Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Wyrównawczy


lukasz754

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Przeglądając ofertę"Allegro" w 100% przypadków spotykam się z naczyniami wzbiorczymi mającymi wejścia 3/4", czy jest w porządku kupić takie naczynie do c.o skoro wszędzie gdzie czytałem minimalna średnica rur do naczynia powinna mieć min. 1". Szukać dalej czy zredukować z 1" na 3/4. Następne pytanie czy to prawda że do podłączenia naczynia wzbiorczego nie powinno stosować się kolanek 90 stopni.

 

Pozdrawiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo prawo swoje a praktyka co innego ,bo nikt rozsadny do kotła w domu nie montuje rury wznosnej 1 cqal czy tez 28mm ,tylko 22 lub18mm ,a sprawa nie lezy w srednicy tylko w prawidłowo wykonanej instalacji do zbiornika tak aby zawsze powietrze wyszło do zbiornika i nie było żadnych trzasków podczas zagotowania wody a jesli zastosujesz srednice 3/4 lub 22mm to gwarantuje ze nic dobrego się nie stanie podcxzas gwałtownego gotowania wody ,myslę że twój instalator bedzie miał podobne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czyli jak dobrze zrozumiałem zbiornik wyrównawczy z wejściami 2/3 " jak najbardziej, jednak

nie stosować kolanek 90stopni. P.S - sam wykonuję moją instalację. Jeżeli nie mogę dać kolanek 90 stopni a kolanka 45 stopni są prawie niemożliwe do kupienia to pozostaje wykonanie łuków - jaki promień w stosunku do średnicy.

 

dziękuję za poprzednią odpowieć, pozdrawiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Przeglądając ofertę"Allegro" w 100% przypadków spotykam się z naczyniami wzbiorczymi mającymi wejścia 3/4", czy jest w porządku kupić takie naczynie do c.o skoro wszędzie gdzie czytałem minimalna średnica rur do naczynia powinna mieć min. 1". Szukać dalej czy zredukować z 1" na 3/4. Następne pytanie czy to prawda że do podłączenia naczynia wzbiorczego nie powinno stosować się kolanek 90 stopni.

 

Pozdrawiam:

 

W tej chwili do wszystkich prawie instalacji {mówię o instalacjach domów ,a nie bloków },stosuję się naczynia w zbiorcze

gzie średnica wejściowa i wyjściowa jest 3/4, 4/4 stosuje się tylko wtedy gdy toja instalacja będzie pracować grawitacyjnie

myślę że nie to chcesz instalować ?. Jest jeszcze jeden szczegół o którym powinien wiedzieć instalator w tym wypadku

ty sam, dobry dobór naczynia,myślę że przyda ci się małe doradztwo na miejscu przyda się.

Co do kolanek , jest trochę prawdy bo kolanka 90 stopni , te małe są trochę nie pomocne w cyrkulacji powietrza

zapytaj w sklepie o kolanka 90 stopni powiększone. Ale i tak do instalacji będziesz musiał się wpiąć trójnikiem.

A trójników 45 stopni jeszcze nie stosowałem , może i takowe w Polsce istnieją.

Ostatnio na rynku sprzedają naczynia w zbiorcze z mechanizmem samo do ładującym .

Ja osobiście nie bardzo optuje za tą wygodą bo jeżeli trzeba często dolewać wodę tz. że jest coś nie tak,albo często

przegrzana instalacja ,albo jest przeciek,gdy jest automat tego nie wiesz. pytaj coś podpowiem co wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Na wstępie dziękuję za dotychczasowe rady. Po przeczytaniu postu "Belg" postanowiłem przygotować schemat mojej instalacji piecowej wraz z planowanym podłączeniem naczynia wzbiorczego. W celu sprecyzowania mojego pytania - instalację wykonuję tak jak pisałem sobie i samodzielnie i dlatego dopytuję o szczegóły, po prostu uważam jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach" a ja osobiście lubię mieć zrobione dobrze nawet jak mam dołożyć pare złotych tzn. różnicę w cenie między osprzętem 3/4" i 1", tym bardziej że mam gdzie schować te rury co by ich widać nie było. Tylko czy jest sens i mam to jakieś znaczenie że wykonam to tak jak planuję w dołączonym schemacie o ile weryfikacja wykonana przez Was wskaże że jest wszystko ok, po prostu zastosować naczynie wzbiorcze z wejściami 3/4" i kolana 90stopni. Jeden z forumowiczów napisał Cu28 czy to już nielekka przesada czy jest jakaś różnica poza oczywistą "korozja stali" aby stosować miedź do podłączenia naczynia.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Do przedstawionego schematu mam jeszcze jedno małe pytanie czy czy naczynie podłączyć przed c.w.u czy za. Prosiłbym również o wypowiedź w sprawie przekrojów rur do naczynia i kolanek innych użytkowników forum- tak przy okazji przeglądania postu.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam Ponownie !

Albo ja coś zchżaniłem albo coś z forum - w każdym bądź razie ponownie dołączam schemat

 

Pozdrawiam

witam co do schematu to do zbiornika proponował bym jak naj łagodniej prosto w góre a w bok instalacja grzejnikowa para szuka najprostszej drogi zakręty to opory i pójdzie w grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.