Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Spalanie Węgla


monisia599

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Proszę o pomoc bo juz nie wiem do kogo mam sie zwrócić!!!

Otóż w zeszłym roku zrobiliśmy w naszym domu pelny remont całej instalacjii grzewczej tzn. nowe rurki, kaloryfery i przede wszystkim piec.Mamy obecnie piec C.O z Pleszewa o mocy 27 kW posiadamy rowniez sterownik marki Atos. Taki piec nam doradzono poniewaz ma ogrzac dom tj.parter i pietro oba po 110 m i wode tj. zbiornik 150 litrow.Dom jest nie ocieplony. Jednak wydaje mi sie ze tak naprawde starczyl by nam mniejszy piec ale cóż ;). Proszę o pomoc w związku z duzym spalaniem wegla. Wczesniej spalalismy tone wegla w prawie 3 tyg. wiec wyczytalam ze mozna wylozyc piec szamotka i tak tez zrobilam wiec pojemnosc pieca zmniejszyla sie. Ale niestety i tak tona wegla starcza nam na miesiac.Zmienilam ustawinia na sterowniku tzn. czas przedmuchow 10 sekund, czas przerw miedzy przedmuchami 30 min, moc dmuchawy w przedmuchach 40 (30-100 %)i ze dmuchawa włącza sie jeśli temp.spadnie o 4 stopnie.Mamy ustawiona tem.na 45 stopni nawet przez te okropne mrozy co starcza wiec moim zdaniem spalanie powinno byc dużo mniejsze.Jednak tak sie nie dzieje.Nasi znajomi maja podobny dom tylko mniejszy piec 25 kW. a ich spalanie juz znacznie mniejsze. Nie wiem czym mam sie sugerowac kazdy mowi ze tona na miesiac to bardzo duzo (nawet nie cały miesiac).Od listopada spalilismy prawie 6 ton węgla, co wiąże sie z ogromnymi kosztami.Dodam jeszcze tylko ze z komina leci nam bialo-siwy dym a jak włączy sie wentylator to na ulicy jest siwo.Bardzo prosze o pomoc moze ktos potrafilby doradzic biednej kobiecie co ma zrobić ;) bo na nastepna zime bede musiala zrobic napad na bank zeby miec na opal ;) Dziekuje !!! ;)

Edytowane przez marcin
Proszę o tytułowanie wątków zgodnie z ich zawartością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli dobrze policzyłem ogrzewasz 220m2 powierzchni użytkowej. Ty najlepiej wiesz ile spalałaś przed remontem i w jakim kotle, jakim sposobem wówczas paliłaś, z dmuchawą, miarkownikiem czy metodą naturalną, czym, co to był z sortyment. Piszesz węgiel, więc myślę że to nie miał. Gdybym próbując Cię trochę uspokoić, podał swoje wyniki to ja spalam podobnie, 110m2 ( z korytarzami, garażem 140m2 ), nieocieplane, kocioł 20kW. Od początku października do końca stycznia spaliłem 3t (orzecha I ), czyli średnio, statystycznie 750kg / miesiąc, Ty porównawczo w tym samym czasie powinnaś zużyć 1500kg / mc , ale u mnie rozkład spalania wyglądał tak: od 300 – 700 – 900 -1100, u Ciebie najgorsza jest ta symetria zużycia, tak być nie może. Może ze względu na dosyć niską zadaną temperaturę opał w kotle się „kisi” zamiast spalać a wszystko wokół zarasta sadzą, smołą itp.

Popatrz na wnętrze paleniska, wymiennika, czopucha i napisz co tam zobaczyłaś

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pale Orzech typu I. W środku pieca ogólnie nie mam zadnej smoły troszke na drzwiczkach ale wiem od kominiarza ze z kolei na kominie jest jej wiecej ale myśle ze to normalne.Piec czyszcze czasem w srodku specjalna szczotką bo zbiera sie lekki osad który pozniej sam sie odrywa ale on jest suchy i jest naprawde malo.Sama nie wiem Glównie chodzi mi o to ze jesli rozmawiam z kimś kto rowniez ma piec na wegiel to spala mniej i poprostu zastanawiam sie z czego to wynika.Rozumie gdybym miala wysokoa temp. na piecu 60 stopni badz wiecej ale ja mam tylko 45 i to jest dziwne.No nic jak na razie i tak bardzo ci dziekuje za odzew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Proszę o pomoc bo juz nie wiem do kogo mam sie zwrócić!!!

