Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Zwracam się do was forumowicze o pomoc w doborze kotła na eko groszek. Siedzę nad tym problemem już miesiąc i mam już totalny mętlik w głowie. Dom ma 150m2 pow. użytkowej więc pic mniej więcej powinien mieć 25kW.
Firma, która będzie wykonywać instalację ogrzewania zaproponowała mi piec firmy Rakoczy Gigar 25kW. Co o nim sądzicie?? czy warto jest kupić ten piec czy jakiś inny polecicie.
Ja zastanawiałem się też nad piecem Buderusa Funke econo 25kW. Wiem, że te kotły oferowane przez nich są produkowane przez Cichowicza. Czy one są dobre, bo czytając na forum o tej fimie były dobre opinie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy instalatorskie zazwyczaj (nie zawsze) proponuja te kotly z ktorych sprzedazy maja jak najwieksza prowizje jesli zakupu dokonuje przez firme ktora potem bedzie montowala cala instalacje...dlatego nie warto sie sugerowac takimi poleceniami produktu, nie chce tu generalizowac ale tak sie zdaza, jesli polecaja cos a np nie wykonuja montazu to jako np uprawniony serwis monterski podbijajac ci kwit z montazu tez maja punkty u dealera dzieki czemu rosnie im obrot i zwieksza sie rabat...tak jest wszedzie udentysty instalatora itd...wiadomo kazdy chce wcisnac swojego towaru jak najwiecej i go jak najlepiej wypromowac.

natomiast piec buderusa o ktorym wspominasz nie jest taki straszny jak go na forum przedstawiano, ja sam pisalem ze mam juz dosc tego kotla ale z czase m wszystko sie unormowalo i teraz jestem szczesliwym posiadaczem mozna tak to nazwac...jesli chodzi o minie to ja polecam, tylko chyba za duza moc jak na twoj metraz chcesz zakpic, ja mam dom 220-250m2 CWU 300ltr i mam budersu funke econo 25kw.

buderus i cichewicz to jedna produkcja rozniaca sie minimalnie wygladem ...ale...gwarancja u cichweicza chyba 12lat a w buderusie o ile pamietam 2 czy 5...nie wiem juz

choc na gwarancje nie licz :( zawsze bedziesz sam winny ze cos wysiadlo :)

 

podstawa to opal jaki zastosujesz, bo ekogroszek ekogroszkowi nie rowny, i nawet ten cenowo drogi nie zawsze jest dobry

nie wiem z jakiego rejonu jestes ale polceam bezkonkurencyjnie opal z kwk kazimierz juliusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również jestem zadowolony z pieca Buderusa. Na początku nie było tak fajnie, ale teraz wszysko jest ok. Całkowicie zgadzam się z poprzednikiem że bardzo dużo zależy od opału.

 

Do pana Jarka:

Czy może pan podać jakie ma obecnie ustawienia?

 

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei radzę zastanowić się nad kotłem z podajnikiem tłokowym jest bardziej uniwersalny, obecnie palę w takim kotle miałem po 430 za tonę a ekogroszek w moim rejonie ponad 800 zł za tonę a zużycie bardzo podobne, więc rachunek jest prosty a zawsze bmożna w nim palić ekogroszkiem a nawet drobnym groszkiem, w retortowym nie mamy takich mozliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy instalatorskie zazwyczaj (nie zawsze) proponuja te kotly z ktorych sprzedazy maja jak najwieksza prowizje jesli zakupu dokonuje przez firme ktora potem bedzie montowala cala instalacje...dlatego nie warto sie sugerowac takimi poleceniami produktu, nie chce tu generalizowac ale tak sie zdaza, jesli polecaja cos a np nie wykonuja montazu to jako np uprawniony serwis monterski podbijajac ci kwit z montazu tez maja punkty u dealera dzieki czemu rosnie im obrot i zwieksza sie rabat...tak jest wszedzie udentysty instalatora itd...wiadomo kazdy chce wcisnac swojego towaru jak najwiecej i go jak najlepiej wypromowac.

natomiast piec buderusa o ktorym wspominasz nie jest taki straszny jak go na forum przedstawiano, ja sam pisalem ze mam juz dosc tego kotla ale z czase m wszystko sie unormowalo i teraz jestem szczesliwym posiadaczem mozna tak to nazwac...jesli chodzi o minie to ja polecam, tylko chyba za duza moc jak na twoj metraz chcesz zakpic, ja mam dom 220-250m2 CWU 300ltr i mam budersu funke econo 25kw.

buderus i cichewicz to jedna produkcja rozniaca sie minimalnie wygladem ...ale...gwarancja u cichweicza chyba 12lat a w buderusie o ile pamietam 2 czy 5...nie wiem juz

choc na gwarancje nie licz :( zawsze bedziesz sam winny ze cos wysiadlo :)

 

podstawa to opal jaki zastosujesz, bo ekogroszek ekogroszkowi nie rowny, i nawet ten cenowo drogi nie zawsze jest dobry

nie wiem z jakiego rejonu jestes ale polceam bezkonkurencyjnie opal z kwk kazimierz juliusz

 

 

Mieszkam w Płocku a dom buduje w jego okolicy.

Nie wiem czy można u nas dostać eko groszek z kwk kazimierz juliusz, ale popytam w składach.

