Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Q Eko 15kw Czy Nie Za Dużo Pali?


Lokmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam piec jak w temacie.

 

Poniżej przedstawiam specyfikę i warunki pracy.

 

Piec usytuowany jest w kotłowni, która znajduje się w budynku gospodarczym 5m od budynku mieszkalnego.

Zasilanie CO oczywiście idzie ziemią. Powierzchnia grzania to ok 50m2 na co składa się podłogówka w kuchni i łazience w sumie ok 15m2 + 2 grzejniki.

Sam budynek to stara konstrukcja z cegły glinianej tradycyjnej nie ocieplony - jeszcze. Ściany budynku składają się z 2 warstw cegieł (warstwa w poprzek i druga wzdłuż) pomiędzy warstwami cegieł jest pusta przestrzeń izolacyjna.

Kocioł posiada nastawy pobrane ze strony producenta. Nie posiadam jeszcze regulatora pokojowego.

 

I tak ustawiony piec spala mi 600kg groszku na miesiąc - to chyba trochę za dużo jak na tak małą powierzchnię. Czy nieizolowane ściany aż tak wyciągają ciepło- dodam że jak się dotknie ściany to czuć wyraźnie chłód.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy rury którymi przesyła pan ciepło do mieszkania są bardzo dobrze izolowane ? Chyba powinna być potrójna warstwa izolacyjna (są specjalne rury).

 

Zalecam pomiar kamerą termowizyjną zobaczy pan gdzie ucieka ciepło :) z budynku mieszkalnego.

 

Proszę nie pomijać jakości groszku jakim pan pali. Brunatny spali pan dwa razy więcej, mieszanki czeskie ukraińskie ruski bywają różne. Ja pale mieszanką z pod łodzi workowany 450 za tonę ładnie się spala.

 

Do tej pory poprawne wrażenie EKO RET chyba z sosnowca Pieklorz wszystko orginalnie workowane ( mokre w workach orginalnie !!!!) drogie 800zł za tone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec zaczął dopiero na dobre pracować od grudnia więc więcej nie mogę powiedzieć niż napisałem.

 

Ja jednak odnoszę wrażenie że zdecydowaną rolę odgrywa tu brak regulatora pokojowego. Mój wniosek jest taki:

pomimo, iż w sterowniku pieca ustawiane jest wyłączanie pompy - ta i tak chodzi non-stop czyli jęśli wodmu mam powiedzmy 22stc - woda niepotrzebnie krąży w układzie i wychładza wodę w piecu - a ten musi się częściej załączać. Zastosowanie ów regulatora pozwoli odłączać pompę i będzię ją załączał wtedy kiedy temp. w domu spadnie powiedzmy poniżej 20stC.

 

Mogę się mylić w swojej teori bo się na hydraulice nie znam - ale to tak na chłopski rozum mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stwierdzając, że wielkość ogrzewanego pomieszczenia nie wpływa na zużycie paliwa to tak, jakbyś stwierdził, że nie ma znaczenia z jaką prędkością jeździsz samochodem, bo i tak zawsze pali tyle samo.

Faktem jest, że powinieneś spalić trochę mniej, ale jest to sprawa ustawień, a zwłaszcza ilości powietrza.

Moc kotła ustawiasz poprzez określenie dawki paliwa, natomiast istotne jest ile ustawiasz powietrza.

Ilość powietrza do spalania powinna być jak najniższa, ale na tyle wysoka, aby spalić cały węgiel.

Każdy nadmiar powietrza słuzy nie do poprawienia spalania, a jedynie do wentylacji kotła od jego wnętrza, a co za tym idzie jego wychładzania. Objawia się to występowaniem tzw. szlaki w popiele.

Jeśli chcesz pomocy w weryfikacji nastaw to skontaktuj się z serwisem fabrycznym

 

Pozdrawiam - serwis Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.