Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rury Alu/pex Us Metrix


mariulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , drogi Marku wiem o tym dobrze ,ale nie wszystkie rury alu pex posiadają dopuszczenia do wody pitnej ,a do grzejników to bym się bał jej użyć i to jest moja opinia ,byłem kiedyś na pewnej reklamacji przez tą rurę zostało zalane 14 nowych mieszkań , może nie do końca przez rurę ale nie wytrzymała ona chwilowego przegrzania instalacji co niektóre rury potrafią wytrzymać ,z drugiej strony firma zachowała się bardzo wyrozumiale i wypłaciła od szkodowanie lokatorom, tz jest ubezpieczona.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , najlepiej wybrać sobie rurę firmy która oferuje cały system czyli rury złączki rozdzielacze nie ma wtedy żadnych problemów z reklamacją ,a tak jak się coś wydarzy to potem reklamacja ciągnie się miesiącami i nie ma winnego . .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam rurki Al/Pex/Al przy ogrzewaniu CO węglowym. Powiem tak:

Wytrzymały 3 razy zagotowanie sie wody.Połączenia szczelne ( wtej chwili) a mam je skręcane. Wtedy ceny zciskarek były chorendalne a wypozyczenie graniczylo z cudem bo uzywali tego tylko instalatorzy lub wyspecjalizowane firmy.

Jest jednak feler tych połączen choc wiem ,że z jednej strony to moja wina

Nie wwytrzymuja one skoków temperatury. Tzn Z powodów pieca ( w tej chwili mam nowy) i jego obługi (niwłasciwy sposob palenia - teraz juz wlasciwy ) instalacja wychladzala mi sie na noc.A w dzien byla rozpalana.Nie bylo ciągłości. Zlączki po dwóch latach zaczely cieknac .Nie wszystkie od razu ale co po niektóre dawały o sobie znac mając pod soba niewielka kałużę.

Zaleta i to nie wątpliwie bardzo duza to to ,ze można je dowolnie kształtować i "naciagać" a poskładac może ja ktos kto ma troszke chęci i zapału. nalezy jednak pamietac o rozwiertakach po przycieciu rurki gdyz nożyce podczas ciecia nieco deformuja "sciskaja" przekrój przez co rurka moze zniszczyc oring ( system skrecany) podczas montazu.

 

Wypowiadam sie na temat systemu skrecanego .Systemu prasowanego nie stosowałem wiec doswiadczenia w tej materii nie mam. Wiem tylko ze spokojnie mozna stosowac je pod tynkami i w podłogach. Skręcanego - Bron Boze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam rurki Al/Pex/Al przy ogrzewaniu CO węglowym. Powiem tak:

Wytrzymały 3 razy zagotowanie sie wody.Połączenia szczelne ( wtej chwili) a mam je skręcane.

Wypowiadam sie na temat systemu skrecanego .Systemu prasowanego nie stosowałem wiec doswiadczenia w tej materii nie mam. Wiem tylko ze spokojnie mozna stosowac je pod tynkami i w podłogach. Skręcanego - Bron Boze.

 

Pozdrawiam

Witam, ale pochwal się firmą i średnicami tych rurek - to chyba wielce zaciekawi potencjalnych inwestorów :P

POZDRAWIAM A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tesz jestem zdania że pex jest dobrym materiałem pod względem finansowym. Po za tym montaż tych rurek jest prawie o połowę szybszy. A z tego co się orientuje rury te wytrzymują do 100 lat . Wiedz na pewno że Ci wytrzyma 10 - 15 lat. Oczywiście to zależy od instalatora jak wykona połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam jestem na forum pierwszy raz. Mam pytanie co do produktu firmy US METRIX a szczególnie do rurek alu /plex. CZy ktoś zna taką firmę. Potrzebne opinie na temat produktu. Z góry dziękuje.

 

Chłopie niech reka boska cię strzerze od tych rur - wlaśnie rozkułem pół łazienki druga rura w ciągu 2 miesięcy mi pękła. po 5 latach użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
byłem kiedyś na pewnej reklamacji przez tą rurę zostało zalane 14 nowych mieszkań , może nie do końca przez rurę ale nie wytrzymała ona chwilowego przegrzania instalacji co niektóre rury potrafią wytrzymać ,z drugiej strony firma zachowała się bardzo wyrozumiale i wypłaciła od szkodowanie lokatorom, tz jest ubezpieczona.pozdrawiam

 

tomekb czy możesz napisać mi coś więcej o tym jak reklamować rury tej firmy aby uzyskać odszkodowanie. Może jeśli masz taką chęć skontaktujesz się ze mną priv. Dodam, że chodzi o blok w którym deweloper zrobił co z tych rur. Niestety trzaskają jedna po drugiej i trzeba kuć. Część mieszkańców ma odłączone grzejniki i coś trzeba z tym zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Ludzie nie kupujcie rur US Metrix !!! O ile na zimnej wodzie jeszcze się trzymają, tak na ciepłej pękają. Mam w domu całą instalacje zrobioną z tych rur, kruszy się wewnętrzna warstwa, przez co się osłabiają i pękają. Wymieniam sukcesywnie całą instalację na miedź, to jest przynajmniej pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie nigdzie indziej.