A co do mocy pieca to jakiej mocy byś proponował???? Wspomnę, że zbiornik byłby 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to nie doradze ci co do mocy, ale chyba przyjmuje sie 1kw na 10m2 domu? ja przynajmniej tak przyjmowalem i jestem zadowolony, przy duzych ostatnio mrozach piec radzil sobie znakomicie przy -27 - 20 nie bylo zadnego klopotu do tego cwu 300ltr to u mnie jak szklanka wody gdyz mam 2 dzieci 2 i 3 lata i jak sie ta 2 idzie pluskac to schodzi im ze 2 godziny czasem, cala wode wyleja i potem leci ta praktycznie na bierzaco grzana i nie ma klopotu...

ktos wczesniej wspomnial ze buderus i cichewicz to 1000zl w kieszeni...jest to faktycznie prawda i z gwarancja jak pisalem wczesniej tez jest lepiej u cichewicza....aha i ja piec kupowalem w jednym z serwisow aukcyjnych :) to dalo kolejny o ile pamietam 600zl mniej niz w okolicznych sklepach, do tego "wyludzilem" przesylke gratis i calkiem dobrze wyszlo, zamontowal mi to wszystko instalator be zuprawnien do buderusa wiec gwarancja od razu do kosza poszla co mnie troche martwilo ale juz 2 sezon i jeszcze (odpukac) nic nie zawiodlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również jestem zadowolony z pieca Buderusa. Na początku nie było tak fajnie, ale teraz wszysko jest ok. Całkowicie zgadzam się z poprzednikiem że bardzo dużo zależy od opału.

 

Do pana Jarka:

Czy może pan podać jakie ma obecnie ustawienia?

 

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

witam,

panie marcinie... :(

o ile pamietam to na twoich ustawieniach wzorowalem sie poczatkowo...w sumie dlugio na nich jechalem i bylo wszystko OK

potem jedynie zwiekszylem podawanie zeby zaoszczedzic na opale, zauwazylem ze nie oszczedzajac opalu piec szybciej osiaga ustawione parametry przy czym pracuje krocej w trybie praca co daje znaczne oszczednosci...teraz prakrycznie wiekszosc czasu na dobe to tryb podtrzymania, kiedys chyba w rozmowie telefonicznej mowiles mi ze kladziesz drewniany klocek na zar i ja postanowilem sprobowac to chyba gdyby nie wyskoczylo grzanie cwu to piec stalby dluzej, max ile bylo to 6 godzin!!!! ale to tylko doswiadczenie bo schodzic co jakis czas z tym klockiem :)

 

po za ustawieniami w normalnym trybie zmienilem jeszcze troche w trybie serwisowym, spisze co i jak mam dokladnie i podam ....

 

podstawa jednak to opal !!! jak sie spieka itd to jest tragedia - ciagle grzebuanie w piecu wybieranie tego syfu... (a wiekszosc ekogroszkow sie mniej lub wiecej spieka) jedyny ktory mialem to z juliusza (z 6-7 workow =pelny podajnik zostaje 3/4 szuflady popiolu sypkiego jak maka :( ), tylko troche za malo kupilem i teraz pale jakims syfem ale juz nie dlugo bo dobiega moj termin odbioru i znowu bede mial dobry, ostatnio tez zaopatrzylem sie w casto ale jak odbiore ten z juliusza to odwioze ile mi tego z casto zostanie...

w kopani kwk kazimierz juliusz mozna kupic min 1 tone po 540,61 brutto !!! przy mojej odleglosci oplaca sie organizowac zakup na zimie bezposrednio z kopalni , za ten sam na skladzie place 720 teraz !!!, negocjacja ceny od 100ton w kopani takze sklady bija na nas 100% podejrzewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkasz, że opłaca ci się transport z kopalni???? Ja chcąc kupić z kopalni bezpośrednio musiałbym się liczyć z kosztem transportu za 300km więc nie wiem czy mi się by to opłacało. Licząc nawet po 2,5 zł za km to mi wyjdzie ok. 750zł. U nas w okolicy eko groszek można kupić za 720 zł/t, ale nie wiem z jakiej jest kopalni. Poza tym nie mogę znaleźć na necie gdzie w moich okolicach można kupić ten eko groszek z tej kopalni.

Jak policzyłem wg twoich założeń 1kw-10m2 to mi wychodzi, że piec powinienem mieć ok. 15kW. W projekcie założenia były ok. 19kW. Myślę, że funke econo 25kW w zakresie mocy od 20-25kW byłby najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam niecale 100km od kopalni po za tym dysponuje prawie wlasnym transpiortem takze bede mial koszt kierowcy i paliwa

na necie ciezko znalezc ten ekogroszek a i na skladach moze byc ale ochrzczony tak wiec wiadomo... szukaj po tagach.... ekogroszek lub pakowany lub razem dwa slowa :) ja tam kupowalem i raczej jesttak jak pisza na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również jestem zadowolony z pieca Buderusa. Na początku nie było tak fajnie, ale teraz wszysko jest ok. Całkowicie zgadzam się z poprzednikiem że bardzo dużo zależy od opału.

 

Do pana Jarka:

Czy może pan podać jakie ma obecnie ustawienia?

 

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.