Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4d + Pompa Kotłowa


samouk

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy inaczej radzi już sam nie wiem co zrobić. jedne z instalatorów moi doradził załozyć sobie 4D by nim sterować też wstepnie grzejnikami od pogody. By nie szło z pieca 55 na grzejniki tylko 40 w zaleznoiści od temp zew.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest identyczny schemat jak moj na schemacie 2 tylko zawor 4D jest zastapiony 3d na podłogowce.

Nie lepiej jak na schemacie 1. wtedy pierwszy zawor 4D zredukuje pierwszy raz temperature do takiej jak na grzejnik, a nastepnie na 2 zaworze do takie jak na podlogowce.  stoswac ta pompe kotłowa?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O inst z zaworami 4-D  napisał ci kolega kila postów wstecz , nawet tego nie przeczytałeś , tylko dalej klepiesz swoje bzdury i mylisz pojęcia.

Jak chcesz mieć te zaw 4-d  to muszą być tak duże aby na obiegu kotłowym była praca na grawitacji lub wstawić pompą na powrocie z zaw 4-D, a nie jak ty sobie narysowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce zrobić źle, pokaż jak mam zrobić by było dobrze. fajnie sterowało się ogrzewaniem i piec nie dostawał po tyłku niską temperaturą powrotu. Chętnie posłucham Twojego rozwiązania ale w całości wyjaśnionego, a nie tylko fragmentarycznie.

Bede wdzięczny za dobry pomysł, tylko prosze napisz mi to w całosci wtedy prewnie zrozumiem. Pozdrawiam i dziekuje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak na schemacie1 zamienie na podłogówce zawór 4d na 3d i na powrcie z 4d od grzejników dam pompe kotłowa czy taka instalacja jest ok?  W ogólnosci by mnie tu nie było ale każdy instalator mówi mi inaczej. Dlatego zwracam się o pomoc do fachowców. Kiedyś już miałem przygodę, że instalacja musiała być 3 krotnie zmieniana w starym domu.

Chce teraz dopilnować sprawy. A może zaproponujesz inne lepsze rozwiazanie, w tym celu wszytko opisałem szczegolowo. Drugie pytanie obwód zamknięty czy otwarty lepiej? bede miał UPS i mam ten zawor DBV1?

 

Z gory dziekuje za pomoc i przepraszam ze zawracam glowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jak na schemacie1 zamienie na podłogówce zawór 4d na 3d i na powrcie z 4d od grzejników dam pompe kotłowa czy taka instalacja jest ok?  

 

Nie!

 

 

A może zaproponujesz inne lepsze rozwiazanie, w tym celu wszytko opisałem szczegolowo. Drugie pytanie obwód zamknięty czy otwarty lepiej? bede miał UPS i mam ten zawor DBV1?

 

Przecież ci zaproponowałem na 1 lub 2 zaw 3-D i pompie kotłowej.

Przy jednym  3-D nie potrzeba nawet dodatkowego sterownika, ten z kotła wszystko obsłuży sam.

Otwarty/ zamknięty to nie ma większego znaczenia, jak kocioł może tak pracować to niech pracuje,

UPS albo tak duży że odsłuży podajnik, albo sobie daruj - przy kotle z podajnikiem i braku prądu to kocioł staje.i nie ma przegrzania kotła.

 

 

 

 Dlatego zwracam się o pomoc do fachowców. 

 

Ale ich nie słuchasz, więc czego więcej chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zrobię 2 zawory 3D i  pompe kotłowa. 

UPS mam z baterią na 100Ah więc myślę przez kilka godzin da radę. W tym czasie zdążę wrócić do domu.

ostanie pytanie te 2 zawory 3d 

a) każdy z osobnego wyjścia z pieca?

b) najpierw 3d od grzejników, a za nim odejście na  3d od podłogówki.

 

 Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca kotła kazał mi jechać z kotła do zaworu 3d lub 4d właśnie 5/4" i powrót z zaworu również tą samą średnicą. Dopiero po zaworze 3d lub 4d mówił mi ze mogę zrobić sobie redukcję. Zobaczymy co na to instalator. Dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, czy według tego schematu mogę wyjść z kotła 4  niezależnymi wyjściami:

1 - na co 5/4"

2- na cwu 1"

3 - na podłogówkę 5/4"

4 - na pompę kotłową? 3/4"

 

Tak mam wspawane króćce.

Czy muszę koniecznie wszytko połączyć w jeno wyjście z pieca?

Hydraulik chce zrobić niezależne wyjścia, czy to dobrze?

 


 

 

Pozdrawiam dziekuje,

 

Paweł

post-73651-0-11741600-1496686586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, czy według tego schematu mogę wyjść z kotła 4  niezależnymi wyjściami:
1 - na co 5/4"
2- na cwu 1"
3 - na podłogówkę 5/4"
4 - na pompę kotłową? 3/4"
 
Tak mam wspawane króćce.
Czy muszę koniecznie wszytko połączyć w jeno wyjście z pieca?
Hydraulik chce zrobić niezależne wyjścia, czy to dobrze?
 
 
 
Pozdrawiam dziekuje,
 
Paweł

 

Dziekuje za odpowiedz,

mam wspolny powrot 5/4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.