Mianowicie: w moim domu (ok. 30 lat) był przeprowadzany remont łazienek 3 lata temu. Z uwagi, że były wymieniane grzejniki w łazience, a ściany były "gołe" - został poprowadzony kawałek (ok. 2 metry zasilania i powrotu) instalacji na rurach PEX. "INSTALATOR" był z polecenia fachowca od łazienek. Zdarł ze mnie dużo pieniędzy, a złączki kupował w OBI :( Niestety nie posiadałem wiedzy na temat produktów, które montował. W rezultacie de facto instalacja działała dobrze, z tym, że miałem stary kocioł węglowy, instalacja otwarta bez pompy - więc praktycznie bezciśnieniowa (poza hydrostatycznym). Nie notowałem w tym czasie żadnych wycieków.

W zeszłym roku został zamontowany u mnie kocioł gazowy, a co za tym idzie - instalacja została "zamknięta". W tym samym dniu, kiedy (tym razem już inna) ekipa instalacyjna dokonywała montażu kotła i przeróbki instalacji, poprosiłem jednego z panów instalatorów o wymianę zaworów przy tych grzejnikach w łazience na zawory z głowicami termostatycznymi (wcześniej były zamontowane zwykłe zawory regulacyjne, z OBI). Powód był dość prosty - chciałem mieć je zamontowane, a instalacja w tym czasie była opróżniona z wody.

I w czym problem? Otóż właściwie od początku po montażu kotła (i uruchomieniu instalacji), zaobserwowałem pewne nieszczelności na jednej ze złączek, które były wcześniej zaprasowywane. Jest to złączka US-Metrix.:

spacer.png

Moje podejrzenia: instalator, który wymieniał zawór, kręcił elementem złączki, zaznaczonym na niebiesko. Widziałem to, więc zapytałem czy tak można - odpowiedział, że tak. Mam obawy (szczególnie po tym co widzę), że przez to przekręcenie zostało zniszczone uszczelnienie w tym złączu. Dodatkowo zamknięta instalacja, w której utrzymywane jest ciśnienie ~1,5 bar weryfikuje nieszczelności. Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby mi to wyjaśnić?

Nie znalazłem nigdzie przypadku, żeby ciekło na tym połączeniu. Wyciek jest spory, myślę, że nazbierają się 2 szklanki na tydzień.

Czy to się da w jakiś prosty sposób naprawić? Czy jeśli trzeba by było wymienić całą tą złączkę, to czy da się ją np. delikatnie rozciąć (zakucie) i wyciągnąć z rury, a w jej miejscu zakuć nową? Chodzi mi o to, żeby uniknąć kucia kafelek, które tam są położone.

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

 

Edytowane przez Goreczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 11:21, Digitrax napisał:

Magik naruszył uszczelkę i stąd ten przeciek. Spróbuj zacisnąć złączkę PEX jeszcze raz. Gdy to nie pomoże trzeba ja wymienić obcinając z 1 cm rurki i przedłużyć połączenie.

Masz na myśli powtórne zaciśnięcie tej samej? Czy zaciśnięcie nowej (jeśli tak to jak zdemontować starą)? Raczej obstawiam drugą opcję, bo dalsze zaciskanie raczej nie uratuje tego uszczelnienia przy elemencie plastikowym?

Jeśli miałbym zakuwać nową złączkę - jest możliwość wyjęcia tej i założenia nowej bez obcinania rury? Jest to bardzo krótki fragment i jeśli miałbym ciąć to raczej skończy się na skuwaniu kafelek. Może da się rozciąć to metalowe zakucie (np. dremelem) i wyciągnąć złączkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.08.2019 o 09:13, Robertooo3 napisał:

Ludzie nie kupujcie rur US Metrix !!! O ile na zimnej wodzie jeszcze się trzymają, tak na ciepłej pękają. Mam w domu całą instalacje zrobioną z tych rur, kruszy się wewnętrzna warstwa, przez co się osłabiają i pękają. Wymieniam sukcesywnie całą instalację na miedź, to jest przynajmniej pewne.

           Potwierdzam dziadostwo do potęgi !!! NIE KUPUJCIE MATRIX!!!

               Po 16 latach instalacja CO z Matrix pex do wymiany. Na początku pękały między ścianą a kaloryferem, teraz tj w tym okresie zimowym 2019-2020 pęka Matrix pex pod wylewką,  z tego powodu w domu mam odpięte cztery kaloryfery. Tragedia, byle do końca zimy. Hydraulik mnie namówił na Matrix pex, a miałem robić na miedzi z krążka, bez lutowania.

Edytowane przez Matrixpex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.