Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pereko Ksr 25kw Czy Cichewicz Futura Econo Mini 21kw


marekfranki

Rekomendowane odpowiedzi

Cichewicz = Mercedes

PerEko = Daewoo.

 

Witam Neo,

|Cieszy mnie że rozbawiło kogoś moje pytanie,

ale dla mnie niezorientowanego pytanie jak każde inne,

w Twojej wypowiedzi brak uzasadnienia (wszak merc także się psuje a koszt naprawy niewyobrażalnie wiekszy przy załozeniu że oba samochody bedą na chodzie przez 10 lat)

Czy kolega opiniuje z doświadczenia wiedząc podczas instalacji, opini znajomych etc

proszę o uzasadnienie

 

ps.. na forum sporo osób isze o klopotach z cichewiczem:-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja dołożę parę groszy...

Pewnie nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że per-eko to w pewnym stopniu "odłam zębca"... Jeden z byłego szefostwa zębca założył tą firmę...

W firmie PER EKO mam kogoś z rodziny i dlatego też pokusiłem się o zakup tego kotła. Nie jest to coś wspaniałego, ale wg mnie spełnia swoją rolę - ogrzewam dom i CWU i spalam tyle groszku jak inni użytkownicy kotłów różnych "renomowanych firm" na forum - trzeba czegoś więcej ?? Czy ja kupiłem kocioł po to żeby był w futurystycznej obudowie i nie wiem... stał w salonie i ładnie się prezentował ??

Poczytajcie opinie o Hefach i innych - niby super marka a zawsze znajdzie się ktoś komu nie odpowiada...

To tyle ode mnie :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym atutem PerEko jest cena. W naszym kraju jest to atut wystarczający. Dlatego ja nie krytykuję PerEko gdyż ustalając cenę w wyraźny sposób określają swój target i swoją jakośc. Kolega jednak pytał, który kocioł wybrać więc moim zdaniem Cichewicz jest lepszym kotłem. To wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kotła jeszcze nie kupiłem,

Nadal 50 na 50.

Jeśli chodzi o PerEko to tylko wiem tyle że wszyscy oceniaja nisko ze wzgledu na cenę..

Jeśli chodzi o Cichewicza to opinie są podzielone - serwis tej firmy taki sobie w opiniach, bzdurne wymagania w instrukcji,

Nadal czekam na jakieś opinie zwłaszcza jesli chodzi o PerEko..

Niestety na forum co zrozumiale ludzie piszą w sytuacji gdy mają problem z kotłem, rzadko zadowoleni posiadacze zachwalaja swoje kotły..

Przychylamam sie do cichewicza z tym że uważam że obydwa piece są na porownywalnym poziomie i przy wlasciwym uzytkownaniu praca z nimi i obsługa będzie taka sama..

 

jednakże nadal czekam na opinie..Pozdrawiam

franki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ekstremalnie tanie" chyba zbyt mocno powiedziane. Ten model który zamierzam kupic jest tylko 300zł tanszy od Cichewicza.

A skoro Ciechewicz to "MERCEDES" to czemu sprzedaje w podobnych cenach co "DEAWOO"

Odnosnie złych opini na temat PER-EKO konkretnych nie mozna uzyskac tylko pomówienia w stylu: jest zły, bo jest zły ( ktoś tam ma i tak mówił że jego znajomy słyszał ) , a rzeczowych info brak :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego NEO słyszałeż może o kotłach KLECZAJA z Radomia ? http://www.piecbud.net.pl/pl/firma

 

Wymiarami by mi równiez pasował, ale słyszałem negatywne opinie w stylu gwarancja sie kończy i piec do wymiany (cenowo podobnie 6500zł - do małej negocjacji)

 

Firma ta sie mieści 2km od mojego miejsca zamieszkania, a wiec z serwisem by nie było problemu, cześci zamienne od reki itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futura Mini powinna być około 1000 zł droższa więc albo znalazłeś bardzo drogo Pereko albo bardzo tanio Cichewicza :)

 

witam.

