Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile To Będzie Kosztowało


szalop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój drugi post na forum.Pierwszy dotyczył kotła na paliwo stałe,lecz dzisiaj dostałem z Karpackiej Spółki Gazowej warunki przyłącza więc zastanawiam się nad ogrzewaniem gazowym.

W warunka ch określili długość przyłącza na 160m ,rurą o średnicy 40 koszt 1543pln + koszt mapy do celów projektowych i skrzynki.Czy ktoś z Was miał może z przyłączem gazu do czynienia i jakie będą rzeczywiste koszty całej tej inwestycji.Gaz zostanie doprowadzony do granicy działki a dalej co???????? Czy to już moja indywidualna sprawa kto to zrobi i za ile???

Bardzo prosiłbym o pomoc w tym temacie .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać tylko tyle że kiedy do nas do domu ciągneli gaz to nie do żadnej granicy działki tylko skrzynka jest na ścianie domu i tak też myślę u Ciebie będzie.Kwot nie będe strzelał bo to dawno temu było.A co do kosztów ogrzewania domu gazem powiem tak.Gaz jest doprowadzony na ścianę domu było to może z 15 lat temu i do dzisiejszego dnia tam pozostał nie bedąc ciągnięty do wnętrza ze względu na wzięte z sufitu koszty ogrzewania domu gazem.Też radzę 2 razy się zastanowić czy w ogóle warto pakować się choćby w samo przyłącze.Co innego ogrzać gazem małe mieszkanie w bloku a co innego duży dom.Mam znajomych co po roku grzania gazem wrócili do węgla bo rachunki w sezonie zimowym za gaz mogły zabić i to nie tylko tych ze słabym sercem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunka ch określili długość przyłącza na 160m ,rurą o średnicy 40 koszt 1543pln + koszt mapy do celów projektowych i skrzynki.Czy ktoś z Was miał może z przyłączem gazu do czynienia i jakie będą rzeczywiste koszty całej tej inwestycji.Gaz zostanie doprowadzony do granicy działki a dalej co???????? Czy to już moja indywidualna sprawa kto to zrobi i za ile???

 

Dalej jest "wewnętrzna instalacja gazowa" (pomimo, że biegnie od skrzynki w płocie do kotła). Jej koszt to pozwolenie na budowę (ok. 500-1000zł), materiał i robocizna instalatora (50-100zł/m) oraz skrzynka na licznik (200-1000zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.