Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekonomiczne Ogrzewanie Gazem


gosikcaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące użytkowania sterownika a kosztami zużycia gazu. Czy według własnych obserwacji uważacie, że oszczędniej jest ustawić sterownik pokojowy na niższą temperaturę jeżeli nie ma nikogo w domu ( np 8.00-16.00 tem 16st, od 16.00-23.00 21st, od 23.00-6.00 16st) czy też może w ciągu dnia utrzymywać stałą temp na poziomie 21st a tylko na noc obniżyć tem do 16 st. Od początku jak zamierzałam zrobić ogrzewanie gazowe myślałam o pierwszej opcji dlatego kupiłam Euroster 2005. Natomiast serwisant który uruchamiał piec stwierdził że obniżanie temp. jest nieekonomiczne ponieważ później i tak piec zużywa więcej gazu na podwyższenie temp. Serwisant poradził mi by na sterowniku ustawić w ciągu dnia jednakową temperaturę. Co o tym sądzicie. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Dodam iż ciepłem z gazowego pieca cieszę się dopiero od 3 dni i w ogóle narazie nie wiem jak to wszystko ustawić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zacznie podnosić temperaturę o godz. 16 to te tymi 21 nie zdążysz się nacieszyć, bo zaraz godz. 23 i znów 16 stopni masakra. Jak masz dobrze ocieplony to trzymaj różnice 2 stopni, a jak nieocieplony to lepiej stałą temperaturę cały czas. Z resztą dla zdrowia takie drastyczne zmiany temperatur też nie służą.

 

Ps. Mając dobrze ocieplony dom w mniej mroźne dni nie zejdzie Ci chyba te 5 stopni przez te parę godzin, więc piec się nie uruchomi, ale potem swoje gazu łyknie, żeby temperaturę podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mysle o ogrzewaniu gazowym w niedalekiej przyszlosci.

Podczas kladzenia instalacji elektrycznej nie zostawilem przewodu na owy regulator pokojowy.

 

Myslicie, ze glowice termostatyczne na grzejnikach + pogodowka spelnia swoja role?

Szczerze powiedziawszy to nie wiem gdzie owy regulator moglbym nawet zawiesic, bo w calym holu podlogowka. Jedynie pozostalby salon, ale tam mam kominek. Palac w tym kominku moglbym miec inne pomieszczenia u gory Wychlodzone. A wieszac sterownik nad podlogowka, to tez nie robota, bo jak wiadomo podloga dlugo potrafi byc ciepla, a to rowniez mogloby wplywac na wyziebianie pomieszczen u gory.

Moze nawet pogodowka okazac sie zbedna i cala robote wykonaja glowice term na grzejnikach.

 

Czy macie jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W temacie regulatora bezprzewodowego. Ja u siebie mam jak mi się wydaje bardzo prosty układ na dole podłogówka( rozdzielacz z pod mieszaniem z własną pompą z głowicą regulacyjną) u góry grzejniki( które są uruchamiane elektrozaworem sterowanym z regulatora). Na piecu ustawiam temperaturę ok 35-40 stopni. W pierwszej kolejności zasila mi to podłogówkę, część tego ciepła idzie mi naturalnie do góry. W momencie kiedy czujnik na górze wykrywa spadek temperatury jest otwierany elektrozawór i idzie mi ciepło na górne grzejniki

Regulator bez przewodowy moim zdaniem umożliwia znalezienie optymalnego, wiarygodnego miejsca do regulacji.

W dziale "opał" jest ciekawa dyskusja: węgiel czy gaz. piszą tam różne osoby o swoich doświadczeniach myślę że warto tam zajrzeć :unsure:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące użytkowania sterownika a kosztami zużycia gazu. Czy według własnych obserwacji uważacie, że oszczędniej jest ustawić sterownik pokojowy na niższą temperaturę jeżeli nie ma nikogo w domu ( np 8.00-16.00 tem 16st, od 16.00-23.00 21st, od 23.00-6.00 16st) czy też może w ciągu dnia utrzymywać stałą temp na poziomie 21st a tylko na noc obniżyć tem do 16 st. Od początku jak zamierzałam zrobić ogrzewanie gazowe myślałam o pierwszej opcji dlatego kupiłam Euroster 2005. Natomiast serwisant który uruchamiał piec stwierdził że obniżanie temp. jest nieekonomiczne ponieważ później i tak piec zużywa więcej gazu na podwyższenie temp. Serwisant poradził mi by na sterowniku ustawić w ciągu dnia jednakową temperaturę. Co o tym sądzicie. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Dodam iż ciepłem z gazowego pieca cieszę się dopiero od 3 dni i w ogóle narazie nie wiem jak to wszystko ustawić. Pozdrawiam

 

jesli ogrzewasz dom bez okien to ekomocznie bedzie grzac na 21st w nocy na 16st ,ale to taka sama abstrakcja jak dom bez okien

ekonomicznie znaczy równo chyba ze nie mas w domu przez kilka dni ,wtedy nalezy pomyslec

ustaw na dzien 21 a na noc 20 i tak niech sobie pracuje i najlepiej jakby pracowało to w sytemie pogodowym a nie zał /wył no chyb że w zładzie masz 20l wody wtedy mozesz sobie sterowac zał wył z delta 0,25st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.