Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Sterownika Na Tech St-37 Plus Reg. Pok. Auraton 2005


warmduscher

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy na forum i rowniez zacząłem swój sezon grzewczy - pierwszy raz w życiu! Posiadam piec eko tech 18 kw duo - taki do kupienia był w casto... Ów kociołek wyposażony jest w sterownik tech st-80. Posiadam domek w systemie kanadyjskim, pow. użytkowa ok 120m. Instalacja z jedną pompą, bojler 120l, jedna pompa, brak zaworu trojdrożnego czy czterodrożnego. Zużycie węgla ok 20-25kg na dobę! Wydaje mi sie ze to troche sporo!!! Dlatego też postawnowiłem zakupić regulator pokojowy Auraton 2005, a że st-80 nie ma możliwości podłaczenia sterownika pokojowego zmuszony byłem zakupic sterownik tech ST-37.

Z tego co mi w firmie tech powiedziano sterownik pokojowy może odłączyć pompę LUB dmuchawę i podajnik. Dlatego też moje pytanie i prośba o wypowiedz:

Jak ustawić powyższy sterownik ?? Jaka temp ? Co regulator pokojowy ma wyłączać ? Czy pompę ? Czy może dmuchawę i podajnik ??

Prawdopodobnie dziś powyższy sprzęt zostanie do mnie dostarczony i zabiorę się za podłączanie! Z góry serdecznie dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St-37 ma przyłącze do regulatora pokojowego i po jego zainstalowaniu będzie kocioł wprowadzany w tryb podtrzymania po osiągnięciu oczekiwanej temperatury - sczegóły będziesz miał w instrukcji do ST-37, również na stronie producenta sterownika. Zapytaj wielkiego Googla :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Wczoraj udało mi się wszystk opodłączyć i jakoś to dziala. A wiesz moze jaki ustawić czas podtrzymania ?? Standardowo był 20 min, i jak po jakims czasie zajzalem do kotła to było ciemno - wydaje mi sie ze by zgasło... Aha... czy można zwiększyć jakoś czas przedmuchu i podajnika w trybie podtrzymania ?? standardowo jest chyba 5 sek i wydaje mi sie ze jest to mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przerwy przepalania musisz dobra sobie doświadczalnie - tak aby utrzymywa żar w retorcie, a najlepiej żeby był odpowiedniej wielkości kopczyk. Wtedy kocioł nie "traci" energii na rozpalenie kopczyka. U mnie podczas normalnej pracy miałem przerwę przepalania co 7 min. A parametry przepalania możesz zmienic w ustawieniach serwisowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co chodzi to 2-gą dobę i jest oki, w nocy fajnie chłodno, a od 5 rano kocioł zaczyna grzać do 55 stopni i tak 6.10 juz mam w domu ok 21 stopni! Odnosnie spadku zużycia węgla to na pewno jest - ale jeszcze nie powiem dokładnie jaki.... Dajcie mi kilka dni i przetestuje wszystko ! Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.