Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Weber Heiztechnik - Reto Duo Fuzzy Logic


JONAIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Też mam zamiar zamontować RCK, bo chyba mam zbyt duży ciąg w kominie czopuch mam zamknięty całkowicie a przysłona dmuchawy jest otwarta minimalnie i piec dość szybko zarasta sadzą.Jeśli chodzi o spalanie i dopalanie węgla(RETOPAL) wydaje mi się że jest ok. mam pytanie czy to coś pomoże? I czy wychładzanie spalin nie wpłynie negatywnie na stan komina?W woli ciekawostki i dla wtajemniczonych w moją walkę z instalatorem co do temperatury powrotu która niebyła osiągana czyli 55st. sprawa zakończyła się tak że firma WEBER wystawiła mi nową gwarancje na temp. 40st. ponieważ jak sami uznali w rozmowie tel. ta wartość jest zawyżona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma WEBER wystawiła mi nową gwarancje na temp. 40st. ponieważ jak sami uznali w rozmowie tel. ta wartość jest zawyżona![/color]

 

 

???? :huh: Ciekawe.... a jak wyglądała dokładnie ta walka? Co trzeba zrobić, aby osiągnąć coś podobnego? Producent wystawił papier na jakiś Twój wniosek czy jak? Napisz może coś więcej w tej kwestii bo na pewno wiele osób to zainteresuje. Jestem jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka była z instalatorem mojego kotła ponieważ od początku zwracałem mu uwagę na ten punkt w gwarancji i mógł zastosować większą średnice rur i zaworu 4D na małym obiegu,aby uzyskać 55st.A z firmą WEBER dyskusja telefoniczna co z tym fantem dalej zrobić że te 55st. trudno tam uzyskać i pan telefonicznie przyznał mi że 55st. na powrocie to za dużo i oni popełnili tu błąd bo mogło by być mniej.Ponieważ rozmowa tel. jest niewiążąca zaproponowałem wystawienie nowej gwarancji i po podaniu nr. kotła przysłali mi nową gwarancje na 40st.Tak po krótce to wyglądało :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te 40st wystarczy piec się nie poci to nie jest duża różnica temp. między powrotem a temp zadaną w kotle.Ja uzyskuje większą temp.niż 40st,ale gdyby coś było nie tak w ciągu tych pięciu lat to wole na gwarancji mieć 40st niż 55st i o to mi tylko chodziło.Ale jak ktoś chce i wierzy że czym wyższa temp.pow od 40st uchroni jego kocioł przed wszystkim na długie lata to mu tego życzę :D Może ktoś zna kod do spr. średniej temp.powrotu na sterowniku? proszę o podanie,i odp. na moje wcześniejsze pytania... pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

widzę że tamat ucichł. a ja mam mnostwo pytan. palę peletem. i nie wiem jak zaczac regulację pieca aby dobrze spalac i wydajnie.... widze ze powstaje troche sadzy i nie wiem czy to dobrze czy nie? i gdzie w koncu powinien byc ten zar? retorta ma dwa rzędy otworów i obecnie żar jest tak mniej wiecej pomiedzy nimi.

spalanie wciaz na poziomie ok 40 kg/dobe.

czy ktos jest w stanie mi doradzic jak ustawic ten piec? czym regulowac?

panie i panowie pomozcie kobiecie co pojecia nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz teraz ustawienia?

3 min do zadanej to trochę za tłusto, trzeba obniżyc moc palnika.

Żar spróbuj podnieść do wysokości tależy retorty, tak by i drugi rząd był zakryty, ale bez dużego kopca.

przez drzwiczki nad rusztem obserwuj płomień i spaliny. Jak płomień z żółto/słomianego zacznie zmieniać się w czerwony, a spaliny zaczną być widoczne, to znaczy, że już powietrza jest za mało i należy dać odrobinę więcej.

Sadza powstaje w czasie podtrzymania i na to nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czemu nie podajesz mocy nadmuchu - to najistotniejszy parametr !!

- kopczyk musi być !!!!!! jak masz zapadnięty aż do otworów w koronce to za nic w świecie nie będzie dobrze

takim paleniem bardzo szybko zepsujesz palnik, bo przy tak niskim poziomie to żar pewnie jest na ślimaku (odsyłam do instrukcji do palnika)

- wcześniej była mowa że nadmuch masz na 30%, skoro kopczyk się zapada to masz jeszcze za duży nadmuch.

- były próby obniżenia mocy nadmuchu np na 26-28% ?

- były próby zwiększenia czasu podawania, lub zmniejszenia przerwy podawania?

 

- nie mogę pojąć że u ciebie nie może to działać na FL bardzo mnie to zastanawia - konsultowałaś problemy z producentem ?

- na 100% musi to działać poprawnie, przecież dla pelletu został stworzony specjalny program - chyba że ten twój pellet jest jakiś hmm dziwny i znacząco się różni od tego na którym testowali ten kocioł.

