Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dobrać Piec Do Własnych Potrzeb. ?


Abramowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum z czego jestem bardzo dumny.

Pisze bo szukam pomocy w doborze pieca dwunkcyjnego gazowego...... czy z wymiennikiem czy lepiej bez ?

Nie wiem jak się dobiera te moce pieców ale napisze jak to u mnie z grubsza jest.....

Dom jest 3 poziomowy

Mam 5 odbiorników wody ciepłej - 2 kabiny, 3 umywalki.

10 kaloryferów. 5 z żeliwa i pięć ze stali.

 

Jaki piec powinniennem kupić do tylu odbiorników ciepłej wody ?

Napiszcie mi jeszcze czy żeczywiście dużo można zaoszczędzić na opłatach montując wymiennik ?

 

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz ile masz osób w domu ,bo przy dwoch łazienkach nie montuje się juz kotłow 2f tylko jedno i do tego zasobik i teraz jaki duzy zasobik to zalezy ile osób w domu i jakie są preferencje kąpieli czy długie prysznice czy tez raczej oszczedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co na kazdym poziomie mam piecyk który ogrzewa mi tylko wode ciepłą na danym poziomie.

w garażu piec który ogrzewa mi całe maje C.O. w całym domu. Chcę wyrzucić piecyki i zamontować jeden piec 2f lub 1f z zasobnikiem.

Czy orientujecie się mniej-więcej ile może mnie kosztować taka impreza ?

Coś czuje że to będzie duży wydatek więc musze rozpatrzyć wszystkie za i przeciw jeśli chodzi o przebudowe instalacji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem jeszcze jaka masz powierzchnie ale juz widze że napewno kłania się tu profesjonalna kotłownia na kotle buderusa G144 w mocy do wyboru od 16-32kW

i do tego zasobik min 300l najlepiej z dwomą ezownicami z przygorowaniem pod ewentualne solary

 

trudno jest mówić o kosztach jak nie wodzi się projektu ale sama technologia kotłowni na sytemia o którym pisałem to do 15 tys powinna się zamknąc i teraz to co po za scianą kotłowni to juz dla nas zagadka bo nie wiem czy masz juz jakieś centralne które wystrczuy pospinać czy tez trzeba robić demolkę w całym domu aby dopiero jee wykonać

oczywiście mozesz powiesić kociołek znaczy piecyk 2f np za 3000zł bo i takie sa na rynku i puszczac w komin ok 20-30% ciepła i do tego robic loterię kto teraz ma się kąpać aby wiecej niż jedna osoba na raz nie uzywała wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że szukuje się u mnie poważna demolka !

oczywiście chcę aby każdy użytkownik w każdej chwili miał ciepłą wodę czyli bez zasobnika ani rusz- ok, tak jak pisałeś będzie trzeba zmontować kotłownie- tak przypuszczalem. A co do reszty to będe miał do wymiany piony C.O. chcę je wymienić, mam przekroje 1-1/2 cala , nie izolowane w żaden sposób a straty ciepła są ogromne bo płace najwięcej na całej ulicy za gaz.

A jakbym zostawił ten piec do centralnego a na każdym piętrze zamontował przepływowe ogrzewacze wody ?

Czy jest szansa na jakieś oszczędności ? Napewno taniej wyjdzie od kotłowni, ale jak będzie z opłatami czy energia mnie nie zje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooooooo właśnie jeszcze apropo pionów ! przypomniało mi się ! mam pytanie.

 

Ekipa która byla wycenić wymiane pionów C.O.

Czyli rozkucie przejść w murach, wycięcie starej instalacji i montaż nowej z miedzi wraz z podłączeniem do grzejników ( łącznie około 35mb ) zażądała za samą robocizne 4tys. czy ta cena jest do przyjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana zdrowych pionów to koplena bzdura

zajmij sie izolacją domu na zewnatrz anie wymianą rur ,jak nie ciekna i nie sa uszkodzone to je zostaw

Ja tez mam rury w scianach w technologi lat 70 i w zładzie mam 1300l wody i nigdy bym sie nie zamienił na inne ogrzewanie

a co do odszczednosci na pogdrzewaczach t bym nie liczył ,raz że ogromna moc jest potrzebna a po drugie koszty ekksploatacji a po trzecie niski komfort chyba ze zamontujesz przepływki o mocy znamionowej 22kW z płynną regulacją i do tego postawisz trafostacje przed domem abyś mógł sie wykąpać

reasumując tak kwota może i jest do przyjecia bo nie wiem jaka duza musi byc demolka a roboty rozbiórkowe kosztują i to wiadmo wszem i wobec

natomiast Ja na twoim miejscy zaoszczedzone owe min 4000zł zainwestowałbym w kupno wełny skalnej do izolacji domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.