Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasobnik Cwu Firmy Kospel


tqlis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ma ktos zasobnik tej firmy?

Dosyc szybko wychladza mi sie woda w nim. Praktycznie trzyma 4-5h po wylaczeniu kotla (wylacza sie przy 40st)

Fakt, ze nie mam ukladu ladujacego cwu, ani zaworu zwrotnego. Poki chodzi pompa CO (jedyna), to woda jest tłoczona przez wezownice. Calkiem mozliwe, ze to przyczyna wlasnie, ale pomijajac to, to chcialbym wykluczyc slaba izolacje, aby sie nie okazalo, ze po przerobce nie zyskam tylko 1h.

 

Ile trzymaja wasze wiszace zbiorniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak.

nie posiadam zaworu zwrotnego,piec dolnego spalania. przed pójściem spać zamykam zawór przed i za bojlerem, jak piec wygasa w nocy nie ucieka mi ciepło. bojler ocieplony pianką. Rano jak wstaje mam jeszcze ciepłą wodę;)(nie gorącą ale jest fajna) umyję się rozpalę w piecu( lub dołożę tylko) i odkręcam zawory :angry: zasobnik firmy XXX może trochę roboty z tym jest ale cóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakrecam nic i nawet cyrkulacja chodzi nonstop. Jak kociol zgasnie o 2-3, to o 7 da sie jakos wziasc prysznic.

Jednak z tego co slysze, to niektorzy maja tak, ze jak kociol zgasnie, to po wylaczeniu cyrkulacji i pomp po 12h moga smialo wziac prysznic. - moze to tyczy sie stojacych zasobnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakrecam nic i nawet cyrkulacja chodzi nonstop. Jak kociol zgasnie o 2-3, to o 7 da sie jakos wziasc prysznic.

Jednak z tego co slysze, to niektorzy maja tak, ze jak kociol zgasnie, to po wylaczeniu cyrkulacji i pomp po 12h moga smialo wziac prysznic. - moze to tyczy sie stojacych zasobnikow?

 

witam kolego wychładzanie wody jest oczywiste z twojego opisu po co ci pompa cyrkulacyjna ma pracować cały czas załóż sterownik czasowy ustaw pompę cyklicznie wtedy kiedy używasz wody najczęściej czyli rano i wieczorem ,jaką temperaturą podgrzewasz wode ,powinien być zawór zwrotny lub klapkowy .Prawdo podobnie woda schładza sie przez grawitację ,najlepiej wrzuć foto kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Posiadam Kospela dwupłaszczowego i układ ładujący cwu i problem w tym ze chociaż pompa cwu nie pracuje i tak się ładuje grawitacyjnie cwu i chociaż ustawie sobie na sterowniku temperature cwu 40 st. to i tak ładuje mi się do temperatury takiej która jest na piecu.Myślałem o zastosowaniu zaworu zwrotnego na obiegu do cwu ale nie wiem czy ciśnienie pąpki wystarczy aby go otworzyć.Jesli znów. zastosuje zawór zwrotny do cwu i zabraknie prądu moge zapomnieć o ciepłej wodzie.Poradzcie jakie rozwiązanie będzie najlepsze?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.