Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Ling Duo 25 Kw - Ustawienia, Problemy, Porady


Gepard

Rekomendowane odpowiedzi

Łosiek sterownik Economic premium sprawdź w serwisowych P1 (temperatura minimalna kotła) mogła się przestawić na 55 bo to temperatura fabryczna. Ja ostatnio zmieniałem temperaturę ogrzewania to sterownik zresetował się sam do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peppers min. temp. kotła jest na 55 st., max. na 80 st. Tylko ja tam nic nie zmieniałem w ustawieniach serwisowych oprócz temp. ochrony kotła.

Jaką ty masz ustawioną temp. minimalną kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp.minimalna powrotu 35

temp. minimalna kotła 58

temp. ogrzewania 36

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem temp. min. na 60 stopni i działa wszystko jak należy, dzięki.

 

Mam jeszcze jeden problem.

W dzień mam ustawioną temp. CWU na 45 st. i włączoną cyrkulację i wszystko jest ok.

W nocy (0:00-7:00) wyłączam cyrkulację i wtedy temp. CWU rośnie do ok. 53 st., wraz z nią ciśnienie w instalacji i wybija mi wodę z zaworu bezpieczeństwa, niedużo, ale jednak.

 

Czy to też jest kwestia jakichś ustawień na sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem temp. min. na 60 stopni i działa wszystko jak należy, dzięki.

 

Mam jeszcze jeden problem.

W dzień mam ustawioną temp. CWU na 45 st. i włączoną cyrkulację i wszystko jest ok.

W nocy (0:00-7:00) wyłączam cyrkulację i wtedy temp. CWU rośnie do ok. 53 st., wraz z nią ciśnienie w instalacji i wybija mi wodę z zaworu bezpieczeństwa, niedużo, ale jednak.

 

Czy to też jest kwestia jakichś ustawień na sterowniku?

Sterownik tu nie ma nic do tego. Podejrzewam, że jest jakiś błąd w wykonaniu instalacji, tu Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor jest. Poczytałem trochę o tym naczyniu przeponowym na Internecie, sprawdziłem jego ciśnienie i wyszło 0,2 bara. Dopompowałem go do wartości 2,5 bara - ciśnienie na wodociągu mam 3 bary. Dopompowałem go do dobrej wartości? I pytanie czemu nie było ciśnienia w tym naczyniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Palę pierwszy sezon kotłem Klimosz Multicombi NG 32.

Dom mam zamknięty ale jeszcze nie ocieplony, palę ekogroszkiem Retopal, suchy workowany.

Mam taką sytuację:

 

Kocioł nagrzewa się do 60 stopni, ciepła woda na instalację CO1 oraz CO2 wypuszczana jest przy temperaturze 40 stopni. Temperatura ochrony kotła nastawiona jest na 40 stopni. Gdy kocioł nagrzeje się do 60 stopni a powrót ma 44-46, zawór 4D puszcza ciepłą wodę na instalację.  Temperatura ochrony spada. Gdy spadnie do 39 stopni, zawór 4D zamyka ciepłą wodę dla CO1 oraz CO2. Temperatura CO1 oraz CO2 spada z zadanej 30 stopni do min. 19 stopni. Po nagrzaniu powrotu do 42 stopni, zawór 4D puszcza wodę na instalację. Gdy temperatura powrotu maleje, znów odcina ciepłą wodę na CO1 oraz CO2, piec cały czas dobrze grzeje i po spadku temperatury o 4 stopnie, załącza się, temperatura na kotle dość szybko rośnie.

 

Działam teraz na krzywej grzewczej, ale sytuacja jest ta sama, coś mam źle ustawione, podejrzewam że temp. ochrony kotła jest za wysoka, proszę o porady bo w domu zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smola23 ja co prawda mam inny kocioł, ale identycznie mi wariował zawór. Jak poradzili mi koledzy z forum ustawiłem temp. ochrony kotła z 45 na 35 stopni i teraz wszystko pięknie się reguluje automatycznie. Wcześniej byłem zmuszony ręcznie ustawiać temperaturę na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, tak dziś spruję. Myślałem też o zwiększeniu np do 45 bo wtedy kocioł mocniej by grzał  ale temperatura ochrony kotła nie spadała by poniżej 40 i podłogówka powinna iść ok, ale spróbuję wersję twoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie krzywej grzewczej. Ustawioną mam tak że np przy 0 st. na CO1 oraz na CO2 jest 40 stopni, także analogicznie przy 10 stopniach na zewnątrz powinno być ok 30 a mam 35 i nie spada, co może być przyczyną że krzywa nie działa tak jak jest pokazane na schemacie? czy jest jeszcze jakiś parametr do ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam. Ja pale w piecu klimosz ling duo 25kw od 2 mcy, powoli go ustawiam, teraz mam ustawienia 5/20/25 dmuchawa 34% i klapka na full otwarta. Troche spieków jest, ale najbardziej denerwuje mnie fakt że jak sterownik pokojowy da sygnał na dogrzanie i włacza pompke c.o a temperatura na piecu spada z 58 na 40st i powoli się podnosi... dogrzanie trwa długo bo nawet koło 40min... nie jest to chyba ekonomiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.