Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Per Eko Ksr 25


marekfranki

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami ciężko się czegoś dowiedzieć. Ja oglądałem te piece. Konstrukcja bardzo solidna. Dobrze wykonane. Na forach znalazłem kilka pozytywnych opinii. Niestety nie widziałem go w czasie pracy. Ale wydaje mi się że konstrukcja taka sama jak innych producentów. Wszystko zależy od jakości opału. Tu masz instrukcje ttp://kotly.com/info/per_eko_instrukcja_dtr_ksr_2008.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie pewno nie jest już aktualne, ale może ktoś jeszcze będzie kiedyś szukał informacji...

Mieliśmy kilka lat temu (4-5 lat temu) KSU19. Nie pamiętam dokładnie symbolu, ale to i tak bez znaczenia, bo tabliczka znamionowa była przebita, kody przegrawerowane gwoździem albo innym wynalazkiem. Do końca nie było wiadomo, czy to 19, czy 25. A to choćby ze względu na rozmiar komina, niestety ma znaczenie dość istotne.

Kocioł waży 272 kg. Transport po schodach to wyjątkowe widowisko, bo firma przyjeżdża bez żadnego sprzętu i pomysłu na logistykę.

Wydajność pieca nie miała nic wspólnego z parametrami podanymi w specyfikacji.

W komorze spalania widoczne były jakieś dziwne spawy, których wygląd wskazywał na remont pieca lub jakieś inne "poprodukcyjne" prace. Drzwiczki były źle dopasowane.

Przywieziono nam inny na wymianę, ale ten był ewidentnie KSU25 (350 kg; większy komin) i wyglądał na używany (!), więc go nawet nie przyjęliśmy.

Oficjalna reklamacja pewno nigdy nie doczekałaby się realizacji, bo albo ktoś był chory, albo na wakacjach, albo wyjechał... Najpierw nie mogliśmy się doczekać na dostawę, a potem na jego odbiór, ale w końcu się udało.

 

Ogólnie - piec jak i serwis to porażka.

To było ciężkie przeżycie i to w dodatku w czasie pierwszych chłodów i przymrozków - od września do grudnia.

Teraz mamy kocioł Żywiec. Sprawuje się całkiem przyzwoicie i mogę go polecić z czystym sumieniem.

 

Być może moje doświadczenia pomogą kiedyś komuś w podjęciu decyzji lub uniknięciu problemów.

Mam jednak nadzieję, że od tamtej pory producent poprawił jakość kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem kotłów Per-Eko chociaż są tanie, a jednak lepsze od produktów typu garaż +alegro -serwis. Jednak jest to producent znaczący, produkujący to co podaje w DTR i taki np KSR mini jest IMHO wart swojej ceny. Historia, którą opisuje Dali jest raczej przerysowana. Nie sądzę żeby Per-Eko samo dostarczało kotły do klienta detalicznego. Raczej mieszał tutaj jakiś mało poważny sprzedawca. Wracając do tematu...Per Eko jest IMHO tanie ale warte swojej ceny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje kocioł PER-EKO KSR 17 już ponad rok i tragedii nie ma... Kiedy mi go dostarczali mieli taki wózek "paleciak" - nim zwieźli kocioł z samochodu i wstawili do kotłowni. U mnie wszystko jest spasowane a piec jak przyjechał nowy był zafoliowany i dokładnie oznaczony. Wg mnie to kocioł ma za mało płomieniówek - i troszkę za dużo ciepła idzie w komin, no ale cóż zrobić - znakomicie się spisał w tamtym sezonie, kiedy to przez pewien okres temp. schodziła do -25st. w nocy... Podstawa to dobre paliwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.