Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Czy Vissman


Mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nic złego w Junkersie. Pomijając serię inwestycyjną ale taką ma prawie każdy producent. Napisałem tylko, że ja bym nie kupił. Po prostu nie działają na mnie same nazwy, że niby Junkers, Vaillant, Viessman itd. Na przykład Immergas daje 5 lat gwarancji na kotły kondensacyjne a 3 lata nawet na te kotły po 1800 zł. Dlaczego Junkers nie daje tyle gwarancji ? Są fajne kotły Beretta (część produkowana w Polsce). Są grzejniki aluminiowe Ferroli produkowane w Polsce. Technologicznie to wszystko jest na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Junkersa nie kupił (pomijam, że jakoś drogo w tym sklepie). Z Viessmana zależy co, na pewno nie Vitopenda 100. Ciekawy kocioł z jakim się ostatnio spotkałem to Eolo Mini. Z kolei za cenę Junkersa miałbyś 2 Eolo Stary ale nie o to chodzi ;-). Pozdrawiam.

 

Witaj kol Neo jakiej firmy sa te kotły Eolo Mini Imergas coto za firma proszę o informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy kocioł z tych wieszanych na szybko (wisielec )jest awaryjny jeden po roku inny po 5 latach natomiast proponowałbym buderusa ,obobiscie znam te kotły od podszewki i są naprawde ok

a o kazdym kotle w internecie sie naczytasz że coś jest nie tak....

choć osobiśie jak miałbym wybierac tylko i wyłącznie pomiedzy junkers a viessman to zdecydowanie junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chce kupić piec tylko nie wiem jakiej firmy wybrać zależy mi żeby był mało awaryjny ,piec do mieszkania 50mkw zastanawiałem się nad tym piecem http://www.mizar.pl/Junkers/24646 jak z awaryjnością tych piecy a może coś z wissmana bardzo proszę o poradę pozdrawiam

 

Witam serdecznie powiem szczerze po przeczytaniu tych postów oraz innych mam mętlik w głowie ,dochodzę do wniosku ze cały ten kapitalizm schodzi na psy ze porządne firmy takie jak Vissman czy Junkers nie produkują już tak dobrych produktów jak kiedyś ,czy samochody Passat kiedyś super dzisiaj awaryjne.Ale przejćmy do tematu jaki piec polecacie a konkretnie czy na przykład Junkers gdybym się zdecydował ma pożądny i fachowy serwis ,bo poządna firma to taka która ma dobry serwis i potrafi szypko i sprawnie wszystko naprawić proszę o informacje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Vissman'a, ponieważ autoryzowany serwis znajduję się w moim mieście. Nie to, żebym od razu zakładał, że będzie mi się psuł, ale tym się sugerowałem. Ja mam od dwóch lat Vitopend 100 i chodzi bardzo dobrze. Prosta i niezawodna konstrukcja. Może mój padnie akurat po 5 latach hehe. Nie kosztował mnie majątek. Każdy ma jakieś doświadczenia złe i dobre. Jedni chwalą to, inni tamto. Tak samo jak z samochodami jedni narzekają na dany model, drudzy sobie ten sam chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chce kupić piec tylko nie wiem jakiej firmy wybrać zależy mi żeby był mało awaryjny ,piec do mieszkania 50mkw zastanawiałem się nad tym piecem http://www.mizar.pl/Junkers/24646 jak z awaryjnością tych piecy a może coś z wissmana bardzo proszę o poradę pozdrawiam

 

 

Witam i mam takie pomocnicze pytanie odnośnie kotła gazowego ,wybrałem kocioł z linku powyżej oczywiście poszukam w lepszej cenie teraz moje pytanie jaka moc kotła wybrać 24 czy 28kw oczywiście chodzi generalnie o szypkość i moc grzania ciepłej wody .Wiadomo ze do mieszkania o wielkości 50 mkw oba piece są za mocne ale wiem ze można je skręcić np na ogrzewaniu a pozostawić pełną moc na wodę użytkową odbiorniki wody od pieca blisko proszę o informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 kW to zdecydowanie za mało

optymalnie jest 22-25kW w zależnosci od modelu a jeski masz kociol z podwyższoną mocą na cwu np 28kW to nawet się nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kol 'Hellfire' dokładnie ponieważ mam blisko odbiorniki wody chce kupić kocioł bez pojemnika na wodę (zasobnika) zresztą nie mam miejsca w łazience no chyba żebym go umieścił na strychu ale to by nie działało. Dlatego potrzebuje odpowiednią moc pieca chyba 24kw wystarczy .Jeszcze jedno mówimy tutaj o piecach przepływowych i teraz mam pytanie czy ilość i szybkość grzanej wody użytkowej zależy od mocy pieca chyba tak ,czyli jak bym na przykład 24kw kopił czy28 będzie różnica w ilości grzanej wody ,oczywiście tez zależy to od jakości gazu na pewno w zimie jest gorszy proszę o oświecenie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.