Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logica Cichewicza, Ale Dlaczego?


benderag

Rekomendowane odpowiedzi

mam dylemat, jaki kocioł kupić. Odpadają z zasobnikami. Zastanawiam się nad Logicą 20 KW. Przemawia za tym kociołkiem dobra opinia. Jednak po wczytaniu się w szczegóły nie potrafię zrozumieć, jakie zalety ma ten kocioł w stosunku do konkurencji. Wydajność niższa niż jakiekolwiek inne. Wymagania w stosunku do przekroju ogromne. Cena zaporowa. A jednak wszyscy chwalą. W czym jest wobec tego ta różnica?? Proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za

 

1) 12 lat gwarancji

2) grubość blachy

3 super sterownik

4) możliwość podgrzewania wody latem

5) solidna konstrukcja

 

 

przeciw

1) niedorozwinięta obsługa klienta (niemiła, strach dzwonić :mellow:)

2) błędy ortograficzne na stronie www

3) sposób zamykania drzwiczek - to jakiś debil wymyślił :) ale się nie martwie 12 lat gwarancji, będą za jakiś czas do wymiany :)

 

 

co do sprawności kotła to powiem tak :) rozumiem że te wyższe u konkurencji sprawności kotłów to są jak najbardziej realne ? :) a nie wydaję ci się że Cichewicz po prostu napisał prawdę

 

Ja tam nie narzekam spalanie mam śmiesznie małe, palę zarówno do góry jak i od dołu. MI się ten kocioł podoba i na tle innych krzaczków, zębców, defro to wolę zapłacić więcej i nie mieć problemów przynajmniej z piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat, jaki kocioł kupić. Odpadają z zasobnikami. Zastanawiam się nad Logicą 20 KW. Przemawia za tym kociołkiem dobra opinia. Jednak po wczytaniu się w szczegóły nie potrafię zrozumieć, jakie zalety ma ten kocioł w stosunku do konkurencji. Wydajność niższa niż jakiekolwiek inne. Wymagania w stosunku do przekroju ogromne. Cena zaporowa. A jednak wszyscy chwalą. W czym jest wobec tego ta różnica?? Proszę o informacje

 

 

bo jest w miarę ładny

a wiekszośc klientów to kupi nawet g.... wazne żeby było owinięte w złotko z ładnym napisem

i to powie 99% sprzedawców i akwizytorów

co do kotła to podonie jak definicja konia.......

jesli dostaniesz taki kocioł w cenie zadowaljącej to kup natomiast napewnio nie warto przepłacac za to złotko ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia brutalna, ale niestety prawdziwa. Kocioł to blacha i woda, a reszta to bajer.

Ostatnio widziałem zwykłe Ogniwo - proste, tanie i jak sądzę niezawodne. A co do sterowników i wentylatorów to chyba - Szkoda Gadać!!

A ja teraz jadę chrustem i to ostro.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za

 

1) 12 lat gwarancji

12 lat gwarancji - ale na co - prawdopodobnie tylko na spawy a nie na debilne drzwiczka. Na to i reszte chyba tylko 1 lub 2 lata - nie chcialo mi sie sprawdzac ale to standart.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwy producent.

Podaje powody dla których nie powinno się kupować jego kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ swoją wypowiedź bardziej precyzyjnie

 

co do drzwiczek to zostały one naprawione w ramach gwarancji (wymieniona podkładka od zamykania klamki)

 

 

Z pieca jestem naprawdę zadowolony, nie miałem z nim żadnych problemów podczas użytkowania. Sterownik jak dla mnie rewelacja prosty w obsłudze z dużymi możliwościami. Jak widać jest wielu co ma ten kocioł i mają podobne zdanie co ja, co do wypowiedzi automatyka na temat wyglądu to już inna sprawa. Ja akurat nie patrzyłem na wygląd a na grubość blachy, gwarancja na spawy, no i nie ukrywam bardzo zaciekawił mnie ten system coomon air. Szukałem również kotła co pozwoli mi palić w trybie letnim podgrzewając wyłącznie CWU. Dlatego wybór padł na niego. Życzę każdemu aby miał tak fajnie działający kociołek jak mój mellow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To podsumujmy - podajcie proszę dokładnie nazwę tego pieca!!!

