Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kaflowy I Piec C.o. W Jednym Kominie


zarybob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez 2 lata palilem w kotle miałowym 6kw i nic sie nie działo w starej kamienicy(kocioł w piwnicy, mieszkanie na 1 piętrze) "Fachowcy"podlaczyli mi piec do jednego przewodu kominowego do którego podlaczony jest rowniez sasiad z parteru, czego niewiedziałem aż do momentu w którym piec sobie "fuknoł" i u sąsiada wywaliło dzwiczki w piecu kaflowym. Aktualnie wiem że JEDEN KOMIN JEDEN PIEC wczesniej nie wiedziałem tego. I teraz czeka mnie wizyta kominiarza ktorego sam obiecałem wezwać. Widze kilka wyjsc ale zadne nie jest idealne.

1 Odlanczam kociol i siedze w zimnie

2 Zmieniam opał na np. ekogroszek wyeliminuje on "fukanie"

3 Nie wiem czy jest taka możliwość ale może sasiad moglby wpiac dwa piece kaflowe w jeden przewod kominowy zwalniajac dla mnie ten ktory jest mi potrzebny

 

Kamienica 2 piętrowa dlugość komina jakieś 12 -15 m przekrój prawdpodobnie 25 x 25cm ( na oko bo nie jestem w 100 % pewny).

Obawiam sie wizyty kominiarza teraz juz wiem ze piec jest podlaczony niezgodnie z prawem. ( nie wiem czy kominiarz nie narobi mi klopotu nie zglosie tego gdzies itp.) Prawdopodobnie sa dostepne 4 przewody kominowe ale do kazdego jest podlaczny jakis "kaflak" . Sasiad z drugiego pietra ma zrobiona podkowe w piecu kuchennym i jestpodlaczony jeszcze do innego przewodu kominowego ktory mnie nie interesuje.

Czy coś mozna zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki może być koszt pewnie masakra ?? Nie widze możliwości wybudowania komina przez inne mieszkania

 

Jako właściciel mieszkania możesz zażądać od pozostałych współwłaścicieli budynku budowy nowego komina. Jeśli odmówią - wnosisz sprawę do sądu i na 99% uzyskasz nakaz sądowy udostępnienia ich mieszkań i budowy nowego komina bo jest to konieczność. Oczywiście ty będziesz musiał pokryć koszta remontu ich mieszkań oraz utraty powierzchni przez nowy komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.