- pracy FL poza możliwą korektą nadmuchu masz jeszcze parametry A i B - skonsultuj z producentem kotła lub sterownika jakie nastawy tych parametrów będą dla pelletu najlepsze

- przy pracy na FL i obniżeniu do min mocy nadmuchu poziom żaru był jeszcze niższy niż obecnie ?

pamiętaj tryb FL jest adaptacyjny i zmienia swoje zachowanie - także nie oceniaj go po chwili od włączenia lecz po kilku - kilkunastu godzinach, do FL przechodź tylko wówczas jak masz prawidłowy kopczyk

- przy FL kocioł ma przechodzić w nadzór tylko i wyłącznie wtedy gdy moc 5kW jest jeszcze za duża do obecnego zapotrzebowania

- wspomniałaś że " piec pracuje ok 3 min a potem na 30-40 min przechodzi w nadzor. temp w domu ok 23-24 stopni " - coś mi tu nie pasuje, to jest wręcz nie realne, albo możliwe tylko wówczas gdy grzejesz samo CWU

- próbowałaś zamiast pelletu popalić jakiś czas groszkiem ?

 

- z tego co ja słyszałem to pelletu idzie 1,5 razy więcej niż groszku czyli twoje 40kg wcale nie jest takie straszne biorąc pod uwagę że w domu masz bardzo ciepło, na pewno da się to spalanie jeszcze obniżyć (bo u ciebie nei działa to optymalnie) ale nie licz na spalanie poniżej 30kg

 

jest masa pytań i niewiadomych

 

Jeśli sobie nie radzisz lub masz z tym na razie jeszcze problemy to najprostszą sprawą jest zasypać zasobnik groszkiem / zmienić w sterowniku paliwo na groszek / ustawić prace w FL / wrócić do kotłowni za kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia:

praca

podawanie 12s

przerwa 14s

nadzor

podawanie 44s

przerwa 7min

Ten palnik się do pelletu nie nadaje, ten kocioł się do tego domu nie nadaje.

 

Trochę za ostro nim palisz.

Przerwę ustaw na 20s

No i to podawanie w podtrzymaniu

12s co 3 minuty i zero lub prawie zero powietrza ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet jest paliwem o małej tolerancji warunków spalania.

Czy został zamontowany regulator ciągu kominowego? Dodatkowo należy zmniejszyć nadmuch wentylatora.

Jak pokazały doświadczenia za spalaniem pelletu w kotle z palnikiem innym niż do zgazowania pelletu to osiągane wyniki otrzymanej ilości ciepła z kotła z podajnikiem tłokowym są niższe

o ok 13% w stosunku do palnika do zgazowania pelletu.

Częściowo też zależy od palacza ( spalacza) - ostatnio dowiedziałem się że jedna z osób na forum posiadająca taki palnik jak mój spala 7-9 palet(7-9ton) pelletu na sezon przy podobnych parametrach budynku.

Ja spalam ok 3-3,5 tony - 2,4tony przez 3 ms.

 

Pozdr.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy kotła 25KW jaki ekogroszek polecacie do tego kotła najlepiej jakiś pakowany,do tej pory paliłem retopalem i chciałbym spróbować coś innego ponieważ ostatnio zaczeło mi się zbierać dużo sadzy w piecu,pale tylko i wyłacznie w trybie fuzy logic(i tak musi zostać bo piec głównie obsługuje żona) i wszystko działa poprawnie poza wspomnianą sadzą.Kiedyś próbowałem pielkorza ale robiły się spieki i zmieniłem na retopal z tego względu że ma małą spiekalność.

Ostatni zmieniony program w sterowniku na 14stke i zamontowany RCK.

Dziękuje za sensowne odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczek pieca Weber z obrotową retortą. U mnie fajnie pali w funkcji automatycznej i nie mam z nim żadnego problemu. Jakosc jak dla mnie przewyzsza jego cene chociaz w moim miescie byl drogi to znalazlem sklep ktory zrobil duzo lepsza cene. Mam pytanie do uzytkownikow, czy ktos pali pelletem bez zamontowanego zaworu "strazak" ? Czytalem na stronie producenta ze aby palic peletem trzeba zamontowac taki zawor..dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, mam taki piec i mial on juz zamontowanego tego strazaka. nie wiem czy jest mozliwosc kupno pieca do pelletu bez tego strazaka - w koncu to ostatnie zabezpieczenie gdyby zar cofnal sie do slimaka. chociaz niby sterownik ma funkcje ze jak temp jest za wysoka to przez 10min slimak pracuje caly czas i piec sie wylacza

 

Palisz w IFL? jak sie sprawuje? czy paliles bez IFL? jaka roznica w spalaniu? Czy twoj piec jest glosny? w moim slychac strasznie slimak, co jakis czas cos piszczy...

Edytowane przez idzi40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Odgrzeję :)  trochę temat. Chciałbym podzielić się wrażeniami z użytkowania kotła po 3 i pół roku.