Otóż w zeszłym roku zrobiliśmy w naszym domu pelny remont całej instalacjii grzewczej tzn. nowe rurki, kaloryfery i przede wszystkim piec.Mamy obecnie piec C.O z Pleszewa o mocy 27 kW posiadamy rowniez sterownik marki Atos. Taki piec nam doradzono poniewaz ma ogrzac dom tj.parter i pietro oba po 110 m i wode tj. zbiornik 150 litrow.Dom jest nie ocieplony. Jednak wydaje mi sie ze tak naprawde starczyl by nam mniejszy piec ale cóż ;) . Proszę o pomoc w związku z duzym spalaniem wegla. Wczesniej spalalismy tone wegla w prawie 3 tyg. wiec wyczytalam ze mozna wylozyc piec szamotka i tak tez zrobilam wiec pojemnosc pieca zmniejszyla sie. Ale niestety i tak tona wegla starcza nam na miesiac.Zmienilam ustawinia na sterowniku tzn. czas przedmuchow 10 sekund, czas przerw miedzy przedmuchami 30 min, moc dmuchawy w przedmuchach 40 (30-100 %)i ze dmuchawa włącza sie jeśli temp.spadnie o 4 stopnie.Mamy ustawiona tem.na 45 stopni nawet przez te okropne mrozy co starcza wiec moim zdaniem spalanie powinno byc dużo mniejsze.Jednak tak sie nie dzieje.Nasi znajomi maja podobny dom tylko mniejszy piec 25 kW. a ich spalanie juz znacznie mniejsze. Nie wiem czym mam sie sugerowac kazdy mowi ze tona na miesiac to bardzo duzo (nawet nie cały miesiac).Od listopada spalilismy prawie 6 ton węgla, co wiąże sie z ogromnymi kosztami.Dodam jeszcze tylko ze z komina leci nam bialo-siwy dym a jak włączy sie wentylator to na ulicy jest siwo.Bardzo prosze o pomoc moze ktos potrafilby doradzic biednej kobiecie co ma zrobić ;) bo na nastepna zime bede musiala zrobic napad na bank zeby miec na opal ;) Dziekuje !!! ;)

Witam.Monisia599 piszesz jakieś bajki od listopada do lutego jest 3 miesiace,spalajac tone na miesiac to wychodzi 3 tony.

 

A Ty piszesz ze spalilas prawie 6 ton,wiec miesiecznie spalasz 2 tony.

 

Przy Twoim metrażu raczej w 1 tonie na miesiac sie nie zmieścisz.

 

Nie słuchaj jak Ci ktos mowi ze spala 1 tone na miesiac majac do ogrzania 220 mk przy tych mrozach jakie mieliśmy,chyba ze ma w pokoju +15 ;) wtedy w to uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Należy walczyć ze swoimi ustawieniami na kotle bo na takiej powierzchni na pewno coś da się zaoszczędzić. Ja w styczniu na 230m2 plus 140l bojler przy temperaturach w domu 21-23 0C spaliłem 1100kg groszku a wiem to dokładnie ponieważ węgiel mam workowany i po każdym załadunku notuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wcale nie spalasz dużo. Masz nieocieplony dom. Jakbyś ociepliła, to w styczniu zeszłabyć ze zużyciem do tony. Tak jak jest teraz masz zupełnie przyzwoite spalanie i kocioł w sam raz. Zakładając minimalne potrzeby budynku czyli 30W na m3 wyszło by Ci pewnie, że potrzeba kotła 24KW. Jednak Twój budynek nie jest ocieplony i 27KW jest ok. Cudów nie ma. Zamiast wymieniać istalację lepiej było ocieplić strop i ściany. Koszt podony, a zysk w żywej gotówce przy każdym zejściu do kotłowni.

 

Jeśli chcesz obiniżyć spalanie o 20 do 30% - wywal wiatrak, kup miarkownik ciągu (koszt 100pln) i pal naturalnym ciągiem orzechem zamiast miału. Każdy kto przeszedł z miału na orzech chwali to sobie. W rzeczywistości miałem nie jest taniej. Jest sporo tematów na ten temat. Wystarczy poszukać tu i na forum muratora.

 

Wpisz w google ekenomiczne spalanie wegla kamiennego muratotor i czytaj... ;) cała potrzebna wiedza tam jest podana na tacy z przystawkami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.