Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotlownia Do Oceny


Goofi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dopiero wykonana kotlownia u mojego ojca:

Piec na ekogroszek uniRet 25KW ze sterownikiem ognik Pid,

W tej chwili ogrzewanie tylko podlogowe,

Ograniczenie temperatury do podlogowki zaworem 3 drogowym,

Bojler 120l,

Dodatkowe odejscie na moja czesc domu (blizniak) do podlaczenia pewnie na przyszly sezon ;)

 

Schemat bardzo prosty, calosc zostala odpalona w poniedzialek i do tej pory nic zlego sie nie dzieje, dziala poprawnie. Mozecie ocenic ta instalacje i ew. co i dlaczego byscie zmienili.

Instalacja pewnie bedzie przerabiana przez kolejnym sezonem z racji podlaczenia drugiego "domu" za sciana. W jakim kierunku pojdzie to nie wiem, moze wymiennik plytowy aby zrobic cisnieniowke, u mnie prawdopodobnie zawor 4 drogowy... to jeszcze przyszlosc.

 

Tu fotka z opisami rurek

 

img4890opisy.th.jpg

 

 

Tu reszta fotek ;)

 

img4889v.th.jpg img4888e.th.jpg img4886g.th.jpg img4885u.th.jpg img4884v.th.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowy odcinek rury odprowadzającej spaliny skrócił bym tak aby pozioma rura nie była w poziomie

lecz szła do komina ze spadkiem w kierunku kotła.Dodatkowo należało by docieplić te rury by nie wychładzać spalin.

Miałem tak odsłonięte na odcinku 2,5 m i nic dobrego z tego nie wyszło.Osłabiony ciąg, skraplanie wody w środku

rury.W tej chwili mam tak:

post-5942-1265213434_thumb.jpg

Izolacja jest wykonana z rury rozprowadzającej ciepłe powietrze z kominka:

post-5942-1265213686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ciebie przekonywał że to błąd.Bo sam najpierw zostawiłem rurę nie ocieplonąby się przekonać czy

to co piszą koledzy o spalaniu i odprowadzaniu spalin. Sprawdzi się u mnie.Rozumowanie początkującego palacza

jest takie.Ponieważ mam kocioł z dmuchawą to nie powinno być kłopotu z ciągiem a i szkoda

ciepła które ucieka przez komin.Żałuje że nie zrobiłem filmu jak zachowuje się płomień i zdjęć rury w środku

po paleniu w nieocieplonej rurze.Obecnie kocioł w niewielkim stopniu pracuje w podtrzymaniu, ale w okresie

małego zapotrzebowania na ciepło lub ogrzewaniu samego c.w.u spaliby będą się wychładzać

przez co w środku rury i w kominie może osadzać się woda.Dodatkowo w poziomej rurze morze zbierać się

popiół zmniejszając przekrój rury odprowadzającej spaliny.Wszystko co opisuje wiem z własnego

doświadczenia nie znaczy to że u ciebie będzie podobnie, ale warto zwrócić uwagę na te szczegóły.

Za jakiś czas rozbierz rurę najlepiej na opaskach bo jest łatwiej i sam zobaczysz czy jest o co kruszyć kopie.

 

Ciepło które jest dla domu oddaj domowi.A to co dla komina oddaj kominowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kocioł źle umiejscowiony w kotłowy. Zasobnik nie po tej stronie tylko po lewej. Kotłownię robi się raczej na dłużej niż 10 -15 lat. Nigdy nie szczędzę krytyki gdy ktoś wydaje na kocioł masę pieniędzy a następnie szuka oszczędności na armaturze i logice CO. Nigdy nie wykonuje się kotłowni na poczet kolejnej przeróbki. Pozdrawiam i zachęcam do lektury forum. Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlostech: Dzieki za zwrocenie uwagi, bede obserwowal grzmota i w razie czego dokona sie zmian. Na razie to kociol mocno grzeje bo dom jeszcze zimny.

 

Witam

Kocioł źle umiejscowiony w kotłowy. Zasobnik nie po tej stronie tylko po lewej. Kotłownię robi się raczej na dłużej niż 10 -15 lat. Nigdy nie szczędzę krytyki gdy ktoś wydaje na kocioł masę pieniędzy a następnie szuka oszczędności na armaturze i logice CO. Nigdy nie wykonuje się kotłowni na poczet kolejnej przeróbki. Pozdrawiam i zachęcam do lektury forum. Tomasz.

 

Zgodze sie z Toba, ale nie jest to bez przyczyny... Kociol zostal kupiony ponad rok temu gdy mialem okazje nie do przegapienia i byl z przeznaczeniem na moja kotlownie a nie ojca, gdzie polozenie zasobnika wybralem pod siebie. Wyszlo tak, ze ojciec musi sie wczesniej sprowadzic i kotlownia byla robiona w miare szybko. U ojca robiony jest tylko dol, gora pewnie w kaloryferach nie zostala jeszcze przewidziana w kotlowni, dodatkowo przed kolejnym okresem grzewczym pewne sie podlaczy moja czesc domu. Domek jest dobrze ocieplony, wiec ten kociol powinien bez problemu pociagnac przez dluzszy czas pociagnie obie czesci az kupi sie drugi kociolek by uniezaleznic sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.