Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Podłączeniu Pieca


Langi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, pozwolę się dołączyć

 

Może taki układ?

Zawór termostatyczny o zwiększonym przepływie z głowicą z kapilarą utrzymuje stałą temperaturę powrotu do kotła

Zbiornik CWU jest cały czas zasilany z kotła, strumień regulowany jest przez zawór dławiący.

Jeszcze parę zaworów, odpowietrzniki aut., filtr i byłoby ok.

 

Pompa może być na powrocie do kotła zaraz przy czujce kapilary

 

U mnie taki układ działa z powodzeniem.

post-841-1265198524_thumb.jpg

post-841-1265199182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli już Defro to może zwykły dolniak? Chyba że już kupiony

 

Dzisiaj dojechał.

 

Defro

 

Jednak będę robił na jednej pompce, na powrocie tak jak jest obecnie. Tylko, że uzupełnię o zawór 4D.

 

Zobaczymy co wyjdzie. Tak działa do tej pory. Więc dlaczego miałoby teraz nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chce Kolega zmieniać położenia pompki, to zawór 4D odpada

 

Proponuję wstawić połączenie (pomarańczowe na schemacie)

Zawór np:

http://www.allegro.pl/item903050594_zawor_...y_przeplyw.html

głowica np:

http://www.allegro.pl/item901725053_herz_g...per_jakosc.html

i po problemie

Zawór mieszający jest po to w tych piecach aby podnosił temp. wody na powrocie do kotła, co możemy również osiągnąć przez wykonanie takiego połączenia

Ale oczywiście zrobi Kolega jak będzie uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać. Na schemacie znajdują się tylko podstawowe urządzenia i armatura w celu czytelności.

post-4692-1265187344_thumb.jpg

Przed pompą zawór - zwrotny

 

Przed pompą, czy lepiej za. W jednym poście znalazłem Twoją sugestię o przełożeniu zaworu zwrotnego tak aby był za pompą. Pierwotnie koleś miał go przed pompą, raczej przed bypasem.

post-14801-1265357887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zmontowanyu, piec podłączony. Narazie wydaje się, że jest ok.

Zobaczmy jak dalej.

 

Trapi mnie jeszcze jedna kwestia:

Otóż zmontowałem układ jak ten po lewej.

 

Czy lepiej będzie jak zastosuje ten po prawej.

 

Różnią się jak widać, podłączeniem powrotu z bojlera. Ma to różnicę czy powrót z bojlera jest za gałęzią od powrotu z zaworu 4d, czy przed?

 

Czy oba schematy są prawidłowe?

post-14801-1265617419_thumb.jpg

post-14801-1265617449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy. OK. Ale drugi też by był dobry? Tylko pytam, raczej nie będę przerabiał, do 4 nad ranem w niedziele od soboty od 7 walczyłem. Mam dość hydrauliki. Wolę elektryczność;-)

 

Druga sprawa, przy okazji. Zawór 4d, który mam to esbe vr141 czy jakoś tak. Jak powinien być ustawiony, tak żeby na piecu np. 65 stopni, a na powrocie do pieca ok. 60, wczoraj miałem 65 na piecu (dobra kotle), na powrocie trochę ponad 40. Jak bym go lekko zamknął. Tzn. tak aby woda krążyła blisko kotla, to czy na grzejniki nie pójdzie mi za niska temperatura? Czy po jakimś czasie woda w całym obiegu wrówna temperaturę.

Pierwszy raz bawię się zaworem 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest niewielka i bez znaczenia a komplikuje układ. Trzeba podnieść temperaturę na kotle. A właściwie trzeba wyczuć jaka temperatura jest potrzebna dla danej temperatury. Najlepiej sprawdza się automatyka. Tu przykładowa tabela temperatur dla c.o. w zależności od temperatury zewnętrznej przy krzywej 1,3/1 st. C

temperatury_dla_instalacji_c.o._w_zale_no__i_od_temperatury_zewn_trznej.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.