Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłownia Za Domem


kore28

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. MAM ZWYKŁY KOCIOŁ WEGLOWY ORAZ INSTALACJE C.O. GRAWITACYJNA. CHCIAŁBYM TERAZ PRZEPROWADZIC RURY JAKIES 10m ZA DOM I TAM WYBUDOWAC KOTŁOWNIE Z PIECEM NA EKOGROSZEK. RURY TE PODOBNO MOZNA PUŚCIĆ ZIEMIĄ I NIE MA PRAKTYCZNIE STRAT CIEPŁA. MIESZKANIE JEST OCIEPLONE 10cm STYROPIANEM I MA POWIERZCHNIE JAKIES 150M2. CZY JEST TO MOZLIWE I JAKIE STANDARDY MUSZE ZACHOWAC? DZIEKUJE I PROSZE O POMOC? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na początek: nie pisz wielkimi literami, bo źle się czyta.

 

Skoro twierdzisz, że nie będzie strat ciepła w rurach puszczonych w ziemi, to o co właściwie pytasz ?

 

Fajna jest ta "DEMORNIZACJA". Szukałem w google i nawet znalazłem :

 

"Oczywiście demornizacja trwa odkąd żyję, a nie widać postępów. Ponoć mieli stawiać tutaj supermarket... "

 

A myślałem, że nie ma takiego słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowanie kotła poza domem jest bardzo popularne w USA:

 

http://www.nextlevelsolutionz.com/outdoor-...nstallation.htm

http://www.centralboiler.com/faq.html

http://wdheat.com/install.htm

http://www.ehow.com/how_2100397_install-outdoor-furnace.html

 

Niestety, po angielsku, ale może coś z tego wyczaisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do podobnej sprawy już drugi rok. Mam kotłownie obok kuchni i pokoju i myślę ją wyprowadzić

 

Po krótce myślę, że to bedzie tak :

- wykopię dół poniżej strefy zamarzania (np 2m - im głębiej tym lepiej)

- dół wyłożę grubym styropianem (vel styrodurem) i opiankuję go

- położona rura preizolowana (w niej 2 miedzianki fi 28), oraz kabel do sygnalizacji (najlepiej 8 parowy) dla czujników jakie zostaną w domu, potrzebny też będzie kabelek dla pompy CWU

- na to pewnie też styropian (ale słyszłem że są specjalne maty z izolacją smołową)

- obecną kotłownię przeniosę do nowo wybudowanego domku

- na miejscu obecnej kotłowni postawię bufor ciepła

 

To tak w skrócie ... czekam tylko na wygraną w totka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

No to mam okazję się pochwalić. Jestem autorem i wykonawcą takiego rozwiązania. Działanie całej instalacji grzewczej GRAWITACYJNE. Robiłem to tylko raz (chałtura ) i wszystko działało i działa bez wspomagania. Gradacja przekrojów, spadki i rozgałęzienia po podniesieniu poziomu. Kocioł musi posiadać piwnicę lub pompę grawitacyjną z niezawodnym zaopatrzeniem w prąd. Absolutnie możliwe. Do kotła spacery lub tunel. Czy warto przenosić? może zrobić piwnicę pod domem lub dojazdem? w takim przypadku można w uzasadniony sposób zastosować turbinę do wyciągu spalin (to też wymaga prądu).

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje :-)

 

U mnie warto przenieść, bo czasami piec dymi... poza tym komin mam trochę mały fi11 cm a nie da się go przerobić.

O piwnicy myślałem ... ale pod podłogą dwa metry gruzu i kamieni polnych ... poprzedni właściciel miał genialny pomysł zasypać piwnicę. Także nie ma szans

 

Co do zaopatrzenia w prąd - ja rozwiązałem to przetwornicą podłączaną do akumulatora.... dodatkowo kupiłem agregat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.