Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzejnikami


ondre82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z grzejnikami otóż niektóre grzejniki nie grzeją całe tylko góra grzeje. Natomiast na dole są prawie że chłodne nie wiem czym to jest spowodowane. Kilka słów o instalacji: kocioł z górnym spalaniem Rakoczy (węgiel, drzewo, itp), do tego pompa co ze sterownikiem ustawiona na "drugi bieg", grzejniki aluminiowe i do tego rurki miedziane, dom piętrowy i układ otwarty. Proszę o fachowe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z grzejnikami otóż niektóre grzejniki nie grzeją całe tylko góra grzeje. Natomiast na dole są prawie że chłodne nie wiem czym to jest spowodowane. Kilka słów o instalacji: kocioł z górnym spalaniem Rakoczy (węgiel, drzewo, itp), do tego pompa co ze sterownikiem ustawiona na "drugi bieg", grzejniki aluminiowe i do tego rurki miedziane, dom piętrowy i układ otwarty. Proszę o fachowe rady.

jesli w grzejniku grzeje tylko góra to swiadczy o tym ze nie ma w nim pełnego obiegu,czyli jest przydławiony(bądż przytkany)na zasilaniu lub powrocie.sprawdz zawory powrotne jesli takie masz czy napewno sa otwarte na full(klucz imbusowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacy 350 pewnie chodziło o zawory termostatyczne na zasilaniu grzejników.trudno powiedzieć co jest przyczyną, bez oględzin,może zawory zasilające mają zbyt mała przepustowość w stosunku do wielkości grzejnika(ilość żeberek) albo nieodpowiednie zsyfonowanie instalacji(przekroje rur)?skoro instalacja ma dopiero dwa lata to reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem z grzejnikami. Taka sama sytuacja, też aluminiowe grzejniki i centralne w miedzi, piec z górnym spalaniem. Powiem Ci tak, pewnie temperature ustawioną masz na 50-60 stopni C. Ustaw temperature na sterowniku na 80 stopni C i niech tak kilka godzin grzeje. W miedzy czasie sprawdzaj co sie dzieje z grzejnikami. Powinno pomóc. Ja tak zrobiłem i zadziałało. Teraz grzeje bez problemu. 13 lat pracowałem w firmie produkującej kotły C.O wiec pewna wiedze zdobyłem i wypreaktykowałem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zrobiłem pewien zabieg, zakręciłem dwa grzejniki na piętrze które znajdują się bezpośrednio nad tymi dwoma na dole które grzeją do połowy (rurka z powrotu praktycznie zimna) i zaczeły te dwa na dole grzać jak należy. Dlaczego tak się dzieje i co ztym zrobić bo przecięż nie bede zakrecal niektórych grzejników po to sa zeby grzaly a nie sluzyly jako sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na zaworach nastawy wstępne .Może te na dole mają mniejsze niż te na górze i woda chętniej płynęła do góry mimo ,że wyżej ale mniej przydławione zasilania grzejników.Sprawdziłbym jak jest na dolnych i górnych.Wygląda to tak jakby te dolne miały mniejszy przepływ ustawiony niż górne ,zasada dobra ale różnica jest zbyt duża , w nastawach i woda gna chętniej do górnych .Jak zamknąłeś górne to popłynęła do dolnych i grzały całe.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zrobiłem pewien zabieg, zakręciłem dwa grzejniki na piętrze które znajdują się bezpośrednio nad tymi dwoma na dole które grzeją do połowy (rurka z powrotu praktycznie zimna) i zaczeły te dwa na dole grzać jak należy. Dlaczego tak się dzieje i co ztym zrobić bo przecięż nie bede zakrecal niektórych grzejników po to sa zeby grzaly a nie sluzyly jako sztuka

trzeba wyregulować przepływy i będzie ok, na forum jest o tym parę tematów.

jak pisze kotłowy przez nastawy wstępne na zaworach (podpowiem odkręć głowice zaworo termostycznego)

zobacz temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.