Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Dakon Fb20 I Kentronic Wrt-14


truskawkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już 3 sezon mamy w domu piec Dakon FB20 sterowany urządzeniem Kentronik WRT-14. Opał to Retopal z kopalni Piast. Dom ok. 150m2 + ogrzewanie wody użytkowej ok 150l zbiornik. Poniżej chciałem przedstawić ustawienia, może ktoś będzie w stanie pomóc. Kopka węgla na retorcie jest mała, zdarza się też, że szlaka (bryły spalonego opału) blokują wylot z retorty i podajnik nie może podać więcej węgla, co skutkuje zerwaniem zawleczki. Co zrobić żeby paliło się lepiej i oszczędniej. Retopal jest z kopalni a nie kombinowany.

Ustawienia sterownika:

 

histereza           1st.
temp. pompy CO      40st.
histereza CWU       1st.
praca podajnika     25
przerwa podajnika   30
czas blokady        80n
czas przepalania   120
przerwa przepalania 90n
nadmuch opóźnienie  16
nadmuch obroty      3 (chyba 3 na 10)
temp. ustawiona na 55 stopni. 

 

Proszę o jakieś uwagi, korekty ustawień, może ktoś ma większe doświadczenie z tym lub podobnym piecem/sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam też dakon fb 20 żeliwny z podajnikiem,sterownik st 37 moje ustawienia; praca podajnika20 ;przerwa przepalania 39;nadmuch 1stopień przysłońięty na minimum 10% .Temperatura w tej chwili 55st wyższe mrozy57-59st eko groszek z kopalni Kazimierz-Juliusz kupywany luzem ,popiół niekiedy małe spieki ogólnie sypki dopala sie dobrze .Proponuję Ci zmienić opał ,spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmiana opalu wcale nie taka latwa sprawa, mieszkam na Slasku (bielsko biala), a w kwsa jedynie retopal i pieklorza robia i ciezko jest tu cos innego kupic. Chyba ze transport po 100km i lepiej a to juz koszta straszne. Cos takiego jak poprostu ekogroszek nie wystepuje w ofercie

http://www.kwsa.pl/327,,grube_srednie_pali...lifikowane.html

i tak sie zastanawiam gdzie szukac innego opalu, czeskie niby ekogroszki to cos strasznego wiec retpal to chyba najlepsze co tu w okolicy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Ci się spieka mocno zmniejsz powietrze na dmuchawie zacznij od 1stopnia i próbuj przymykać klapką ja mam na 1 stopniu a skala jest do10.Może masz za dużą granulacje jak Ci zrywa zawleczkę ,ja mam dosyć gruby ale wszystko przemieli jeszcze nigdy nie zerwał zawleczki.Napisz jak piec wygląda w środku czy kopci czy sadza jest w środku czy jest czysty ,w jakim czasie uzyskuje te 55st jak sie załącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec czysty, bez sadzy, nie kopci wogole, co do czasu to jestem w stadium przestawiania ustawien. Moze przez weekend bede mial czas to siade przy nim i bede go obserwowal dluzej. Pozdrawiam

 

Edit 1

 

Na ustawieniach krissa czyli:

dmuchawa 1

histereza 1

praca podajnika 20

przerwa podajnika 40

opoznienie nadmuchu 20

 

reszta jw.

 

Na piecu od włączenia pracy czyli temp 53-54 przez 7-8 min spada temp. az do 48-49 st. potem kolejne 5-9 rosnie az do uzyskania odpowiedniej. Wracam ogladac co tam na piecu ;-) na noc do pracy ale moze cos sie wymysli. Dziekuje bardzo za rady narazie wszystko zmierza w dobra strone, jak juz ustawie go tak zeby sie fajnie palilo, laduje do pelna i bedziemy mierzyc ;-)

 

PS. jakie proponujecie ustawienia dzien/noc zmiana tylko temperatury o np 2st. czy cos jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.