Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koza Z Płaszczem Wodnym + Cwu + 2 Grzejniki


Kasienka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zwracam się do Forumowiczów z uprzejmą prośbą o pomoc.

Mam do ogrzania mieszkanie 70 metrów (nieocieplone, to część domu jednorodzinnego). 30metrowy salon, w którym miałby stanąć piec wolnostojący jest ok pół metra niżej niż reszta mieszkania. Do pieca chciałabym podłączyć 2 grzejniki, które będą zainstalowane w tej wyższej części domu i ciepła woda użytkowa.

Pytania:

jaka powinna być moc tej kozy?

czy można tak podłączyć boiler, by woda z niego leciała tylko w jednym kranie lub czy można ten boiler odłączać gdy się z niego nie korzysta. Chodzi o to, że instalacja wodna jest na dwa mieszkania, a jej oddzielanie to dla mnie gra niewarta świeczki

czy do tego typu instalacji konieczna jest pompa i sterowniki?

czy koza wymaga odbioru i zgody kominiarza?

ile mniej więcej coś takiego może kosztować?

Zaznaczam, że to nie jest mieszkanie, w którym jestem pewna że za np 5 lat będę mieszkać, więc nie chciałabym wydać jakiejś kolosalnej kwoty.

 

myślę o czymś takim:

http://www.allegro.pl/item917784278_piec_k...mocja_koza.html

ale nie rozumiem, czym różni się taki piec od tych, które kosztują 4-5 tysięcy a mają te same funkcje, więc mam obawy, czy taki piec zda egzamin i przede wszystkim jest bezpieczny

 

Dodam jeszcze, że w mieszkaniu koza bardzo dobrze się sprawdza. Tymczasowo zainstalowałam taką tanią stalową na 100 m2 i w salonie mam 25 stopni, w korytarzu 21 a w sypialni 19, więc przetestowałam że jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż na węgiel wydaję 20 zł tygodniowo + ścinki gratis ze stolarni. Koniecznie chciałabym jednak mieć CWU, gdyż ogrzewacz przepływowy to 400 zł za prąd na 2 osoby.

 

z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponowany przez Ciebie piec to nie żadna "koza" ale wolnostojący kominek z płaszczem wodnym.Palić można w nim tylko drewnem - o węglu zapomnij.

70 m.kw. do ogrzania to spora powierzchnia i na pewno trzeba zainstalować więcej niż dwa grzejniki.Zaprojektowaniem takiej instalacji niech zajmie się uprawniony fachowiec.Wykonane przez niego opracowanie odpowie na wszystkie Twoje pytania.Źle zrobione instalacje są nieekonomiczne i mogą być niebezpieczne dla użytkowników.

Kominiarze nie są uprawnieni do robienia odbiorów instalacji CO.

Pozdrawiam - Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę, że takie rzeczy trzeba zlecić fachowcowi. Ale jak już się za to wezmę, to chciałabym mieć ogólne rozeznanie, czy myśleć o wiośnie z 3-4 tysiącami w kieszeni, czy muszę to odłożyć na kolejne parę miesięcy i liczyć się ze znacznie większą kwotą.

i przede wszystkim chcałabym mieć solidne argumenty by samodzielne próby wybić swojemu męzowi z glowy, bo może i on takie rzeczy kładł ale na pewno nie projektował.

Co do grzejników to wydawało mi się że będzie ok. 3 pomieszczenia = 3 źródła ciepła. w największej części domu piecyk a w pozostałych dwóch pomieszczeniach po jednym grzejniku, ale jak tak sobie pomyślę o wszystkich znanych mi domach to moze rzeczywiście racja

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę, że takie rzeczy trzeba zlecić fachowcowi. Ale jak już się za to wezmę, to chciałabym mieć ogólne rozeznanie, czy myśleć o wiośnie z 3-4 tysiącami w kieszeni, czy muszę to odłożyć na kolejne parę miesięcy i liczyć się ze znacznie większą kwotą.

i przede wszystkim chcałabym mieć solidne argumenty by samodzielne próby wybić swojemu męzowi z glowy, bo może i on takie rzeczy kładł ale na pewno nie projektował. (...)

 

Witam.

Koszt projektu to groszowa sprawa w porównaniu z wydatkami na zbudowanie instalacji.Pokaże on również czy budowa taka jest w ogóle możliwa.

Pozdrawiam - Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.