Ja też jestem przed zakupem i głowa już mi dymi od myślenia. U mnie ok 180m2 do ogrzania - parter + poddasze. Na 60m2 położona jest podłogówka,

Na stronie Cichewicza Logica jest podpięta pod piece na wegiel i miał, jest osobna zakładka - Piece na ekogroszek i tam już jest Futura. Ja zamierzam palić eko, więc.... co... proszę o pomoc.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tego co wiem Ling duo jest zeliwny a Cichewicz/Buderus jest stalowy. Cena na dzis za Linga to ok 9500 a Buderusa ok 9000 ale stal - a żeliwo.... to zeliwo. Sam nie wiem co robic. Teraz czytam że ten Cichewicz/Buderus jest juz ze sterownikiem 800R i tu ma fajne opisy dzialania. Ktoś ma jakies doswiadczenia? I co z tą Logicą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zapewne chodziło mi o Linga Combi, przynajmniej o tym że jest on żeliwny zapewniał mnie użytkownik tego pieca.

Dobra będę dalej drążył wątek pieca ze sterownikiem EkoMaxx 800R.

Pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie. Czy "zazwyczaj" producenci dają dowolność co do wyboru montazysty ich pieca? Czy też "ich" piec moze zamontować wyłączenie "autoryzowana" firma, osoba itd.? Jak wówczas traktują gwarancję?

Czuję ze skończę na Cichewiczu i ciekawi mnie jak ta firma podchodzi do tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Odradzam zakup pieca Logica, w ogóle odradzam zakup jakiegokolwiek produktu tego producenta ze względu na serwis producenta. Na gwarancji podstawowej czyli trzy letniej w drugim roku użytkowania piec Logica zaczął cieknąć- serwis przyjechał pospawał no i niby wszystko w porządku. Po trzecim roku użytkowania piec znowu zaczął cieknąć zimą-- czas, który musiałem czekać na przyjazd serwisu producenta wyniósł ponad 25 dni ( w domu zimno, w piecu nie szło palić), po czym pan technik stwierdził że piec nadaje się do wyrzucenia i naprawa nie podlega gwarancji 12 letniej. Oczywiście piec musiałem wymienić na nowy a z nimi zaczynam dopiero walkę chyba przez rzecznika konsumentów (na listy polecone zero odpowiedzi) zobaczymy jak to się skończy, ale w ta gwarancje radze nie wierzyć. OSOBIŚCIE ODRADZAM ZAKUP PRODUKTÓW FIRMY CICHEWICZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Odradzam zakup pieca Logica, w ogóle odradzam zakup jakiegokolwiek produktu tego producenta ze względu na serwis producenta. Na gwarancji podstawowej czyli trzy letniej w drugim roku użytkowania piec Logica zaczął cieknąć- serwis przyjechał pospawał no i niby wszystko w porządku. Po trzecim roku użytkowania piec znowu zaczął cieknąć zimą-- czas, który musiałem czekać na przyjazd serwisu producenta wyniósł ponad 25 dni ( w domu zimno, w piecu nie szło palić), po czym pan technik stwierdził że piec nadaje się do wyrzucenia i naprawa nie podlega gwarancji 12 letniej. Oczywiście piec musiałem wymienić na nowy a z nimi zaczynam dopiero walkę chyba przez rzecznika konsumentów (na listy polecone zero odpowiedzi) zobaczymy jak to się skończy, ale w ta gwarancje radze nie wierzyć. OSOBIŚCIE ODRADZAM ZAKUP PRODUKTÓW FIRMY CICHEWICZ.

 

za piec zapłaciłem 4300zł w ONINENEM POLSKA

 

co do Twojej sytuacji to powiem tak, jeżeli mi Cichewicz wywinie taki numer to krótko mówiąc zrównam ich z ziemią że długo będą musieli na nowo wyrabiać swoją opinie. Według tego co piszesz to praktycznie ich sytuacja krótko mówiąc jest przekichana. Olewam rzecznika konsumentów i robię kilka prostych rzeczy

 

1) wysyłam oficialne pismo do Cichewicza o wymiane pieca jeżeli nie odpisze i nie zareaguje następuje następna rzecz

 

1) biorę dobrego prawnika

2) wzywam rzeczoznawcę na oględziny i sporządam protokół

3) prawnik wysyła pismo przesądowne o polubowne załatwienie sprawy a więc

 

a)wymiana pieca

:) pokrycie opłat prawnika

c) odszkodowanie pieniężne za 25 dni w których to marzłeś w domu

d) pokrycie kosztów rzeczoznawcy

 

między czasie prawnik kulturalnie daję do zrozumienia prawnikowi reprezentującemu cichewicza że zrobimy taki medialny szum wokół te sprawy wykorzystując gazetki i telewizje regionalną że za cholere pieca oni już nie sprzedadzą

 

 

Wydaję się niemożliwe ?

