Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Do Pompy


monument22

Rekomendowane odpowiedzi

witam, gdzieś kiedyś widziałem w internecie sterownik do pomp,teraz nie mogę tego znaleźć. może ktoś zna nazwę firmy lub stosuję takie.

chodzi mi o taki sterownik który by wyłączył pompy po wygaśnięciu pieca. nie chodzi mi o sterowanie piecem tylko pompami, a dokładnie dwoma naraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy oglądam na allegro i np

http://allegro.pl/item913913652_sterownik_...p_alarm_hd.html

 

tylko pytanie jeszcze z takiej beczki czy pod takie sterowniki można podpiąć 2 pompy, np od co i ogrzewania podłogowego.

 

nie chodzi mi o sterowanie temperaturami tylko o wyłączenie pomp po wygaszeniu kotła.

ten sterownik na allegro może pracować przy obciążeniu 180 W czyli jak mam 2 pompy które na 3 biegu wcinają 75 W można by zmostkować i połączyć, Tylko czy tak mogę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy oglądam na allegro i np

http://allegro.pl/item913913652_sterownik_...p_alarm_hd.html

 

tylko pytanie jeszcze z takiej beczki czy pod takie sterowniki można podpiąć 2 pompy, np od co i ogrzewania podłogowego.

 

nie chodzi mi o sterowanie temperaturami tylko o wyłączenie pomp po wygaszeniu kotła.

ten sterownik na allegro może pracować przy obciążeniu 180 W czyli jak mam 2 pompy które na 3 biegu wcinają 75 W można by zmostkować i połączyć, Tylko czy tak mogę zrobić

Są dostępne sterowniki o większej obciążalności (i nawet tańsze) - wystarczy dokładniej przejrzeć np. allegro.

 

Oczywiście stosowanie jednego sterownika do dwóch pomp ma sens tylko wtedy, gdy pompy te mają być sterowane jednakową temperaturą (możliwe jest np. rozwiązanie gdzie za pomocą odpowiedniej armatury na grzejniki kierujesz inną temperaturę niż na ogrzewanie podłogowe - wtedy raczej należy kupić w sterowniki lub jeden umożliwiający sterowanie dwoma pompami na podstawie dwóch temperatur - ale nie wiem czy takie są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chce sterować funkcją włącz wyłącz pompę przy wygaszeniu pieca. pompa by chodziła na 3 biegu cały czas. możesz jeszcze raz dać ten link bo nie mogę go otworzyć

 

 

przejrzałem dużo tego na allegro i jest jedna na obciążenie 180 czyli w teorii by wytrzymało.

 

 

dzwoniłem nawet do serwisu jednej. i.........." oni nie wiedzą czy dwie można podłączyć" mówili że przez przekaźnik, więc Twoje słowa quitar się sprawdziły w rzeczy samej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie elektrycznym lub hurtowni trzeba poprosić o przekaźnik na 230 V 6 - 10 A z podstawką .

post-4692-1267184771_thumb.jpg

Do podłączenia wykorzystać styki normalnie rozwarte.

Można też wykorzystać jedna parę styków i zasilać dwie pompy jednym przewodem.

 

trochę to mi rozjaśniło sprawę.

 

 

musiałbym porozmawiać z teściem na ten tema(jest elektrykiem) :angry: aż mnie niechęci biorą na samą myśl o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też coś takiego:

http://allegro.pl/item927502841_sterownik_...tsz_4_1_co.html

 

Tutaj pisze, że maksymalny prąd obciążenia = 8A co jest raczej bardzo dużą wartością (ale jaka może być moc pompy przyłączona do tego sterownika należy już zapytać kogoś innego :angry: W linku, który Ty podałeś jest podany max prąd = 0,8A odpowiadający mocy 180W - czyli tutaj powinno być sporo więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.