Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Proszę O Radę


karol1555

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie sugeruję ,przy 1,2 pętlach bardzo łatwo jest wyregulować poszczególne obwody ,ale przy większej ilości pętli

rozdzielacz z rotametrami i zaworami regulacyjnymi ,umożliwia dokładne ustawienie przepływów w poszczególnych pętlach,

które mogą mieć różne długości i wymagać różnych przepływów .A po dołożeniu głowic termoelektrycznych dodatkowo regulacje temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Niedokładnie przeczytałem post Karola 1555 ,myślałem o 30 m kwadratowych ,a nie 30 mb rury. Ale i w tym przypadku dałbym 2 odpowietrzniki ,na zasialniu i powrocie ,oczywiście powyżej wężownicy. Podłogówkę odpowietrza się dość trudno,

i lepiej żeby powietrze już od strony zasilania nie dostawało się do wężownicy.Czasami mały korek powietrza blokuje całkowicie przepływ i wtedy trzeba ręcznie spuszczać wodę aż do całkowitego odpowietrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dołożeniu głowic termoelektrycznych dodatkowo regulacje temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

wiem ze Ty wiesz o co w tym biega, ale jak juz piszemy nalezy uzywac poprawnych nazw

aby ci co ich nie znaja nauczyli sie nazewnictwa technicznego a nie jakies tam słowotwórstwo

i kazdy gada co innego a w sumie o tym samym mysli

technika to nie literatura , tu wszystko ma byc powiedziane napisane i wykonane dokładnie

 

NIE GŁOWICE tylko siłowniki termoelektryczne

a regulacja temp. bedzie dopiero jak te siłowniki beda zasilone i sterowane przez TERMOSTATY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawo :: Podłogówkę odpowietrza się dość trudno,

i lepiej żeby powietrze już od strony zasilania nie dostawało się do wężownicy.Czasami mały korek powietrza blokuje całkowicie przepływ i wtedy trzeba ręcznie spuszczać wodę aż do całkowitego odpowietrzenia--nieprawdą jest !

Co nie znaczy że kłamiesz.

Powietrze jak ma tylko możność to spiernicza z instalacji w podskokach, z reguły w gore , lecz bywa że w dół [jam ci tak uczynił, nie chwaląc się.Rozdzielacz poniżej podłogi ok. 0,6m ]

Mały korek przelatuje z gwizdem, trzeba inne odbiorniki przykręcić.

 

Fizyka: powietrze rozpuszcza sie w wodzie w ilości odwrotnej do temperatury. Woda chłodna więcej, gorąca mniej.

Wniosek-- woda w kotle na zasilaniu wydziela z siebie powietrze które powinno byś zaraz odpowietrzone a jak nie to idzie w siec. Jak siec mądra to trafia to powietrze w grzejniki i odpow. automatyczne i po kłopocie.

Ale bywaja syfony powietrzne.

Powietrze z syfonów wraca powoli do wody i przy kolejnym grzaniu w kotle ponownie sie pieni i ponownie w grzejniki i odpowietrzniki. I z głowy.W podłodze podobnie.

Itd -- najgorsza instalacja sie odpowietrzy po tygodniu. Z podłogówką włącznie. Nawet z rozdzielaczem poniżej podłogi.

Wiem, bo na sobie trenowałem sztuki wszelkie!

 

Odpowietrznik : można dac dużą gruchę Meibes za pompą i spoko. Ale można bez. Ale u klienta bym teraz dał. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.