Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny probelm z kominem


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem z kominem.

Ma on przekrój 50x50cm i jest umiejscowiony wewnatrz domu.

Sam fakt ze czopuch moim zdaniem jest zle wmontowany w komin (patrz rys) to jeszcze jest problem tego typu ze z pieca do komina jest suuuuper mocny cug.

Ale juz w kominie nie ma jak by cisnienia by wycisnac to do góry na zewnatrz.

W praktyce to jest tak jak włoze gazete w drzwiczki wyczystne w piecu to bardzo ciaga gazete do komina ale juz w koinie opada na dnie i nie ciagnie jej do góry mimo ze płomien ewidentnie "ciagnie" ku gorze.

Wyglada to tak jak by spaliny z pieca wleciały do komina a tam sobie tak wiruja powoli wylatujac ku gorze.

Mam u góry komina wmurowana rure krzemionkowa (redukcja) o srednicy 24cm (patrz rys).

Nie mam mozliwosci by wyczyscic komin (nie czyszczony pewnie kilkanascie lat) przez te redukcje.

Ostatnio pieca spala tone wegla zamiast w miesiac spala go w 2 tyg:/

 

Moze to wina komina?

 

Aha dodam ze komin ma wys ok 10-11m

 

Z gory wielkie serdeczne dzieki za jakakolwiek pomoc pozdrawiam

post-2-1203460710_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sytuacja którą opisujesz jest prawdopodobna. Komin może okazać się za duży a przez to jest nie dogrzany co stanowi znów o małym ciągu. Jeśli chodzi o doświadczenie z gazetą to jest ro prawidłowe zachowanie w tym przypadku. Ciąg to różnica ciśnień powstała na wskutek różnicy temperatur ( konwekcja – ciepło do góry w skrócie ) Jeśli wiec przystawisz kartkę papieru w okolice drzwiczek to zrozumiałe że będzie ją wciągać do środka bo właśnie na tym przewężeniu średnic: drzwiczki przykładowo 10 na 20 a komin wewnątrz 50 na 50 powstaje różnica ciśnień – zasysa zimne powietrze. Spróbuj sobie sprawdzić ciąg zmniejszając jeszcze bardziej drzwiczki ( np. o połowę je przysłaniając ) jeszcze bardziej zwiększy się ciąg – ale tylko na tym przewężeniu. Moim zdaniem ten komin nie bardzo można powiązać ze wzrostem spalania. Ale może ktoś ma inny pomysł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec dokłądnie czyszczony ok 2 razy w tyg a komin....mieszkam w tym domu dopiero rok ale wiem ze komin "nigdy" nie był czyszczony.

Sa dostepne jakies szczoty kominiarskie na tak duze kominy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze: nie widziałem szczotki większej niż 350, chyba że jakaś specjalistyczna firma kominiarska czymś takim się posługuje. Ponawiam apel o przeczyszczenie tego luftu kominowego. Tak jak kolega pisze może być to przyczyną naprawdę poważnego nieszczęścia. Poczytaj post o czyszczeniu był taki temat na forum dość szczegółowo opisywany przeze mnie z udziałem innych forumowiczów. A czy nie można by zdemontować tego przewężenia które jest na końcu komina ? Z drugiej strony lepszy komin większy zawsze można zastosować jakiś wkład i spać spokojnie. Pomyśl nad tym. Lecz nadal uważam że ten komin nie bardzo ma wpływ na większe zużycie paliwa, zakładając oczywiście że ciągnie odpowiednio. Może jestem w błędzie ? Prosze o uwagi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.