Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukiwania Wysokosprawnego Pieca...


kufcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W planach mam kupno nowego pieca (stary warmet 200 zostaje w rezerwie).

Bede spalał w nim zboże, jednak na oryginalny zbożowy nie stać mnie.

Obserwuje te Klimosze i inne niby nadające sie do tego i mam pewne obawy...

Znajomi maja któregoś z serii duo gdzie to niby można i drewnem palić i tak jak podejrzewałem na węglu radzi sobie w miarę. Czopuch jest gorący i taki przy węglu musi być. Jednak jak wsypali owsa czar prysł.. podajnik musi cały czas pracować żeby temp otrzymać. Czopuch przy tym niemiłosiernie gorący itd.

 

Opowieść... żadna nowość w sumie, należało by kupić piec wiekszej mocy i po kłopocie.

Jednak zastanawiam sie czy jest jakis producent który robi piec z seri tych automatycznych z podajnikiem z wymiennikiem płomieniowym? przeglądam allegro i tylko poduszkowce widze..

 

Dlaczego pytam o płomieniówki.. oryginalne niemieckie na zborze tylko na tych płomieniówkach są. i przy teoretycznie tej samej wielkosci pieca uzyskuje sie wieksza sprawność. A cena nie rośnie tak wysoko jak w przypadku zakupu z pieca z 25 do 50KW

 

Jesli ktoś widział taki piecyk prosze o info -

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro kompakt ma płomieniówki, ale nie wiem czy można w nim ekektywnie zbożem palić.

Mój szwagier użytkuje Ekocentra 25kw, też ma płomienówki, Szwagier bardzo go chwali za niskie złużycie ekogroszku, a na czopuchu to w czasie pracy kotła rękę można położyć. Hef też ma podobnej konstrukcji kocioł i zdaje się, że ling m ma płomieniówki ale tu nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W planach mam kupno nowego pieca (stary warmet 200 zostaje w rezerwie).

Bede spalał w nim zboże, jednak na oryginalny zbożowy nie stać mnie.

Obserwuje te Klimosze i inne niby nadające sie do tego i mam pewne obawy...

Znajomi maja któregoś z serii duo gdzie to niby można i drewnem palić i tak jak podejrzewałem na węglu radzi sobie w miarę. Czopuch jest gorący i taki przy węglu musi być. Jednak jak wsypali owsa czar prysł.. podajnik musi cały czas pracować żeby temp otrzymać. Czopuch przy tym niemiłosiernie gorący itd.

 

Opowieść... żadna nowość w sumie, należało by kupić piec wiekszej mocy i po kłopocie.

Jednak zastanawiam sie czy jest jakis producent który robi piec z seri tych automatycznych z podajnikiem z wymiennikiem płomieniowym? przeglądam allegro i tylko poduszkowce widze..

 

Dlaczego pytam o płomieniówki.. oryginalne niemieckie na zborze tylko na tych płomieniówkach są. i przy teoretycznie tej samej wielkosci pieca uzyskuje sie wieksza sprawność. A cena nie rośnie tak wysoko jak w przypadku zakupu z pieca z 25 do 50KW

 

Jesli ktoś widział taki piecyk prosze o info -

pozdrawiam

Granpal Eco do zboża bedzie idealny. Cena może nie jest niska ale to bardzo dobry kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.