Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Combi 28 Kw Wyłącza Się Nagle


meteorolog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od lipca ubiegłego roku wstawiłem do kotłowni nowy piec ling Combi 28 KW. W lipcu, sierpniu i prawie do końca września ogrzewałem nim CWU w ilości 300 litrów (taki zasobnik). Spalałem przy tym 100 kg groszku na miesiąc. Od końca września przestawiłem piec w pełna pogodówkę sterownik A3000D. Czujnik na zewnętrznej ścianie od północy, drugi w domu w korytarzu. Temperatura w dzień 24 C w nocy 22 C. U1/U2/U3 5s,15s,25 min. Spalanie do połowy grudnia 175 KG/7 dni pzy temperaturze zewnetrznej nie niższej jak -2 C. Potem spalanie wzrosło do 175 Kg/5 dni. Temp zewnętrzna dochodziła do -20 C w nocy. Wentylator przysłonięty do 60% około. W domu o powierzchni 260m temperatura w zień 24 stopnie w nocy 22. Fazy grzania 0d godziny 5.30 do 8.00 potem obniżenie temperatury aż do 14.00. pomiędzy 14.00 a 21.00 grzanie i po 21.00 do 5.30 temperatura nocna. Wszystko było super aż do początku lutego. Odpadł mi deflektor spalin. Pękł na pół sam od siebie. Producent chce za to 100 zł, RECCO nie stosuje tego wcale. I problem jest następujący. O godzinie 5.30 piec zaczyna grzać, grzejniki robią się gorące. Po około godzinie, gdy w domu temperatura osiągnie zadana wartość 24 C zamyka się zawór czterodrogowy, temperatura na kotle wzrasta do 78 C i zapala się czerwona kontrolka, Alarm 01(brak paliwa) Po wyłączeniu tego kocioł wraca do normalnej pracy otwiera zawór czterodrogowy wychładza kocioł do 68 C i pracuje na podtrzymaniu. I tak dwa dni spokoju i ten sam problem albo rano albo o godzinie około 15.30 -16.00. Czy ma to związek z tym deflektorem spalin, czy padł sterownik czy ???? Pozdrawiam i przepraszam jak zanudziłem ale jakoś musiałem to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień chwilowo ustawienie z 24C na 23C - wtedy alarm powinien zniknąć. Jeśli tak się stanie - a będzie Ci zimno - możesz się zastanawiać dalej, co z tym zrobić. Dziwne, że nie chcą Ci wymienić deflektora w ramach gwarancji. Ktoś opisał podobne zdarzenie na forum i przysłali mu nowy deflektor bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I problem jest następujący. O godzinie 5.30 piec zaczyna grzać, grzejniki robią się gorące. Po około godzinie, gdy w domu temperatura osiągnie zadana wartość 24 C zamyka się zawór czterodrogowy, temperatura na kotle wzrasta do 78 C i zapala się czerwona kontrolka, Alarm 01(brak paliwa) Po wyłączeniu tego kocioł wraca do normalnej pracy otwiera zawór czterodrogowy wychładza kocioł do 68 C i pracuje na podtrzymaniu. I tak dwa dni spokoju i ten sam problem albo rano albo o godzinie około 15.30 -16.00. Czy ma to związek z tym deflektorem spalin, czy padł sterownik czy ???? Pozdrawiam i przepraszam jak zanudziłem ale jakoś musiałem to opisać.

Witam

Jestem użytkownikiem sterownika A3000T [podajnik szufladowo- tlokowy].Pewnie inny soft ale

parametry i ich zasada działania takie same.

Alarm Al01 powinien się wyświetlić gdy przez pewien czas temp. na kotle nie wzrasta.Jest to związane

z brakiem opału lub małą mocą kotla.Parametr ten w ustawieniach serwisowych można wyłączyć

lub zmienić [u mnie Po12 i 13].W tym przypadku wydaje mi się że błąd w programie sterownika

bo temp. na kotle rośnie.

W moim przypadku wygląda to mniej wiecej tak :temp. na kotle 80 C ,wyłacza się dmuchawa.

