Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Olejowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę zakupić piec olejowy do domu, w którym obecnie pracuje piec na eko.

Zacząłem czytać, szukać i już sam nie wiem co mam wybrać.

Zależy mi na dobrym piecu, najlepiej kondensacyjny, z zamkniętą komorą spalania, cichy, jak najmniej obsługowy, spaliny przez rurę powietrzno spalinową, a nie przez komin, powietrze ma zasysać z zewnątrz przewodem, ma obsługiwać c.o. i c.w.u.

Teraz dane o domu: dom 95m2, dobrze ocieplony, ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe, rodzina 2+2.

Moje pytania:

1. czy kierować się producentem? Jeśli tak, to którego naprawdę można polecić? (cena nie gra roli w moim przypadku). czy viessman jest dobry?

2. czy wybrać piec 2-funkcyjny z termą (jaka pojemność?) czy 1-funkcyjny z przepływowym podgrzewaniem c.w.u.

3. na co mam jeszcze zwrócić uwagę i co możecie mi jeszcze doradzić?

 

Tylko uprzedzam - inne ogrzewanie nie wchodzi w rachubę.

Z góry Wam dziękuję za opinię, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mieszkam w domu o pow 230m2 i od ok 6-7 lat ogrzewamy piecem viesman 22kwi poki co odpukac nic sie z nim nie dzialo, fakt że cena troszke większa za kociołek, ale za to bezawaryjnie narazie, raz na rok czyszczenie. Na forum muratora założyłem wątek dotyczacy spalania oleju, ewentualnie tam cos podpytaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3968604#3968604 Ludzie pisza jakie maja kotły itd. Mam nadzieje, że admin nie bedzie zły za tego linka :) Nie wiem jakie kociołki innych firm mozna polecic, ale ten jest ok, ponoc dietrich tez jest dobry. My mamy kocioł dwufunkcyjny grzeje wode i co. Ponadto można zmienic palnik i bedzie można palic gazem. Aha i jeszcze jedno nie wiem po co fachowcy "teoretycy" z kolorowych gazet piszą, że przy każdym tanowaniu trzeba regulowac kociol, przez te 6-7 lat nic takiego nie robiliśmy i jakoś spalanie takie same cały czas. Idzie około 1700l za rok łącznie z grzaniem wody- dodam, że ten rok bedzie troche gorszy i pójdzie troche więcej oleju. Ostatnie tankowanie było po 2,37zł za litr i przmnozyc to przez 1700l to daje 4000zł z groszami. Jak pogadam ze znajmomymi co im pali 5ton ekogroszku a mnie akurat na podlasiu po 850zł tona to mniej więcej cenowo jest podobnie, ale nie jest sie na etacie palacza we własnym domu i można śmiało pojechac gdzie sie chce bez obawy, ze zawleczka peknie i kicha. Ja w tym roku stawiam domek i wiem, że tez kupie kociołek na olej+ byc moze zwykly zasypowy jakby ewentulanie prądu nie było. Co do firmy to jeszcze przemyśle czy viesman czy dietrich. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.