciej osobie i chwali te kotly na cały świat :P

 

Wystarczy porównać 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15930-niedrozny-komin-%E2%80%93-jak-mozna-zamordowac-kociol-w-2-sezony-grzewcze/

 

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16588-wydzielone/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17000-wydzielone-z-dofinansowania-do-kot%C5%82%C3%B3w-ekologicznych/?do=findComment&comment=175069

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum wystarczająco długo i nikomu nie muszę udowadniać że jestem wiarygodny. Zdjęcia zrobię jak będziesz czas

Pisać każdy może...zdjęcia kolego, albo jakiś filmik. Tak, żeby było widać to, o czym piszesz. Te urwane elementy, korozję i inne cuda. 

Wtedy będziesz wiarygodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum wystarczająco długo i nikomu nie muszę udowadniać że jestem wiarygodny. Zdjęcia zrobię jak będziesz czas

Potwierdzasz tezę,że zawory n-drożne to nie całe panaceum na korozję.Na moim przykładzie np. :

kocioł pierwszy miał 12 lat,drugi 24 a obecny 8 i żyje bez w/w zaworów. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie chcę być tu "adwokatem diabła" ale producent wymaga, aby minimalna temp. wody powrotnej do kotła nie była niższa niż 55 st. C. Przy tak rozbudowanym wymienniku jak w tm kotle nie jest to absolutnie bezzasadny wymysł. To, że w instalacji jest zawór n-drogowy jeszcze absolutnie nic nie znaczy. Uspokaja a właściwie usypia jedynie czujność właściciela. Który z kolegów tak z ręką na sercu sprawdził, czy rzeczywiście od rozpalenia aż do wygaśnięcia temp. powrotu była rzeczywiście powyżej  tych 55 st.. Porządny termometr, najlepiej elektroniczny z pamięcią najniższej i najwyższej temperatury. Gnicie dna i osłon wyczystek to na sto procent efekt kondensatu. Mam na ten temat własną teorię popartą doświadczeniami, z której wynika, że blachy które tylko nawet kilka razy były potraktowane taką kąpielą kwasową juz nigdy nie mają swojej początkowej trwałości i nawet później eksploatowane we własciwych  warunkach szybciej korodują niż powinny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz tezę,że zawory n-drożne to nie całe panaceum na korozję.Na moim przykładzie np. :

kocioł pierwszy miał 12 lat,drugi 24 a obecny 8 i żyje bez w/w zaworów. pozdro

Do ochrony temp powrotu kotła należy stosować zawory 3-d stałotemperaturowe, natomiast stosowanie różnego rodzaju zaworów 4-D lub 3 - D regulowanych nie spełnia wymogów zachowania temp powrotu o zalecanych parametrach, gdyż parametry te zależą od nastaw samego użytkownika ,

Dodatkowo niech ktoś powie jaka będzie temp na powrocie na kocioł przy temp zasilania na kotle 60C i tych 60C podanych na grzejniki przez zainstalowany  zaw 4-D? 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz ten kocioł ?

Może dodam na wszelki wypadek że też posiadam Logicę 27kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.