Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Miedziana A Grzejniki Aluminiowe


mataszek

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak prosilbym o rade mianowicie chodzi o to ze mieszkam w bloku okolo 3 lat temu mialem wymieniana instalacje na miedziana ( ogolnie w bloku jest z rur stalowych), i mialem podlaczone do niej grzejniki stalowe ale one systematycznie pekaly nie wiedziec czemu, wiec okolo tygodnia temu zalozone zostaly u mnie grzejniki aluminiowe i zeby nie spuszczac wody z pionu hydraulik przedluzyl od tego pokretla podajze termostatu rurka miedziana i bezposrednio dal ja do grzejnika moje pytanie polega na tym czy mozna tak robic aby bezposrednio element miedziany byl przymocowany do aluminiowego grzejnika? czy powinno byc przed nim chocby ten zawor z termostatem? prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak prosilbym o rade mianowicie chodzi o to ze mieszkam w bloku okolo 3 lat temu mialem wymieniana instalacje na miedziana ( ogolnie w bloku jest z rur stalowych), i mialem podlaczone do niej grzejniki stalowe ale one systematycznie pekaly nie wiedziec czemu, wiec okolo tygodnia temu zalozone zostaly u mnie grzejniki aluminiowe i zeby nie spuszczac wody z pionu hydraulik przedluzyl od tego pokretla podajze termostatu rurka miedziana i bezposrednio dal ja do grzejnika moje pytanie polega na tym czy mozna tak robic aby bezposrednio element miedziany byl przymocowany do aluminiowego grzejnika? czy powinno byc przed nim chocby ten zawor z termostatem? prosze o odpowiedz.

nie powino być tak zrobione ale jesli za chwile zajdzie układ tzw sadza kotłową to nie bedzie problemu ale jesli bedzie cos korodowac to bedziesz widział nalot na połączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii aluminium nie powinna miedz kontaktu z mosiądzem lub miedzią, zachodzi reakcja która sprawia korozję aluminium i jej osłabienie, więc najprostrzym sposobem to zastosowanie jakiegoś posredniego łącznika wykonanlego ze stali między grzejnikiem a miedzią " nypel, przedłużka czy jakaś redukcja wykonane ze stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy korek do grzejnika aluminiowego ,wykonany jest ze stali. W stalowy korek wkręcona jest mosiężna złączka .Czy to będzie mosiężny półśrubunek zaworu,czy też mosiężny nypel do wlutowania miedzianej rury ,nie ma to znaczenia ,bo nie ma

bezpośredniego połączenia Al-Cu . Żadna dodatkowa złączka stalowa jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.