Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens 200-w + Vitotronic 200, Problem Z Temperaturą W Domu


deenik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem w wyregulowaniem temperatury w domu, proszę o pomoc.

 

4 stycznia uruchomiłem kotłownie w nowo wybudowanym domku, kocioł Vitodens 200, zasobnik 100, regulator pogodowy Vitotronic 200. Podczas wizyty serwisanta, który dokonał odpalenia pieca czujnik temp. zewnętrzynej znajdował się wewmatrz budynku, dodam, iż dom jest w trakcie wykańczania, dlatego ustawiłem temp. na 15 stopni. Po dwóch dniach pracy kotła temp. wzrosła do 13 stopni, regulator zamontowany jest na piecu, dlatego pomyślałem, iz to normalne, ciepłe rurki , które są w obrębie pieca, mogą delikatnie korygować odczyt.

Żeby w pełni korzystać z pogodówki przeniosłem czujnik tem. na zewnatrz (-2stopnie), piec oczywiście zaczął mocniej grzać, temp na piecu wzrosła z 35 na 40. Ustawiłem piec na 14 stopni w dzień, nocą na 13. Po 42 godzinach temp w domu osiagneła 18 stopni, w kotłowni gdzie jest regulator prawie 20.

 

Jak to sie dzieje, że piec nie zareagował na temp wewnatrz i dalej dogrzewał dom, nie wspominam juz o sapleniu ilości gazu, która doszła prawie do 14 m na dobę. Czy czujnik temp wewnętrznej nie powinien dać sygnału do nie uruchamiania pieca? Zastanawiam sie do jakiej temp. ogrzał by dom, gdy bym nastawił go na 20 stopni.

 

Może ktoś miał podobny problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, czy sterownik ma podłączony czujnik temperatury pomieszczeń (stacja pokojowa, termostat pokojowy) ? Zwykle jest to wyposażenie dodatkowe, płatne dodatkowo.

Temperatury ustawiane na sterowniku wyliczane są w zależności od temperatury zewnętrznej (czujnik pogodowy) i ustawionej krzywej grzewczej, a nie mierzone. Dlatego też pokrętła mają takie a nie inne oznaczenia.

 

Podobne problemy były omawiane tutaj

na grzejnikach zawory termostatyczne
w pokoju referncyjnym termostat pokojowy.

ustawiasz jak chcesz wszystko
termostat podlaczony do automatyki kotla (na 100% masz wejscie do
niego)

Opis w skrocie. Podlogowka sobie grzej razem z grzejnikami jak za
goraco to zawory sie same przymykaja np przy 18 stopniach. podlogowka
dalej dziala gdy dojdzie do odpowiedzniej temp np 20 stopni termostat
wylacza piec.
Jak sie robi za zimno termostat zalacza piec a zawory przepuszczaja na
grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawioną regulację pogodową, czyli jest tak jak napisał "dwarf". Chcesz mieć niższą temperaturę pomieszczeń obniż krzywą grzania dla wartości jak dla ogrzewania podłogowego krzywa od 0,2 do 0,6 lub krzywą do pracy ze zredukowaną temperaturą pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Wpisałem, że regulator Vitotronic znajduje sie na piecu, lecz nie wiedziałem, że nie ma on zainstalowanego czujnika temp. wewnętrznej. Dzisiaj zadzwoniłem na infolinię, i wiem że muszę dokupić stację pokojową, która wyłączy piec po uzyskaniu zadanej temp. Oczywiście krzywa grzewczą zmienię już jutro, standardowo nastawiają na 1.4. Pytając serwisanta, który odpalał piec, czy nie nalezy tu nic wyregulować, odpowiedział, że tu wszystko jest wyregulowane, a piec, sam sie dostosuje. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czemu wydając przecież nie małą kase na piec, nie ma on zainstalowanego czujnika temp.. Myślałem, że zainstalowanie stacji pokojowej służy jedynie wygodzie nie chodzenia do kotłowni w celu jego regulacji.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.