Jest to Po2-max.temp. kotła.Gdy temp. rośnie dalej to przy 85 sterownik otwiera zawór i uruchamia

pompy w obiegu c.o.Jest to Po3-krytyczna temp. kotła.Gdy temp. będzie wzrastać dalej to wyłącznik

STB wyłaczy wszystko.Dzieje się to często przy przejściu z trybu dzien/noc przy dużych różnicach w nastawionych temp. w krótkim okresie czasowym np.rano ,praca w trybie dzień godz. 6-8.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od lipca ubiegłego roku wstawiłem do kotłowni nowy piec ling Combi 28 KW. W lipcu, sierpniu i prawie do końca września ogrzewałem nim CWU w ilości 300 litrów (taki zasobnik). Spalałem przy tym 100 kg groszku na miesiąc. Od końca września przestawiłem piec w pełna pogodówkę sterownik A3000D. Czujnik na zewnętrznej ścianie od północy, drugi w domu w korytarzu. Temperatura w dzień 24 C w nocy 22 C. U1/U2/U3 5s,15s,25 min. Spalanie do połowy grudnia 175 KG/7 dni pzy temperaturze zewnetrznej nie niższej jak -2 C. Potem spalanie wzrosło do 175 Kg/5 dni. Temp zewnętrzna dochodziła do -20 C w nocy. Wentylator przysłonięty do 60% około. W domu o powierzchni 260m temperatura w zień 24 stopnie w nocy 22. Fazy grzania 0d godziny 5.30 do 8.00 potem obniżenie temperatury aż do 14.00. pomiędzy 14.00 a 21.00 grzanie i po 21.00 do 5.30 temperatura nocna. Wszystko było super aż do początku lutego. Odpadł mi deflektor spalin. Pękł na pół sam od siebie. Producent chce za to 100 zł, RECCO nie stosuje tego wcale. I problem jest następujący. O godzinie 5.30 piec zaczyna grzać, grzejniki robią się gorące. Po około godzinie, gdy w domu temperatura osiągnie zadana wartość 24 C zamyka się zawór czterodrogowy, temperatura na kotle wzrasta do 78 C i zapala się czerwona kontrolka, Alarm 01(brak paliwa) Po wyłączeniu tego kocioł wraca do normalnej pracy otwiera zawór czterodrogowy wychładza kocioł do 68 C i pracuje na podtrzymaniu. I tak dwa dni spokoju i ten sam problem albo rano albo o godzinie około 15.30 -16.00. Czy ma to związek z tym deflektorem spalin, czy padł sterownik czy ???? Pozdrawiam i przepraszam jak zanudziłem ale jakoś musiałem to opisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem podobnie podnieś sobie P2na około 88 P3 na około92 i po kłopocie u mnie zrobił to instalator bo to jest w ustawieniach serwisowych . U ciebie masz wysoka tem kotła jak piec przechodzi na tem obniżona i zamyka sie zaw to wtedy jeszcze wzrasta tem kotła powyzej twojej p2 iwłącza sie ochrona kotła czyli zaw.sie otwiera iwypuszcza wode na układ jesli tem nie spadnie i przekroczy P3 to piec się wył. wywali zabezpieczenie nie pracuje dmuchawa i podajnik mysie ze pomogłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem od tego zacząć. Podniosłem temperaturę wyłączenia kotła na 92 C z 88 C. Maksymalnej temperatury pracy kotła nie podnosiłem i pozostała na poziomie 80 C. Wartości temperatur nocnej i dziennej pozostawiłem bez zmian.Za parę dni będę mógł coś powiedzieć. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A która krzywa grzewcza jest ustawiona?

Dla ciepłego budynku wystarczy 5-6 dla grzejników.

 

Można zminiejszyć ilość podawanego powietrza. dla podawania 5/15 powinno wystarczyć ok 30%. Odpowiada temu:

-ok 1,5 cm otwarcia przesłony w najszerszym punkcie jeśli przesłona otwiera się obrotowo z 2 stron równocześnie (2 trójkąty)

- ok 3-3,5 cm patrząc po średnicy dla przesłony pojedynczej w całości i otwarcie jest z jednej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.