Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oj dawno mnie tu nie było u was szanowni forumowicze.

Mam powazny problem i chciałbym byście sie razem ze mną nad nim zastanowili.

Moja mama jest starszą osobą troche chorowitą a mnie niestety nie ma przy niej na codzień.

Sama musi w centalnym palić. Jest to dla niej uciażliwe. Obecnie wykańcza dakona dor 20. :) Mam zamówionego viadrusa u24 zle po ostatnich wydarzeniach musze mieć piec z pełną automatyką do którego nie trzeba latać co 4-5 godzin.

I właśnie w tym temacie prosze o pomoc. Mam stary przewód kominowy- wszystko ok. ciag jak sie patrzy, żadnej cofki tylko żadna przebudowa, tudzież wpuszczanie stalowej rury w jego głąb odpada.

Po drugie potrzebny mi jest kocioł przystosowany do spalania różnego radzaju węgla.

W dakonie nie ma z tym problemu- niezależnie co się podłoży to sie pali świetnie i to jest ogromny plus tej konstrukcji.

Myślałęm nawet by kupić ww viadrusa i dodatkowo piec na gaz, by w sytuacjach awaryjnych bardzo szybko centralne uruchomić. Dwa piece- wiem że to przegiecie ale szukam najlepszego rozwiazania dla mojej mamy.

A piece z podajnikiem mogą palić strikte określone paliwa. Nie wiem jak sie ma sprawa z piecami które maja dodatkowe palenisko(komore spalania)- czy można w niej palićkożdy rodzaj paliwa w dużych ilościach??

Prosze o pomoc i dyskusje w tym temacie.

Gorąco pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego- Mam jeszcze wątpilość:

Mianowicie czy mając stary przewód kominowy nie będzie problemy z nadmuchem zamontowanym w kotłach z podajnikiem?

Wszystko jest drożne i bez zarzutu ale czy nie będzie problemów np. przez rozszczelnienie przewodu kominowego. Gdyż nadmuch powoduje dosyć nienaturalny przepłych spalin( szybszy).

 

i jeszcze jedno jaki ślimak czy tłok w podajniku?

Biorąc pod uwage stałość paliwa- prosze o rade.

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.