Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo S6Wc-13 Z Zespołem Napowietrzenia


Gość wieskacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wieskacz

Witajcie.

Jestem tutaj pierwszy raz. może ktoś posiada piec ogniwo S6WC-13 z zespołem napowietrzania. Podobno jest prosty w obsłudze. Mnie jednak sprawia problem. Temperatura potrafi wzrosnąć nawet o 15, 18 stopni co nie zawsze jest zadowalające.Zwłaszcza przy dość korzystnej aurze . Ostatnio z piątku na sobotę przemęczyłam nockę w piwnicy, ponieważ woda zagotowała się przy temp. 94 ,wzrosło do 100stopni, a zadano 45 s Wszystko dudniło, a ja z przerażenia przesiedziałam w piwnicy przy otwartych drzwiczkach pieca, by powoli doprowadzić piec do wygaszenia. Swoją drogą nie wiem czy to dobry sposób, ale taki mi polecono. Wcześniej woda gotowała się przy temp. 73, a nawet w co nikt nie wierzy (oprócz sąsiadów, którzy akuratnie byli obecni) przy 24 stopniach. Nie rozumiem tego- przecież wrze przy 100. Sugerowano brak wody w układzie, ale to niemożliwe, ponieważ dolewałam dla pewności przez 2 godziny.Ponadto grzejniki dość często zapowietrzają się , co wg. mnie nie jest normalne, ale prawdę powiedziawszy nowe centralne mam od lipca, więc to co wg. mnie jest nienormalne tak naprawdę może być normalne. Tego nie wiem i pragnę się dowiedzieć.Może ktoś miał podobne doświadczenia, bądź zna sposób w jaki sposób sobie z tym poradzić.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie woda się gotuje tylko następuje wydzielenie się gazów rozpuszczonych w wodzie. Instalacja jest strasznie napowietrzona. Może trzeba zamontować separator mikro-pęcherzyków powietrza. Nie znam instalacji ale może też być zasysane przez pompę powietrza, poprzez złe rozwiązania instalacyjne np. przez odpowietrzniki automatyczne. może też dochodzić do miejscowego gotowania się wody w wymienniku kotła, przyczyna zbyt intensywny proces spalania w stosunku do przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieskacz

Podjęłam temat zbyt trudny dla mnie. Mogę powiedzieć, że rurki są miedziane, a grzejniki stalowe, płytowe z ręcznym odpowietrzaniem. Czy wykonano instalację zgodnie z projektem, tego nie jestem w stanie stwierdzić. Jestem laikiem w tych sprawach, dlatego moje wypowiedzi są bardzo lakoniczne. Mam nadzieję, że forumowicze wybaczą mi brak wiedzy i z przymróżeniem oka spojrzą na moje dylematy. Mam pytanie "Jak sprawdzić ile jest wody w układzie c.o."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieskacz

Dzięki za radę. Właśnie umówiłam się z fachowcem, by obiektywnie ocenił cały układ, lecz nie z tym, który instalację wykonywał. Będzie dopiero w piątek. Co do układu to mam otwarty.Natomiast zwrócono mi dzisiaj uwagę, że mam zbiornik wyrównawczy zamknięty(jedyna pozostałość po starej instalacji) i muszę zaślepkę odkręcić sprawdzić ilość wody w naczyniu wyrównawczym. Stąd moje zapytania co do sprawdzania wody w układzie. W rozmowie telefonicznej z instalatorem (ten który, był wykonawcą) padały częste zapytania 'może nie ma wody w układzie" Jeżeli jej nie ma , to co się z nią dzieje? Powoli i długo dopuszczam wodę, więc jej brak nie wchodzi w grę. Być może przyczyna tkwi w czym innym. Niewykluczone, że rura odprowadzająco-przelewowa z naczynia jest zbyt krótka co w konsekwencji prowadzi do utraty wody w naczyniu. Do tego dochodzi wielokrotne odpowietrzanie grzejników(niby ubytek wody jest niewielki, ale jak się to wszystko zbierze w całość) to powstanie układ bez wody. Z instrukcji obsługi kotła wynika, że codziennie należy sprawdzać na hydrometrze lub zaworze na rurze sygnalizacyjnej czy nie nastąpił ubytek wody w naczyniu. Hydrometru nie posiadam. Co do rury sygnalizacyjnej, to nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.