Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Najlepiej Wyregulowac Pie Hef


smialek48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piecem moze ktos moze poradzic

Wiec tak Piec po wyczyszczeniu 100% wszystkiego zaczol wariowac zarzuca groszkiem palenisko i zagasza piec włącza sie alarm AL5. Paliwo jest bez zmian parametry pieca przed czyszczeniem byly U.0 65, U.1 17 U.2 47 wetylator na 90% domkniety na tych parametrach chodzil idealnie.Zaczolem zmieniac parametry ale nie moge ich ustawic poprawnie nie wiem co sie dzieje moze ktos mial podobny problem prosze o pomoc dzieki :angry: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamontowany czujnik temperatury podajnika. Sterownik po otrzymaniu sygnału o przekroczeniu temp.

uruchamia podawanie węgla i w ten sposób chroni podajnik przed cofnięciem się żaru do niego.

Zagasza w ten sposób palenisko i wyskakuje AL5.

Czy grzebałeś w parametrach serwisowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z piecem moze ktos moze poradzic

Wiec tak Piec po wyczyszczeniu 100% wszystkiego zaczol wariowac zarzuca groszkiem palenisko i zagasza piec włącza sie alarm AL5. Paliwo jest bez zmian parametry pieca przed czyszczeniem byly U.0 65, U.1 17 U.2 47 wetylator na 90% domkniety na tych parametrach chodzil idealnie.Zaczolem zmieniac parametry ale nie moge ich ustawic poprawnie nie wiem co sie dzieje moze ktos mial podobny problem prosze o pomoc dzieki :angry: ;)

witam nie mam czujnika piec uzywam 5 zime i nigdy nie mialem zadnych problemow co jest bardzo dziwne ze w styczniu jak byly te duze mrozy chodzil bez problemu ateraz zazuca weglem groszek ten sam doradzono mi zmienic paramery teraz mam u1 63 u210 u340 nie zagasza ale bardzo slabo dogrzewa 4 dzien juz walcze prosze mi cos poradzic pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie posiadasz czujnika mierzącego temp. podajnika to tym bardziej nie powinno być sytuacji o jakiej

piszesz.Kiedyś jeden z kolegów też miał problemy z dziwny zachowaniem sterownika dochodziliśmy

problemu w ustawieniach okazało się jednak że winę ponosi panel sterujący.

Po pięciu latach wszystko jest możliwe.Coś musiało załączyć podajnik by wszystko wywalił

Jeżeli nie sterownik to może styki przekaźnika nie odbiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.