Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark 17 Kw,regulator St 37


ryszardkmp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem użytkownikiem kotła stalmark 1.7 .Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowików tego kotła prosze mi podpowiedzieć o w m ioare optymalnych ustawieniach

1.jaki będzie najlepszy cykl przepalań

2.jaka jest najlepsza przerwa przelania

3.czas opóźnienia wyłączenia nadmuchu

4.opóźnienie załaczenia podajnika

Pozostałe nastawy są dla mnie zrozumiałe.

Aktualnie opalam czeskim ekogroszkiem,powierzchnia do ogrzania 100 m.zasobnik wody 120 litrów,instalacja nowa w miedzi.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje na temat nastaw do tego pieca,jak również o ilości spalanego węgla a także czym lepiej palic groszkiem czy miałem.

Pozdrawiam Ryszard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

- czas opóźnienia wyłączania nadmuchu - mam ustawione na max. czyli 1 min 59 sek., tak aby maksymalnie odgazować świeżą porcję opału i zmniejszyć ilość sadzy

- opóźnienie załączania podajnika - mam ustawione na min. tzn: 1 sek. W momencie przejścia w tryb pracy jest zwykle za mało opału na płycie paleniskowej, dlatego trzeba go szybko uzupełnić.

- ilość cykli w podtrzymaniu - mam ustawione na 1. Lepiej podawać częściej po mniej, niż dużo i rzadziej.

- przerwa w przepalaniu - mam ustawione na 1 godz. Tak aby temp. na kotle nie wzrastała przy braku odbioru ciepła (dotyczy pracy w trybie letnim - tylko c.w.u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

- czas opóźnienia wyłączania nadmuchu - mam ustawione na max. czyli 1 min 59 sek., tak aby maksymalnie odgazować świeżą porcję opału i zmniejszyć ilość sadzy

- opóźnienie załączania podajnika - mam ustawione na min. tzn: 1 sek. W momencie przejścia w tryb pracy jest zwykle za mało opału na płycie paleniskowej, dlatego trzeba go szybko uzupełnić.

 

Możesz podać czas przerwy podajnika, prędkość dmuchawy i ustawienie przesłony sprężu na niej? Oczywiście dla jakiego paliwa tez się nada :)

 

- ilość cykli w podtrzymaniu - mam ustawione na 1. Lepiej podawać częściej po mniej, niż dużo i rzadziej.

 

Co to jest ilość cykli na podtrzymaniu? I gdzie to się ustawia? Mam ST77, kocioł z 2007 roku i ni czorta takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

1.jaki będzie najlepszy cykl przepalań

2.jaka jest najlepsza przerwa przelania

3.czas opóźnienia wyłączenia nadmuchu

4.opóźnienie załaczenia podajnika

....

 

Witam

Jeśli pisząc o przepalaniu masz na myśli podtrzymanie (praca w podtrzymaniu i przerwa w podtrzymaniu) to w moim Defro 19kW przy tym samym sterowniku ST-37 ustawiłem:

 

Ad1. Praca w podtrzymaniu 15s

Ad2. Przerwa w podtrzymaniu 7 min

Ad3. 15 s - zmiana ustawień serwisowych

Ad4. 5 s - zmiana ustawień serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać czas przerwy podajnika, prędkość dmuchawy i ustawienie przesłony sprężu na niej? Oczywiście dla jakiego paliwa tez się nada :)

Co to jest ilość cykli na podtrzymaniu? I gdzie to się ustawia? Mam ST77, kocioł z 2007 roku i ni czorta takiej opcji.

Czas przerwy podajnika - 1min30sek. Prędkość dmuchawy - 3 w skali do 10. Przesłona odsłonięta na 100%. Paliwo to groszek. Przy miale ustawienia miałem inne. Czas przerwy 2min30sek, dmuchawa na 4.

Kocioł to Stalmark 17kW z 2008 roku i sterownikST77. Być może w Twoim starszym kotle sterownik miał inne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli pisząc o przepalaniu masz na myśli podtrzymanie (praca w podtrzymaniu i przerwa w podtrzymaniu) to w moim Defro 19kW przy tym samym sterowniku ST-37 ustawiłem:

 

Ad1. Praca w podtrzymaniu 15s

Ad2. Przerwa w podtrzymaniu 7 min

Ad3. 15 s - zmiana ustawień serwisowych

Ad4. 5 s - zmiana ustawień serwisowych.

 

Sorry bardzo, przecież Stalmark 17 kW to tłokowiec. Zmylił mnie ST-37 cytowany w tytule posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przerwy podajnika - 1min30sek. Prędkość dmuchawy - 3 w skali do 10. Przesłona odsłonięta na 100%. Paliwo to groszek. Przy miale ustawienia miałem inne. Czas przerwy 2min30sek, dmuchawa na 4.

Kocioł to Stalmark 17kW z 2008 roku i sterownikST77. Być może w Twoim starszym kotle sterownik miał inne oprogramowanie.

 

No, ja mam w tej chwili 1 minutę i dmuchawę na 5 ale groszek jest wilgotny...

U mnie, w przepalaniu, kocioł sam wrzuca trzy porcje (3 pełne obroty) - nie mam opcji zmiany tego.

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.