No cóż, nadszedł czas serwisu ( awaria ślimaka ) i tu........... tzw. muka. Weber wypina się na klienta i jego problemy. Dokładnie przez tydzień dzwoniłem, prosiłem i kupa.

Po krótce przedstawiam problem:

Wytarł się ślimak (co powodowało blokadę węgla w podajniku, a co za tym idzie zrywanie zabezpieczenia). Jako, że producent kotła olał zdemontowałem samodzielnie ślimak, zmierzyłem jego długość i..................... :huh: szok, takiego ślimaka nie ma w ofercie jego producenta (Pancerpol). Dzwonię do Pancerpola, Pani pyta o dane kotła zapewniając mnie, że ślimak taki a taki. Ok, to zamawiam skoro Pani zapewnia. Ślimak przysłali na drugi dzień od zamówienia. Szczęście i zapał do montażu. I co? znowu muka. Ślimak miał być 100 % ten ( bo jakaś tam tolerancja na motoreduktorze czy coś), niestety nie jest. Dzwonię do Pancerpola i objaśniam. Pani mówi ...nie możliwe... Ponawiam próbę uzyskania informacji u producenta kotła. Pan mówi....sprawdzę po numerze seryjnym co do tego konkretnego kotła wsadzono. Mija znowu ze dwa dni i dzwoni do mnie Pani z Pancerpola ( szacun dla tej Pani, że się przejęła bidnym klientem i poszperała) i okazało się, że jest taki ślimak jaki potrzebuję ( 987mm - nie wykazują takiego na sklepie :huh: ). Pancerpol wysłał błyskawicznie właściwy ślimak (bez dodatkowych kosztów przesyłki), zamontowałem, chodzi.

Proszę nie dopatrywać się w mojej wypowiedzi czegoś in minus dla Pancerpola ( wręcz przeciwnie). Chciałem tylko pożalić się jak potraktowano mnie u producenta kotła.

Jeżeli chodzi o sam kocioł sprawuje się dobrze.

Podsumowując 3 i pół roku przebiebiegu:

-powyższa awaria ślimaka,

-wymiana wypalonego deflektora,

-kilka zawleczek ( przed zużyciem ślimaka może ze 2 szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A ile Kw ma ten piec?Mój 25Kw też ma 3 i pół roku.I jak do tej pory to tylko wczoraj wymieniłem kondensator rozruchowy silnika.Zawleczka nigdy się nie urwała tylko raz kamień zablokował mi ślimak, ale tylko silnik buczał a zawleczka nic.Teraz też tak było bo przez ten kondensator silnik nie miał siły ruszyć.Jak zakręciłem ślimakiem kluczem przy zawleczce to startował.Najpierw myślałem że to coś zablokowało ślimak.A że w domu mnie nie było żona wzieła się za naprawe.Efekt cztery śruby zerwane od wyczystki ślimaka.I w końcu przymus rozkręcenie tego wszystkiego ciekaw jestem w jakim to jest stanie.A przy okazji ile kosztuje taki ślimak?i czy to żeliwo czy stal bo jak kupowałem to chyba było mówione że żeliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam...

Jakie macie ustawienia parametru A i B .

Ja palę ekogroszkiem Pieklorz  ustawienia mam 

A na 4 , a B na 70 czy są dobre 

Pytam dlatego ponieważ piec ma problem wejść w  tryb nadzór .

Są dni , że daje radę ale są i takie kiedy cały czas pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Do MARIUSZ2011
  • widzę, że pisałeś już jakiś czas temu więc pewnie już orientowałeś się w kosztach ślimaka ( jeśli nie to koszt ślimaka 207 zł , do Twojego sprzętu wymiar 987 mm)
  • powracając do pytania - mój kocioł ma 20 KW, od wymiany ślimaka chodzi bez problemów. Pozdrawiam i życzę ciepłej zimy. A ślimak jest stalowy

Do Michal523 - nie ruszałbym tych parametrów ( technik z Webera mówił, że ustawienia są optymalne i nie należy ich dotykać)

 

a jeśli palisz pieklorzem to dziwne ( chyba, że zadałeś zbyt wysoką temperaturę lub masz naprawdę zimną chatę), ja palę czechem i spokojnie dochodzi do nadzoru ( temp zadana 58, chodzi w FL czyli przy 63 przechodzi w nadzór)

Edytowane przez kaszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego. Czy tryb nadzoru jest czymś niepożądanym ? Przecież w czasie gdy kocioł nie pracuje oszczędzamy energię elektryczną i przede wszystkim paliwo. Wydaje się logicznym, że gdyby automatyka (tu IFL ) miała za zadanie nie dopuszczać do przerw w pracy nie byłoby programu nadzoru?

 

Acha, sprostowanie do MARIUSZ2011 - ślimak do Twojego sprzętu ma 957 nie 987 mm.

Edytowane przez kaszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.