Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Tłokowy?


gandalf25

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Lazara Multikomfort 31kW. Kocioł ma sterownik z pogodówką i możliwością sterowania siłownikiem zaworu 4d, ponadto pełnowymiarowy ruszt wodny do spalania np: drewna, ceramiczną komorę spalania, dobry podajnik z pozycjonowaniem tłoka, dobrą izolację termiczną, estetyczne wykonanie i przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Na moich 230m2 mam Stalmarka 35kW, co do mocy to jest akurat, ale jeżeli chodzi o efekty uboczne - sadze to tu jest już gorzej.

Mimo różnych modyfikacji sadza zawsze jest w mniejszej lub większej ilości.

W związku z tym raczej nie polecam tego kotła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tylko do nich dolicz bojler do grzania ciepłej wody.

 

Chętnie doliczę ponieważ taka wężownica to typowy półśrodek. Wydajność jej jest bardzo niska i raczej jest tylko dobrym chwytem na naiwnych. Kocioł mam mieć sterownik z priorytetem cwu i czujnikiem temperatury. To jest moim zdaniem jedyne sensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nie użytkowałem takiego kotła. Swoją wypowiedź oparłem o wypowiedzi 2-ch znajomych oraz producenta, który taką wężownicę w swoich kotłach zakłada na wyraźne życzenie.

 

Przy czym ja w bojlerze wygrzewam wodę do 60 stopni. Jaka jest temperatura wody z tej węzownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że nigdy nie użytkowałeś porządnego kotła z wężownicą.

Zapraszam do siebie na kąpiel.

Na 5 dorosłych osób i dziecko bez problemu daje radę.

Pozdrawiam

ja równiez nie uzytkowałem takiego kotła .więc powiedz mi co się dziej e latem z ciepłą woda w kotle nie w weżownicy .czyz bys ładował ja w bufor.czy w co skoro nie masz bojlera .według mnie jest to węzownica do schładzania pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ja w bojlerze wygrzewam wodę do 60 stopni. Jaka jest temperatura wody z tej węzownicy ?

 

ja równiez nie uzytkowałem takiego kotła .więc powiedz mi co się dziej e latem z ciepłą woda w kotle nie w weżownicy .czyz bys ładował ja w bufor.czy w co skoro nie masz bojlera .według mnie jest to węzownica do schładzania pieca

 

Więc woda z wężownicy ma temperaturę zbliżoną do temperatury kotła np. przy 55 na kotle woda ma ok 53 stopnie.

Moja mała zaczyna wszędzie wkładać łapki więc założyłem na wyjściu z wężownicy zawór 3D termostatyczny i ustawiłem na 50stopni; mam grawitację i w mrozy muszę trzymać 65 na kotle. Latem ustawiam na 55 i

użytkuję normalnie kocioł, zakręcam duży zawór na powrocie, na grzejnikach mam głowice termo.

Kocioł dochodzi do zadanej i przechodzi w podtrzymanie, a ciepła woda sobie czeka. Ten groszek, który mam wytrzymywał latem podanie co godzina. Niektórzy wykorzystują tą wężownicę jako wymiennik ciepła do układu zamkniętego. Do schładzania kotła również by się nadawała.

A jeszcze zapomniałem dodać, że na wężownicę mam 10lat gwarancji no i gwarancję że będzie grzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Osobiście palę defro akm nie polecam za to polecam kocioł od spyry u mnie paru sąsiadów ma i są bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego od razu tłokowiec?

 

Doskonałą alternatywą jest palnik brucer, lub retortę obrotową ( są to podajniki ślimakowe tylko inna budowa paleniska )

spalający zarówno eko groszek jak i miał.

A kociołek z tym palnikiem to np. ten o mocy 25kw http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/futura_econo.php

 

Tutaj co nieco o brucerze: http://www.carbon2.pl/palnik_brucer.htm

 

Jeżeli tłokowiec to polecam Opal firmy Sekom : http://www.sekom-pleszew.com.pl/opal.html

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam tłokowca od Klimosza czyli to samo co Lazar, ale nie polecam i nie odradzam. Jedynie co mogę od siebie dodać to sterownik kotła musi mieć fajerwerki i prysznic, tzn musi mieć jak najwięcej funkcji, w tym pełny dostęp do funkcji serwisowych dla użytkownika (rozsądnego). Idealny tłokowiec powinien posiadać możliwość sterowania czasem podawania (choć nie wiem czy taki jest), przerwę pomiędzy podawaniem jak najdłuższą (z własnego doświadczenia to ok. 10 min), podawanie podczas postoju ok 240 min, sterowanie dmuchawy w % w trybie praca i w trybie podtrzymanie, funkcję dezynfekcji CWU, jak najwięcej ceramiki w palniku, powietrze pierwotne i wtórne dla palnika, swobodny dostęp do komory powietrza pierwotnego czyli pod palnikiem w celach "higienicznych" użytkownika, jak największy kosz na opał itd itp a co najśmieszniejsze to to, że każdy ma inne priorytety, tzn każdy palacz "idealnego" kotła w głowie ma, ale umieścić go w kotłowni to inny problem.

I co również ważne zachowaj dystans do opinii, w których ludzie nadto zachwycają się, a rozważnie słuchaj tych, którzy wyzywają na swoje, poszukaj użytkowników kotłów którymi się interesujesz i poproś o relację na żywo, a nie jedynie z interneta.

 

Pozdrawiam, użytkownik tłokowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stalmarka, a co polecam ? ........ nie wiem.

Zgodzę się z CooleR. Sterownik musi mieć dużo możliwości zmian parametrów aby dostosować całość pod swoje potrzeby. Wskazane bardzo jest aby sam dobierał przerwę podawania i nadmuch bo inaczej się umęczysz.

Odnośnie błahej i nie branej pod uwagę sprawy.

POPIELNIK - powinien wystarczyć na przynajmniej całą zawartość zbiornika. Jeżeli do danego kotła jest dedykowany miał to właśnie dla niego, bo jak wiadomo z niego powstaje więcej popiołu niż z groszku, a sprzedawca (oferta) będzie zawsze odnosić się do groszku - więc klient robiony jest w bambuko na starcie, bo jaki jest sens konstrukcji w której zbiornik wystarcza np. na 4 dni a np. co 2 dni musisz przyjść i wynieść popiół - paranoja, ale w moim przypadku tak jest.

Edytowane przez Blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłokowce, szczególnie te nie bardzo ustawione potrafią zasyfić dach sadzą.

Widać to szczególnie w zimie.

 

Przeczytaj kolego mój wcześniejszy wpis.

 

Tu masz jeszcze fajny kocioł który spełni twoje oczekiwania: http://www.hef.com.pl/eko_mat,2,03.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.