Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rury Alu/pex Us Metrix

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mariulek

mariulek

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:11

Witam jestem na forum pierwszy raz. Mam pytanie co do produktu firmy US METRIX a szczególnie do rurek alu /plex. CZy ktoś zna taką firmę. Potrzebne opinie na temat produktu. Z góry dziękuje.
  • 0

#2 OFFLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 946 postów
  • Zainteresowania: skup i sprzedaż domen internetowych np:
    http://budynkienergooszczedne.pl/ (Budynki Energooszczędne)

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:56

Witam , jak by Ci to powiedzieć tak w skali od 1 do 10 z rur do podłogówki to ja bym jej dał 3 , oczywiście to moja opinia .pozdrawiam
  • 0

Sterowanie podłogówki :http://forum.finish-....php?f=54&t=721

#3 OFFLINE   Marek

Marek

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 735 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 21:38

Tomek , alupex nie słuzy wyłacznie do podłogówki , mozna i do wody u.
zasiliłem grzejnik taka rura ma dopiero rok ale wytrzymała juz temp dopuszczalna
  • 0

#4 OFFLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 946 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 22:02

Witam , drogi Marku wiem o tym dobrze ,ale nie wszystkie rury alu pex posiadają dopuszczenia do wody pitnej ,a do grzejników to bym się bał jej użyć i to jest moja opinia ,byłem kiedyś na pewnej reklamacji przez tą rurę zostało zalane 14 nowych mieszkań , może nie do końca przez rurę ale nie wytrzymała ona chwilowego przegrzania instalacji co niektóre rury potrafią wytrzymać ,z drugiej strony firma zachowała się bardzo wyrozumiale i wypłaciła od szkodowanie lokatorom, tz jest ubezpieczona.pozdrawiam
  • 0

#5 OFFLINE   piotrkonieczny83

piotrkonieczny83

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 00:09

a ktoś słyszał o rurze typu alu-pex firma SANHA .. warto czy lepiej odpuścić? pozdrawiam Piotr
  • 0

#6 OFFLINE   mariulek

mariulek

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 08:18

Czytajac posty t widze że opinie są podzielone na temat tego prodktu. A jak rurka była by najlepsza cenowo i jakościowo. Pozdrawiam.
  • 0

#7 OFFLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 946 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 08:22

Witam , najlepiej wybrać sobie rurę firmy która oferuje cały system czyli rury złączki rozdzielacze nie ma wtedy żadnych problemów z reklamacją ,a tak jak się coś wydarzy to potem reklamacja ciągnie się miesiącami i nie ma winnego . .pozdrawiam
  • 0

#8 OFFLINE   sawo

sawo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 13:59

z producentów nie azjatyckich ,polecam polską markę KISAN ,ale podobnej jakości dobrych producentów jest na rynku dużo
np kan-term ,wawin itp.
  • 0

#9 OFFLINE   Helaq3

Helaq3

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 14:18

Jeżeli chodzi o współczynnik jakość/cena to najlepiej wychodzi chyba Wavin.
polecam
  • 0

#10 OFFLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 946 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 21:33

Taką fajną rurą jest też Multyrama firmy Prandelli ,a taki już wypas to TC .pozdrawiam
  • 0

#11 OFFLINE   rebel82

rebel82

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 03 luty 2010 - 00:31

Ja mam rurki Al/Pex/Al przy ogrzewaniu CO węglowym. Powiem tak:
Wytrzymały 3 razy zagotowanie sie wody.Połączenia szczelne ( wtej chwili) a mam je skręcane. Wtedy ceny zciskarek były chorendalne a wypozyczenie graniczylo z cudem bo uzywali tego tylko instalatorzy lub wyspecjalizowane firmy.
Jest jednak feler tych połączen choc wiem ,że z jednej strony to moja wina
Nie wwytrzymuja one skoków temperatury. Tzn Z powodów pieca ( w tej chwili mam nowy) i jego obługi (niwłasciwy sposob palenia - teraz juz wlasciwy ) instalacja wychladzala mi sie na noc.A w dzien byla rozpalana.Nie bylo ciągłości. Zlączki po dwóch latach zaczely cieknac .Nie wszystkie od razu ale co po niektóre dawały o sobie znac mając pod soba niewielka kałużę.
Zaleta i to nie wątpliwie bardzo duza to to ,ze można je dowolnie kształtować i "naciagać" a poskładac może ja ktos kto ma troszke chęci i zapału. nalezy jednak pamietac o rozwiertakach po przycieciu rurki gdyz nożyce podczas ciecia nieco deformuja "sciskaja" przekrój przez co rurka moze zniszczyc oring ( system skrecany) podczas montazu.