 

U mnie w mieście PER-EKO KSR 17 KW - 6200zł http://www.kotly.radom.pl/index.php?p=kotly&page=2

 

U mnie mieście FUTURA ECONO MINI 16KW - ostatnio targowanie skonczyliscmy na 6500zł ( nieżej sprzedawca juz nie chciał zejsc :) ) - dziś w tym sklepie znów spędziałem ponad pół godziny z masą pytan ;)

 

Ceny podaje oczywiscie brutto na fakturę.

 

Dzwoniłem dziś do serwisanta Cichewicza - koszt zerowego startu 250zł (z przyjazdem), jezeli sam uruchomie gwarancja spada na 12 miesięcy.

Gwarancja przy 16KW i 21KW to 2 lata na elektrykę itp, szczelnośc natomiast 3 lata. Gwarancja dwunasto letnia nie obejmuje tych modeli.

 

ps. oferta Futury w necie za 5999zł http://www.fuego.pl/2173_CICHEWICZ_FUTURA_...MINI_16_kW.html

- dzwoniłem dziś i jezeli wpłace minium 1000zł a pozostałe 5000zł przy obiorze to wysyłka free :) , nie podoba mi sie to za bardzo, gdyz nie znam ludzi ale pomyślimy :), co nie wyklucza myslenia o PER-EKO :)

 

Dlaczego nikt nie chce mnie przkonac do któregoś z tych kociołków :)

np. napisac coś w stylu : jestem monterem pieców i PER-EKO to...... , a Cichewicz to ..... zajmuje sie tym od lat i wiem co piszę i jakie mogą byc problemy, wady, zalety itp :)

 

Planuje w tym tygodniu podjąc decyzję

 

 

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlaczego nikt nie chce mnie przkonac do któregoś z tych kociołków

np. napisac coś w stylu : jestem monterem pieców i PER-EKO to...... , a Cichewicz to ..... zajmuje sie tym od lat i wiem co piszę i jakie mogą byc problemy, wady, zalety itp...

 

Ja powiem Ci tyle...sam mam per eko ale tylko dla tego, że kupiłem go dużo taniej niż w sklepie... Jeżeli nie miałbym takiej możliwości taniego zakupu jak miałem kiedy stałem przed wyborem kotła, to brałbym Cichewicza... ale powiem Ci jeszcze jedno... serwis PER Eko jest o dziwo w porządku - na telefon wszystko doradzą, na maile odpowiadają, a jak nie pomaga to sami przyjeżdżają... sam się zdziwiłem - i wszystko za darmo w ramach gwarancji... :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech.....nasuwa sie kolejne pytanie :)

 

jak naprawde wygląda Futura Econo Mini 16KW :)

Po przegladaniu róznych sklepów w 80% sprzedawcy pokazują foto modelu 21KW ( jako 16kw),

po głębszych poszukiwaniach znalazłem oto takie dwie fotki niby tego samego modelu

 

Foto 1

futura1.jpg

 

Foto 2

futura2o.jpg

 

 

Dodam tylko ze ten szary jest dostępny w necie za ponad 5800zł ?

 

Ten niby niebieski za 6000-6650zł ( napisałem "niby" bo często sa wklejone zdjęcia modelu 21KW sprzedawne jako 16KW i co......przy przesyłce wielkie rozczarowanie. Przykłedem jest link do sklepu internetowego FUEGO http://www.fuego.pl/2173_CICHEWICZ_FUTURA_...MINI_16_kW.html na foto 21kw a opis 16KW - czy to chwyt marketingowy ? )

 

czy moze mi ktos wytłumaczyc o co tu chodzi ?

 

Dodoam tylko że model niebieski jest bardziej estetyczny ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

U mnie w mieście PER-EKO KSR 17 KW - 6200zł http://www.kotly.radom.pl/index.php?p=kotly&page=2

 

U mnie mieście FUTURA ECONO MINI 16KW - ostatnio targowanie skonczyliscmy na 6500zł ( nieżej sprzedawca juz nie chciał zejsc :) ) - dziś w tym sklepie znów spędziałem ponad pół godziny z masą pytan :)

 

Ceny podaje oczywiscie brutto na fakturę.

