Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Rury Do Wody


alf

Rekomendowane odpowiedzi

najtaniej i jednocześnie jakościowo dobrze wyjdzie instalacja wykonnana z PP (termozgrzewalna)

Pex jest bardzo dobry pod warunkiem stosowania kształtek zaprasowywanych ,a nie skręcanych.

w jednym i drugim przypadku pamiętać należy o izolacji rur ,dla zapewnienia kompensacji wydłużeń

termicznych ,można do tego stosować rury peszla ,albo otuliny piankowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miedź droższa, ale mam sprzęt do lutowania i mogę wykonać sam. PP i PEX tańsze, ale tu juz potrzeba instalatora, bo nie mam narzędzi. To co zaoszczędze na materiale, skasuje instalator. Jednak nie oto chodzi. Poprostu chciałbym pod kafelkami mieć dobrą instalacje, żeby niebyło przykrości za parę lat. Które rozwiązanie jest najpewniejsze. Koszt jest sprawą drugorzędną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miedź droższa, ale mam sprzęt do lutowania i mogę wykonać sam. PP i PEX tańsze, ale tu juz potrzeba instalatora, bo nie mam narzędzi. To co zaoszczędze na materiale, skasuje instalator. Jednak nie oto chodzi. Poprostu chciałbym pod kafelkami mieć dobrą instalacje, żeby niebyło przykrości za parę lat. Które rozwiązanie jest najpewniejsze. Koszt jest sprawą drugorzędną. Pozdrawiam

 

Witam,

 

Do PP jest potrzebna tylko "podgrzewarka" rurek. Można taką pożyczyć w prawie każdym sklepie wod-kan (np. za 20 zł na dobę). Instalację zrobisz w 1 popołudnie, bo robi się bardzo szybko tą techniką. Jeśli twierdzisz, że potrafisz lutować, to z tym pójdzie jeszcze łatwiej. No i satysfakcja, gdy po paru godzinach masz gotową instalację :)

 

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Już zaczynam łapać w czym rzecz. Z tym rozdzielaczem, to faktycznie brak łączeń. Jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakieś ustrojstwo, które by mi z bojlera puszczało do instalacji c.w.u. np. 40 st. Bojler mam na krótkim obiegu z kotłem (osobna pompa) i jest podgrzewany do temp. 65 st. Jest też trzecia rura z pompą obiegową c.w.u. ze względu na dużą odległośc od bojlera do odbiorników. Czy tez pozostaje bateria termostatyczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie rury zastosować do podłączenia prysznica i umywalki w łazience ? Czy mogę zastosować miedziane, czy raczej plastik ? Pozdrawiam.

witam.polecam pex ewentualnie plastik.mam pytanko przy okazij.czu zda egzamin w budynku gdzie kotłownia jeta na tej samej wysokosci co inne pomieszczenia jak zasilanie pociagniemy pod posadzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o instalację co. :)

Pod posadzką... trochę ryzykowne(pewnie piwnic nie ma), zależy z czego wykonana jest instalacja.

Jak pod posadzką to najlepiej odcinki bez połączeń - w przeciwnym wypadku pod sufitem, ale trzeba się pogodzić z wyglądem. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.