 

Takim o to sposobem wywalczyłem swoje rozszczenia od producenta bardzo znanego elektroniki. Sprawa identyczna lecz dotyczyła monitora fakt nie taniego ale to nie ma znaczenia. Na 2 spotkaniu sądowym mój prawnik załatwił nowy monitor, odszkodowanie pieniężne za poniesione koszta procesu + koszta jakie poniosłem będąc 2 miesiące bez monitora a z racji tego że jestem programistą dobrze na tym zarobiłem

 

 

Ja do Cichewicza nic nie mam jednak zgadzam się z tym że serwis jest gnojowaty i tragiczny i lepiej aby na mnie nie trafiło bo rozniose ich w pył

 

 

Cichewicz trzepie prawdziwe kokosy na tym co robi i uwierz mi nawet gdyby miał stracić na tym 20 tysięcy złotych kosztem nagłośnienia sprawy która im nie na rękę to będą woleli te przykładowe 20 tysięcy tobie zapłacić bo złą renomą mogą stracić kilkunastu potencjalnych kupców którzy na codzień mają stycznią z internetem i czytają podobne fora a kilkunastu klientów którzy kupi np 15 kotłów to spora kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam grzecznościowe pytanie do Emusa. Przyznam mam dylemat jak wielu na tym forum: wybór kotła. Generalnie wiem, czego chcę: kotła z możliwością spalania drewna (przepalanie wiosna-jesień) i węgla/miału. Oba paliwa w miarę równorzędne ze wskazaniem na miał/węgiel. Do wyboru dwie możliwości:

 

- kocioł dwupaleniskowy: stefaniak pleszew, integra lux żywiec, klimosz ling duo za drogi

- kocioł ze spalaniem dolnym: viadrus u24, kostrzewa warmet 200 ceramik, może jakiś hef, cichewicz logica

 

Dom (150 metrów) będzie bardzo dobrze ocieplony (17 cm styropian ściana, 15 cm fundament, dach 15 cm krokwie + 10 cm "pod" + okna ms z pakietem trzyszybowym. Komin 7,5 m wysokości, ceramiczny

 

Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Hydra1976

Panowie , co do Logica

- jedyny kocioł który ma węzownicę bezpieczeństwa do odprowadzenia nadmiary ciepła w przypadku przegrzania instalacji = mozna go montować w układach zamknietych. Gdzie indziej jak jej nie masz koszt wymiennka płytowego lub zewn weżownicy to ok 1000 zł !!! tu masz ja gratis

- 3 ciągi spalania z szamotem = dobra emisja - ten kocioł ma Buderus w ofercie jako Funke Logica w całej europie !!

- opatentowany system powietrza common air - inni np defro go podrobili = tu mas oryginał

- 12 lat gwarancji

 

czego jeszcze chcieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

Ja znam kocioł logica dobrze, to najlepszy kocioł wszystkopalny na rynku. Co do opinii o jego trwałości to niestety nawet czasam BMW bywa zawodne. Przypadek opisywany na forum moze wynikać, ze użytkownik nie czyścił kotła. To tylko kocioł stalowy, a stal nie czyszczona moze przerdzwieć. Dziwię sie jednak Emusowi, gdyż mojemu klientowi ( z Buderusa Szczecin) w ramach 12 letniej gwarancji CIchewicz wymienił korpus kotła, zostawił automatykę i budę ale wymiennnik wymieniono i to 5 latach. Jak kolega nie wykupił 12 lat gwarancji to sam sobie jest winien. Dla mnie to Logica to jedyny Polski kocioł sprzedawany w sieci Buderusa w Europie > logice mozna spotkać w od Hiszpani po Rosję. - chyba kilkadziesiąt tysięcy klientów nie moze sie mylić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W parametrach technicznych kotła jest napisane, że minimalna wysokość komina wynosi 8 metrów.

Komin w budowanym domu umiejscowiony jest w kalenicy na wysokości około 6,6 m. Tak niski komin chyba uniemożliwia mi prawidłowe funkcjonowanie tego pieca? Ponadto przekrój komina 14x27 jest nieco za mały. W warunkach jest 400 cm2. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.