Wypowiadam sie na temat systemu skrecanego .Systemu prasowanego nie stosowałem wiec doswiadczenia w tej materii nie mam. Wiem tylko ze spokojnie mozna stosowac je pod tynkami i w podłogach. Skręcanego - Bron Boze.

Pozdrawiam
  • 0

#12 OFFLINE   adamasz

adamasz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • Zainteresowania: kotłowanie podajnikowe, rowerkowanie po kraju i dalej, turystyka, języki, mechanika stosowana

Napisano 14 marzec 2010 - 17:23

Ja mam rurki Al/Pex/Al przy ogrzewaniu CO węglowym. Powiem tak:
Wytrzymały 3 razy zagotowanie sie wody.Połączenia szczelne ( wtej chwili) a mam je skręcane.
Wypowiadam sie na temat systemu skrecanego .Systemu prasowanego nie stosowałem wiec doswiadczenia w tej materii nie mam. Wiem tylko ze spokojnie mozna stosowac je pod tynkami i w podłogach. Skręcanego - Bron Boze.

Pozdrawiam

Witam, ale pochwal się firmą i średnicami tych rurek - to chyba wielce zaciekawi potencjalnych inwestorów :P
POZDRAWIAM A.
  • 0

SEKOM Opal25 - tłokowiec podwójnie wymiarowy doskonalony własnoręcznie i uporczywie...dzięki PT Forumowiczom.

#13 OFFLINE   CASTRO80

CASTRO80

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 17:41

Witam , jak by Ci to powiedzieć tak w skali od 1 do 10 z rur do podłogówki to ja bym jej dał 3 , oczywiście to moja opinia .pozdrawiam

A MOJA TO 10 Z 10 SAM MAM PEXS W DOMU JUŻ 4 LATA I JAK NARAZIE SOBIE CHWALE MAŁE STRATY CIEPŁA ŁATWE W MONTAŻU ELASTYCZNE
  • 0

#14 OFFLINE   kris90

kris90

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 17:52

Ja tesz jestem zdania że pex jest dobrym materiałem pod względem finansowym. Po za tym montaż tych rurek jest prawie o połowę szybszy. A z tego co się orientuje rury te wytrzymują do 100 lat . Wiedz na pewno że Ci wytrzyma 10 - 15 lat. Oczywiście to zależy od instalatora jak wykona połączenia.
  • 0

#15 OFFLINE   jazu

jazu

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 czerwiec 2010 - 08:48

Witam jestem na forum pierwszy raz. Mam pytanie co do produktu firmy US METRIX a szczególnie do rurek alu /plex. CZy ktoś zna taką firmę. Potrzebne opinie na temat produktu. Z góry dziękuje.

Chłopie niech reka boska cię strzerze od tych rur - wlaśnie rozkułem pół łazienki druga rura w ciągu 2 miesięcy mi pękła. po 5 latach użytkowania
  • 0

#16 OFFLINE   tmf

tmf

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 lipiec 2010 - 07:38

byłem kiedyś na pewnej reklamacji przez tą rurę zostało zalane 14 nowych mieszkań , może nie do końca przez rurę ale nie wytrzymała ona chwilowego przegrzania instalacji co niektóre rury potrafią wytrzymać ,z drugiej strony firma zachowała się bardzo wyrozumiale i wypłaciła od szkodowanie lokatorom, tz jest ubezpieczona.pozdrawiam

tomekb czy możesz napisać mi coś więcej o tym jak reklamować rury tej firmy aby uzyskać odszkodowanie. Może jeśli masz taką chęć skontaktujesz się ze mną priv. Dodam, że chodzi o blok w którym deweloper zrobił co z tych rur. Niestety trzaskają jedna po drugiej i trzeba kuć. Część mieszkańców ma odłączone grzejniki i coś trzeba z tym zrobić.
Pozdrawiam
  • 0