Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu, z praktyki powiem że rozdzielacz może być poniżej podłogówek np. na parterze ważne żeby układ był zamknięty a do napełniania najlepiej użyć stacji napełniającej instalacja jak np. do solarów lub ewentualnie woda prosto z wodociągu. Istotna jest prędkość przepływu która ma nam "wygoni" powietrze.

 

Taką samą sytuacje mamy przy ogrzewaniu ściennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale tylko w przypadku kiedy masz profesjonalny mieszacz na zaworze 3d z siłownikiem i porządna pompe wtedy każdy bąbel powietrza bedzie przegonony choćby z 2 piętra

natomiast wiekszośc mieszaczy termostatycznych z układami pompowymi nie da rady przegonić powietrza i odpowiadająć w ten sposób możesz gościa wprowadzić w bład i kłopoty z grzaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ......

 

Mam pytanie czy mozna zamocowac rozdzielacz do ogrzewania podłogowego dogóry tzn .. Nie mam miejsca na pietrze i chce go umiescic w kotłowni tak zeby podłaczenia byłu u góry a zaworki regulacyjne na dole.......

 

Witam jak nie masz możliwości założenia rozdzielacza powyżej OP. to każdą pętle przydało by sie rozciąć i założyć odpowietrznik i oczywiście możesz go wtedy dać odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk - z szacunkiem do Ciebie ale pytanie brzmiało o możliwość takiego rozwiązania a nie o układ mieszający a to osobny wątek, więc z chodzisz z tematu :) wykonywałem już ogrzewania płaszczyznowe w taki sposób i pracują prawidłowo.

 

pomysł z rozcinaniem petli i montowaniem odpowietrzników nie jest trafiony i zupełnie nie potrzebny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zgoda oczywiście że jak będzie układ zamknięty i według twojego przepisu będzie napełniał podłogówkę i dobrze ją przeleje to wtedy będzie ok . ale trochę czasu to potrwa bo z samej wody po jakimś czasie wytrąci się powietrze które może być powodem niedogrzewania niektórych pętli może się też zdażyć że pompa gdy się załączy zasie powietrze z odpowietrzników automatycznych wiadomo trochę trzeba później czasu poświęcić i na jakiś czas znowu będzie ok . dlatego ja uważam że odpowietrzniki powinny być powyżej podłogi ,ale to jest moje zdanie ,można też założyć seperator powietrza w kotłowni i wtedy też będzie ok.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk - z szacunkiem do Ciebie ale pytanie brzmiało o możliwość takiego rozwiązania a nie o układ mieszający a to osobny wątek, więc z chodzisz z tematu :) wykonywałem już ogrzewania płaszczyznowe w taki sposób i pracują prawidłowo.

 

pomysł z rozcinaniem petli i montowaniem odpowietrzników nie jest trafiony i zupełnie nie potrzebny,

 

 

no i odpowiedziałem na pytanie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zamkniety nie wchodziw gre bo juz jest otwarty.... Czyli jednym slowem rozdzielacz na pietro a czy moge zrobic tak ,że jedna belke dam wyżej tzn. Mam różnice poziomu miedzy kotłownia a piętrem kotłownia jes 30 cm wyzej od posadzki parteru. Jak obroce gorna belke tak żeby rurki wychodziły prosto przez sciane do rozdzielacza a wracały poniżej. A na gornej belce umiescił bym odpowietrznik.....

bez_tytu_u.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz miał dobry mieszacz to nie wazne czy układ zamkniety czy otwarty mozesz miec ten rozdzielacz na dole i wszytko jak należy bedzie pracowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,dobra to ona taka nie jest brakuje jej np. zaworów do regulacji pętli grzewczych lub przepływomierzy , a pozatym Sam masz z nią problem z tego co widzę w innym temacie założonym przez Ciebie. Ale już uspokajam prawdopodobnie masz świeżo zrobioną wylewkę i trochę potrwa aż Ci się te powroty zagrzeją , prawdopodobnie masz też zacienkie rury zasilające rozdzielacze grzejnikowe ale narazie nie ma co panikować trzeba trochę czasu aby zagrzać te tony betonu .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.