Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Tydzien Zatkany Komin Smola Az Wycieka:/


Jakub365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam nadzieje ze otrzymam pomoc z waszej strony, bo szukam porady juz wszedzie i nic:/ Mam problem z kominem, chodzi o to ze co tydzien jest zapchany, rzucam kule 4 kg i dopiero ta warstwe moge przebic po 10 min rzucania, walenie etc:/ komin jest caly mokry i klejacy, smola az z niego wycieka:/ co jest zgrane jaka moze byc przyczyna?? kominiarze maja juz dosyc i powiedzieli ze nie beda do nas przychodzic a byli juz chyba z 50 razy:/ w kominie pale tylko weglem nie wrzucam do niego niczego, palone jest 24/h. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednica komine mysle ze cos ok 20cm bo kupilem szczotke o srednicy 25 i nie chciala wejsc. a piec mam ustawiony na temp 60-70 stopni z tylu przelot otwarty, na gorze gdzie sie wsypuje wegiel jest regulacja i sa 2 dziurki ktore rowzniez sa otwarte, a na dole drzwiczki otwieraja i zamykaja sie samoczynnie, zalezy jaka najdzie temp na piecu. w taki sposob kazali palic kominiarze, wczesniej komin byl czyszczony co 2 miesiace, pozniej co miesiac, a teraz co tydzien!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy zadac standardowe pytania:

 

1. A w kotle masz sucho, czy tez masz smole?

2. Jezeli jest to kociol gornego spalania, to czy czasem nie palisz w nim tak jak w dolniaku?, czyli zasypujesz rozzarzony juz wsad?

3. Czy jestes pewien szczelnosci czopuch komin. jezli nie jest szczelnie, to zimne powietrze go wychladza i masz lepikarnie gotowa

4. Moze masz na dole nieszczelny komin?

 

Jezeli jest to kociol gornego spalania to rozwiazanie jest nastepujace:

Naladuj wegla 15kg, po czym rozpal kartonami, szczapkami od gory i bedzie po klopocie.

poczekaj az wsad sie wypali, po czym na nowo. I tak w kolko.

Taka juz uroda kotlow gornego spalania.

 

Aby jako tako opalic smole, to musisz dac ostro w palniki, odkrec wszystkie grzejniki na maksa i przepalaj suchymi szczapkami (czopuch ma az skwierczec). Tylko uwazaj na zapalanie sadzy, ale cos czuje ze bez tego sie nie obejdzie. Jak masz zarosniety komin, to analogicznie masz slabszy ciag, bo cale cieplo pochlania smola zamiast scianki komina. A jak komin zimny, to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dmuchawę to spróbuj palić bez jej udziału. Masz kocioł górnego spalania więc powinieneś nasypać węgla na to drewna i podpalić. Do takiego spalania potrzebne jest jednak powietrze wtórne w drzwiczkach załadowczych. Masz może jakieś otwory w tych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam nadzieje ze otrzymam pomoc z waszej strony, bo szukam porady juz wszedzie i nic:/ Mam problem z kominem, chodzi o to ze co tydzien jest zapchany, rzucam kule 4 kg i dopiero ta warstwe moge przebic po 10 min rzucania, walenie etc:/ komin jest caly mokry i klejacy, smola az z niego wycieka:/ co jest zgrane jaka moze byc przyczyna?? kominiarze maja juz dosyc i powiedzieli ze nie beda do nas przychodzic a byli juz chyba z 50 razy:/ w kominie pale tylko weglem nie wrzucam do niego niczego, palone jest 24/h. pozdrawiam

 

 

a komin masz ocieplony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też górniaka pale w nim jak w dolnym i nie mam problemu ze smołą ludzie!!! ,za dużo się naczytaliście i teraz sugierujecie gościowi ciężko pracować paląc od góry, facet pisze ,że pali 24/h więc palenie od góry raczej nie wchodzi w rachube,myśle ,że twój problem polega na częstym dosypywaniu węgla i to w małych ilościach ,spróbój nasypać po same drzwiczki i nie dotykaj pieca do puki nie zobaczysz ,że zadana temperatura już nie dochodzi, stosuj sadpal ,jeśli nie masz natomiast zaworu 3d lub 4d to nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam sobie zaprzeczyles mowiac, abysmy nie namawial kolegi do ciezkiej pracy, a pare słow dalej proponujesz czestrze dokladanie. A czy nie lepiej rozpalic raz na 12h i miec spokoj?

Nie przesadzajmy, ze jest to, az tak ciezka praca.

My sugerujemy tylko poprawne rozwiazania, dzieki ktorym mozna miec czysty kociol oraz komin, a przy okazji zaoszczedzic torche opalu i nie zanieczyszczac srodowiska oraz mozna przy tym oszczedic sasiadow.

 

Takze, nie zgodze sie na Twoj pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem !!!!!,proponuję przeczytać jeszcze raz mojego posta .

Jak nie masz takiego kotła to nie zabieraj głosu ,a jeśli masz górniaka to jak palisz?

