Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie A Przewymiarowanie Kotła?


kseroks1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie mam kociołek dwukomorowy mało znanej firmy *** o mocy 25kW i żeliwne grzejniki zawór 4 drogowy z automatyka kociołek przy największych mrozach chodził na 65^C.

Zastanawiam się czy po dociepleniu domu (kompleksowo od fundamentu po dach) jego moc nie będzie zbyt duża jak na zapotrzebowanie domu(dom 220m2+200 l CWU stare budownictwo tzw. kostka z lat 70 piwnica pod całym domem ale nie ogrzewana)

Czy spalanie nie będzie przez to większe że za duży kociołek ??

 

Ewentualnie czy zawory (termostaty) na żeliwnych grzejnikach coś dadzą??

(i czy w ogóle można takie zakładać do takich grzejników??)

 

Proszę o odpowiedzi, podpowiedzi, własne przemyślenia/doświadczenie

 

Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze moz 25kw to min jakie powino byc w wiekszosci domów do 300m powierzchni

po drugie jesli masz zawór 4d zamontowany to do niego zamontuj siłownik i sterownik ogodowy co pozwoli a utrzymanie czynnika grzewczego na odpowiednim poziomie

po trzecei zawory plus głowice to bardzo dobre rozwiazanie np jak słońce przyświeci to głowica dosc szybko skryzuje grzejnik i nie bedzie dodatkowo pomieszczenie przegrzewne

rozumiem że instalacje jest na grawitacji tak więc zawory plus głowice proponuje z heimaier o niskich oporach przepływu i żrednicy takiej samej jak masz do tej pory ,wtedy wywalasz stare zawory i w pare min montujesz nowe i nawet śrubunku nie muszisz wymieniać

a tak na marginesie,piszesz że kompleksowo bedziesz izolował dom jak porządnie zaizolujesz dom wełną ok 18-20cm to na twoim miejscu zamontowałbym gaz

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to nie za bardzo bo piec wymieniłem dopiero co jeszcze roku nie ma jak na dzień dzisiejszy. A co do instalacji to mam zrobione z pompą obiegową na układzie otwartym z zaworem 4d i sterownikiem ale st 13 KG elektronik taki jak to zazwyczaj po taniości ale myślę wymienić ze sterowaniem pogodowym żeby miał i będzie myślę dobrze wtedy.

a ocieplenie to piwnica 10 cm styropian ściany 12 cm styropian a strych 8 cm styropian i na to 20 cm wełny super mata 0,33. nowe okna z 3 szybami nowe drzwi z Lestol-a . a gaz to może w przyszłości jak zmienię całą instalację na miedź na razie nie mam na tyle środków. wszechobecny PSEUDO kryzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.