 

Dzwoniłem dziś do serwisanta Cichewicza - koszt zerowego startu 250zł (z przyjazdem), jezeli sam uruchomie gwarancja spada na 12 miesięcy.

Gwarancja przy 16KW i 21KW to 2 lata na elektrykę itp, szczelnośc natomiast 3 lata. Gwarancja dwunasto letnia nie obejmuje tych modeli.

 

ps. oferta Futury w necie za 5999zł http://www.fuego.pl/2173_CICHEWICZ_FUTURA_...MINI_16_kW.html

- dzwoniłem dziś i jezeli wpłace minium 1000zł a pozostałe 5000zł przy obiorze to wysyłka free ;) , nie podoba mi sie to za bardzo, gdyz nie znam ludzi ale pomyślimy :), co nie wyklucza myslenia o PER-EKO :)

 

Dlaczego nikt nie chce mnie przkonac do któregoś z tych kociołków :)

np. napisac coś w stylu : jestem monterem pieców i PER-EKO to...... , a Cichewicz to ..... zajmuje sie tym od lat i wiem co piszę i jakie mogą byc problemy, wady, zalety itp :)

 

Planuje w tym tygodniu podjąc decyzję

 

 

 

Pozrawiam

na gwarancje to kolego nie licz u nikogo...zawsze bedziesz winny ty i to jak uzytkowales piec i do jakiego stanu go doprowadziles, gwarant zawsze bedzie sie bronil jak mogl zeby cie tylko zbyc...ja mam buderusa/cichewicza i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

otoz ja jestem użytkownikiem per eko 25kw. wybralem ten piec z jednego powodu-akurat wymiarami pasujemi do mojej kotlowni. cena nie grala az takiej wielkiej roli ale zaplacilem rok temu 6400wiec chyba ok.

co do pieca to nie mam zadnych zastrzeżeń-dziala!

sterownik taki sam jak u wielu innych producentow,motoreduktor firmy nord -jak u wielu innych producentow, tak samo jak bunkier oraz podajnik(slimak).

rzeczywiscie serwis jest bardzo dobry.jeden telefon i gosc byl 2 dni pozniej u mnie na miejscu.problemu nie mialem z piecem ale musialem wezwac bo mialem maly pozar w kotlowni(nie spowodowany przez piec).a ze ogien byl blisko pieca to serwisant wycenial czesci ktore trzeba bylo wymienic.

w piecu tym palilem dotad ekogroszkiem,pelletem oraz owsem.wszystko dobrze sie pali.przy owsie jest duzo popiolu ale jak ktos ma czas to ok.

gdybym mial kupowac jeszcze raz to pewnie tez per eko.

osobiscie to z wygladu ten cichewicz tez mi sie bardziej podoba.jest tylko jedno "ale"-widzialem go kiedys w sklepie i jesli dobrze pamietal to trzeba otworzyc pierw te blaszane drzwi zeby dostac sie do drzwiczek od pieca-mam racje?jesli tak to niechcial by tego pieca dlatego ze spedzalem godziny w kotlowni na ustawianiu i czesto otwieralem drzwiczki zeby sprawdzic jak sie pali. jesli za kazdym razem mielbym otwierac jeszcze te blaszane to chyba bym je wymontowal.

wybor nalezy do ciebie-napisz co wybrales.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, kolego cena :) marzec to martwy miesiąc handlowy ;)

 

do testów mam całe lato :)

 

fakt, że wprowadzic sie zamierzam dopiero na zimę :) i do tego czasu mam zamiar "rozpracowac" kociołek

 

 

pzdr

 

 

 

ps. a dlaczego ludzie kupują zimowe opony w lato, a letnie w zimę...... :) --- cena i psychiczny spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.