Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Legalne Centrane Ogrzewanie :)


zarybob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Co jest potrzebne krok po kroku do zainstalowania legalnie pieca C.O. w starej kamienicy.

Rozumiem ze kominiarz musi wyznaczyc odpowiedni przewod kominowy oraz musi byc odbior podlaczenia (to juz mam). Co dalej? zarzadca? nadzor budowlany? Jakiś projekt jest potrzeby, nie wiem w jakiej kolejnosci to powinno sie odbyc. Proszę o rade jak to wszytsko pozalatwiac

 

Dodatkowo nie wiem jak najlepiej podlaczyc czopuch z kominem ponizej pogladowy rysunek.

 

 

 

post-11020-1266693304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieskacz

Witam

Nie tak dawno modernizowałam instalację c.o. W moim przypadku (mam mieszkanie komunalne) wyglądało to następująco:

opinia kominiarska, wykonanie projektu, złożenie projektów w biurze podawczym Zarządu Budynku Miejskich, podpisanie uchwały przez właścicieli nieruchomości(czyli zgoda lokatorów, którzy wykupili mieszkania, a w imieniu pozostałych decyzję podjął inspektor Zarządu Budynków Miejskich. Następnie Zarząd Budynków Miejskich po przeanalizowaniu dokumentów wydał zgodę na przebudowę instalacji. Całość wraz z projektami pomniejszonymi o jeden egzemplarz trafiła do biura podawczego Urzędu Miasta.Ponad miesiąc czekałam na wydanie Decyzji Administracyjnej(zatwierdzenie projektu i wydanie pozwolenia na modernizację). Nie wiem jak to wygląda w przypadku samego kotła? Warto jednak dopytać w Urzędzie Miasta. Przy okazji doinformować się zwrot kwoty za zakupiony kocioł.W zeszłym roku zwracano w moim mieście max 1500 zł za kocioł ekologiczny kategorii A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega opisał to wcześniej, legalne CO w przypadku gdy wcześniej go nie było, to pozwolenie na budowę, a więc najpierw opinia kominiarska, projekt i "prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane" czyli zgoda właściciela. Po uzyskaniu PnB powołanie kierownika budowy, wykonanie instalacji i odbiór końcowy. Palikot chciał likwidacji PnB, ale Kaczyński zawetował. Na przyszłość zastanowić się na kogo głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDY odcinek komina, czopucha, kanału musisz umieć wprowadzić szczotkę. Nawet jeśli te kolana będą miały duże odkręcane przykrywki, to czy włożysz przez nie wycior o takiej długości jak rura ? Co masz na myśli przez "przewód kominowy". Komin składa się z przewodów kominowych. Po lewej jest jakieś pomieszczenie ? No to tam robisz wyczystkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wpiąć w przewód kominowy srodkowy czyli z lewej jak i prawej strony sa inne przewody kominowe co uniemozliwia zainstalowanie tam wyczystki.

 

Dodatkowy problem mam z tym ze wymiar czopucha to 19cm x 15 cm (prostokat)

a nie mam przejsciowki z prostokąta na rure wiec bede chyba potrzebował rury 220 mm i ktora mam nadzieje uda mi sie zaklepac do wymiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wpiąć w przewód kominowy srodkowy czyli z lewej jak i prawej strony sa inne przewody kominowe co uniemozliwia zainstalowanie tam wyczystki.

 

Ta wyczystka ma być po drugiej stronie od czopucha a nie z boku. Nie ma znaczenia ile jest kanałów obok. Masz nią włożyć szczotkę i czyścić tę rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.