Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie Komina


dodan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytatnko chodzi o częstotliwość czyszczenia komina posiadam min piec tlokowy na ekogroszek. W zeszłym sezonie kopcilem nim 2,5 miesiaca w tym w sumie jakis 10 dni w przyszłym sezonie planuje palic w nim w sumie jakis miesiąc . Podobnie ma się z kominem, w którym pale czasami drewnem tzw kominek. Czy w takiej sytuacji wystarczy zawołać kominarz nie wiem powiedzmy raz na trzy sezony? Drugie moje pytanko jest takie: komin do którego jest podloczony powyzsz tlkokowiec jest przedłużony metrowa rura ocieplona z tzw daszkiem na gorze. Daszek jest w odległości jakis 10 cm od wylotu, wiec ta odległość nie jest duza. Czy jeśli nie leci mi do zasobnika nie robi jakis dzinych powrotow, to mogę uznac ze przedluzka jest ok. razem z daszkiem. Dzieki z gory za wszystkie odopowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kominiarz raz na sezon to jest ok a co do daszku to te 10cm to mało, może się przytykać (oblepiać) ale to zobaczysz przy kontroli komina. Ja przy tłokowcu tak kiedyś miałem.

 

Raz na rok, przytakiej czestotliwosci jego uzywania, nie przesada tak jak pisalem powyzej w tym sezonie uzywalem tego kotla moze przez 10 dni, wydawalo mi sie, iz przy takiej czestotliwosci pracy tego pieca to wsyatrczy wyczyscic komin raz na 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem zmuszony zaprosić kominiarza. Pierwszy raz się zdarzyło żeby w czasie sezonu komin się zapchał. Regularnie jest czyszczony przed zimą. Niestety, nie dość ze ciężka zima to przez ostatnie 2 tyg paliłem miałem, który zalegał mi w schowku parę lat. Kilka dni temu przy włączonej dmuchawie zaczęło wydymać, potem w ogóle się nie chciało palić. Teraz jest już OK, ciąg super B)

 

Tylko ten piec - SAS NWT, ciągłe wybuchy przy otwieraniu, obieranie się sadz i ogólnie (jak dla mnie) źle się w nim pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, z calym szacunkiem ale wątek jest o czestotliwosci czyszczenia komina, a nie piecach sas. Ponowiam pytanie przy niskiej jego uzywalnosci tamten sezon ok 2,5 miecha ten okolo 2 tygodni, kiedy czyscic komin po nastepnym sezonie czy juz w tym? Doadam ze posiadam tlokowca KMG-1 i sadze lataja mi po calej posesji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sas nwt pali sie super porostu trzeba trochę go wyczuć otwieraj najpierw popielnik nie będzie kichał otwierać tez z tylu a smole trzeba raz w tygodniu wyczyścić to sa piece nisko temperaturowe pozdrawiam

 

Niskotemperaturowe, czyli temperatura wody wychodzacej z kotla nie przekracza 80 stopni (nie jestem pewien czy czasem 75). W takich kotlach musi zostac zachowany warunek 55 stopni na powrocie do kotla.

 

Takze nie piszmy banialukow, ze kotly niskotemperaturowe moga pracowac na 40 stopniach.

Jezeli tak masz ustawiony kociol (moge sie zalaozyc, ze masz dmuchawe rowniez), to nie dziw sie ze masz smole.

Przy paleniu wg najprostrzych regol smola nie powinna wystepowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.