Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ogrzewaniem - Grzejnik łazienkowy


rafaello82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Walczę z ogrzewaniem w łazience.

Zdemontowałem grzejnik żeliwny i zakupiłem łazienkowy z zasilaniem bocznym (pasuje bez przeróbek na rury).

 

Fotka grzejnika (podobnego, mój nie miał jeszcze sesji zdjęciowej)

62_1266342444.jpg

Problem pojawił się zaraz po podłączeniu i odpowietrzeniu.

Okazało się, że dolne rurki 2 są zupełnie zimne a 3 od dołu tylko letnia.

Kolejne próby odpowietrzania nic nie dawały. Spuszczania wody przez dolny korek powodowało tylko chwilowe nagrzanie i potem to już tylko stygło.

Robiłem to z teściem (bardziej obeznany w sprawach hydrauliczno-budowlanych niż ja) i niestety pomysły się skończyły.

 

Szybki mail do sprzedawcy i już 2 dni później dostaje drugi grzejnik.

 

Podłączamy - efekt podobny.

 

Już nawet rozmawiałem z developerem (od którego kupuje właśnie to mieszkanie) czy aby ciśnienie w układzie jest wystarczające (mieszkam na najwyższym piętrze - 3).

Stwierdził że od firmy która wykonywała instalację dostał informacje że cisnienie musi być powyżej 2 a jest zazwyczaj 2,4-2,6.

 

Czy może taka konstrukcja grzejnika wyklucza prawidłowy obieg cieczy? Chodzi mi o żeberka które są poniżej "powrotu"..

Czy ktoś z doświadczeniem lub posiadacz podobnego grzejnika mógłby rzucić trochę światła na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz nie przesadzaj chcesz mić ładnie podłaczone to grzać nie bedzie ,jak podłaczysz nieładnie od dołu to bedzie cały ciepły ,fizyki nie oszukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam sie ale chciał bym sie podlaczyc z pytanie mam taki własnie grzejnik tylko podłączany normalnie od dołu po lewej zasilanie i prawej powrót na górze po prawej odpowietrznik automatyczny a po lewej termometr.

Na tym obwodzie mam podłączony po drodze tylko jeden grzejnik stary zeliwny 16 zeberek a pion wykomnany rura 18 az do grzejnika a tanm juz 15.

Problem moj polega na tym ze ta drabinka casami grzeje na 40-45 stopni kiedy na piecu mam 70 a czasami na 60.

Dodam ze nic nie zmieniałem w ukłądzie nic nie zmianiełam,e z kryzami itd...

Skryzowanie pprzedniego grzejnika niewiele daje prawie nic.

Co moze byc powodem tego e mam tak rózne temp na tym grzejniku??

Opór htdrauliczny tak duzy?? idzie cos z tym zrobic??

 

Pompe mam (25?)-60 wiec wystarcza wysokosc podnoszenia bo inne grzejniki na pietrze (dom pietrowy) 600x1800 2 panelowe sa gorace całe.

Drabinka w sumie tez jest cała ciepła tylko dlaczego czasem na 40 a czasem na 60 i skad taka róznica od temp w piecu kiedy na poprzednim grzejniku w stosunku do tej drabinki mam 2-3 stopnie starty w stosunku do temp z pieca??

 

Był bym bardzo wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na dole i górze jest korek to zasilanie podłącz pod boczne górne a powrót zamiast korka na dole grzejnika, w boczny powrót wkręć korek wykrecony z dołu.

 

Ciekawy pomysł, będę musiał spróbować.

Doradzano mi także taki sposób sprawdzenia:

 

Zastanawiam sie czy wewnatrz grzejnika ponizej dolnego króćca przyłaczajacego jest wszystko w porzadku. Sprobuj go podlaczyc odwrotnie , tak w celu sprawdzenia , wygiecia rurek beda do wewnatrz , do sciany. Przekonasz sie czy jest prawidłowo zachowany obieg wewnatrz grzejnika. Trzymajac reka na poziomych rurkach stwierdzisz czy te cztery najwyzej polozone tak samo sie nagrzewaja.

 

Też myślę, że pomysł nie głupi bo może faktycznie coś fizycznie blokuje/ogranicza przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.