 

Mam gorniaka i rozpalam od gory.

Pierwszy raz o 7 rano weglem (gasnie okolo 12). Drugi raz o 18 rowniez weglem i o 22 zaprzeczam regole i na wierzch klade buka do pelna (gasnie przed 3 w nocy).

Jakbym mial kociol adekwatny do ogrzewanej powierzchni (25kW do 80m2), to rozpalbym raz na dobe.

Taki juz urok gorniakow.

 

Jakbym tera kupowal kociol to bylby to dolniak albo gazowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorniaka i rozpalam od gory.

Pierwszy raz o 7 rano weglem (gasnie okolo 12). Drugi raz o 18 rowniez weglem i o 22 zaprzeczam regole i na wierzch klade buka do pelna (gasnie przed 3 w nocy).

Jakbym mial kociol adekwatny do ogrzewanej powierzchni (25kW do 80m2), to rozpalbym raz na dobe.

Taki juz urok gorniakow.

 

Jakbym tera kupowal kociol to bylby to dolniak albo gazowiec.

Tglis ja nie narzekam na górnika przy mrozach -20 sypie do pelna 50kg mialu i spokoj na 24godz

 

Kociolek 24 kw chałupa 170m kw nie ocieplona nowa stolarka plus cwu 140l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panie teqlis gratuluje uporu i życzę ciepła w takich miesiącach jak styczeń 2010 ,ja niestety ale paliłem jak w dolniaku 24/h i muszę powiedzieć ,że inaczej bym się nie zdecydował ,mówta co chceta:) dodam ,że mam piec z LeroyMerlin PerEko ksw12 plus i nie ma możliwości palenia od góry z powodu braku oryginalnych otworów w zasypie ,sam co prada wywierciłem kilka fi8 .

Palenie wygląda następująco ok.10Kg węgla+sadpal na 9-10h temp.na grzejniki 50stopni powrót 40stopni ,piec ustawiony na 65stopni, zawór 4D w Bloku "WitaBlock T40" mieszkanie 140m2 ,czyszczenie czopucha co 2 dni z przyzwyczajenia oraz dlatego ,że mam boczny przyłącz (kwadrat na okrągły z otworami rewizyjnymi) do komina łącznie jakieś 1m ,piec i czopuch suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca45

 

Nazwa Twojego kotła sugeruje, że posiadasz dmuchawę. Jeśli jej używasz i masz wywiercone otwory w drzwiczkach zasypowych to czym prędzej je zaślep - w innym przypadku stwarzasz śmiertelne zagrożenie.

 

Mam Taki kocioł jak Twój (18 kW). Przerobiłem drzwiczki popielnikowe i zasypowe, wywaliłem dmuchawę, załozyłem miarkownik, rozpalam ognisko na zasypie. I nie wrócę juz do poprzedniej konfiguracji bo jest idiotyczna (zupełnie nie nadaje się do sprawnego spalania węgla).

 

"no to panie teqlis gratuluje uporu i życzę ciepła" - ta złośliwość nie była potrzebna.

Doczytaj trochę o ekonomicznym (i czystym) spalaniu węgla.

Może kiedyś zrozumiesz w jakiej nieświadomości żyjesz i docenisz moje ostrzeżenie dotyczące otworów w drzwiczkach.

Może teraz ja będę troszeczkę uszczypliwy: właściwie nie musiałem Cię ostrzegać, natura przecież sama się oczyszcza..... (przez te nieszczęsne otwory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde za bardzo nie mam pojecia o czym piszecie nie znam sie na tym piecu, ale co do komina to srednica nie jest duza, szczotka druciana srednica 25 byla duzo za duza i nie zmiescila sie do niego, komin tez nie jest ocieplony, i smola zbiera sie jakos od polowy komina w gore, piec jest czysty i suchy, jak wkladam szczotke od dolu komina tak na wyskosc 2-3 m to wychodzi czysta, wiec smola zbiera sie gdzies wyzej. Kominiarze teraz powiedzieli ze byl to kiedys komin wentylacyjny, lecz oni sami podpisali zgode na palenie w tym kominie!!!. Wiec moze tu tkwi problem??? Panowie mam jeszcze jedno pytanie, strasznie duzo idzie mi wegla palac w tym piecu:/ tona wegla wystarcza mi na 5-6 tyg mieszkanie mam male 45m2, jak rozmawiam ze znajomymi to im tona wystarcza na 2-3 miesiace gdzie mieszkania, domy maja 2-4 razy wieksze:/ wiec w czym tez problem tu moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie, strasznie duzo idzie mi wegla palac w tym piecu:/ tona wegla wystarcza mi na 5-6 tyg mieszkanie mam male 45m2, jak rozmawiam ze znajomymi to im tona wystarcza na 2-3 miesiace gdzie mieszkania, domy maja 2-4 razy wieksze:/ wiec w czym tez problem tu moze byc??

na takie mieszkanko to za duzo, mi na 120m tona wychodzi na miesiac- jak jest zima taka jak w tym roku, wiec i znajomy troszke koloryzyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.