Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Cena: 655,00 zł (z VAT)
Cena: 294,00 zł (z VAT)
Cena: 189,00 zł (z VAT)
(zamiast 218,00)
Cena: 155,00 zł (z VAT)
Cena: 529,00 zł (z VAT)
(zamiast 579,00)
Cena: 459,00 zł (z VAT)
(zamiast 494,00)
Zdjęcie

Jak napełnić powietrzem naczynie przeponowe?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rudi

Rudi

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 21 luty 2008 - 09:15

Czy da sie napełnić naczynie przeponowe zwykłym powietrzem. Kiedyś je spuściłem bo myślałem ze jest to odpowietrznik:) Potem trochę pod pompowałem pompka do roweru... ale na wiosnę pojadę do wulkanizacji gdzie nabijają opony azotem, napełnię do 0,5atm.
  • 0

#2 OFFLINE   cheetah

cheetah

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 21 luty 2008 - 11:05

Ja sie podłacze bezczelnie do tego wątku :) i mam pytanko. jakie cisnienie powinno byc w naczyniu przeponowym? Ja pompowałem pompką rowerową je jak nie bylo wody w instalacji do cisnienia jakie bede miec w instalacji przy zimnej wodzie . Czy prawidłowo? Jak czesto powinienem kontrolować to ciśnienie i w jaki sposób?

pozdrawiam
Krzysztof
  • 0

#3 OFFLINE   Rudi

Rudi

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 21 luty 2008 - 12:26

cheetah: co do cisnienia wiem ze powinno byc do wytycznego ustalonego przez producenta butli, mysle ze 0,5 powinno byc ok. Ciekawe czy duza roznice robi gaz czy powietrze. Cisnienie musi napelnic worek wsrodku do tego stopnia aby sie uginalo do srodka wiec jak bedziesz mial za duze to nie bedzie sie sprawdzalo! ale tu wlansie nie jestem pewien na bank wiec musimy poczekac chyba na jakiego obeznanego forumowicza...
  • 0

#4 OFFLINE   piotrek automatyk

piotrek automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Zainteresowania: Automatyka procesów i systemów związanych z centralnym ogrzewaniem na opał stały, instalacje c.o., hydrauliczne i elektryczne. Pasja - automatyka i montaż kotłowni oraz systemów centralnego ogrzewania, sterowniki z algorytmem PID. Doradztwo techniczne. Piece kaflowe, prace zduńskie.

Napisano 21 luty 2008 - 16:14

Witam.

W naczyniu przeponowym jest balon z grubej gumy i może być pompowany powietrzem przez zaworek znajdujący się pod spodem naczynia nawet zwykłą pompką do roweru. O ile dobrze pamiętam wartości ciśnień to naczynie przeponowe do c.o. ma 'fabrycznie' 0,7 a do c.w.u. 2,2 atm.

Pozdrawiam.
  • 0