Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Eko Groszek


wloch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i mam pytanie:

Czy taki układ będzie działał:

 

post-13534-1262552251_thumb.jpg

 

(brakuje odpowietrzników i filtrów)

 

zrobiłem go po przeczytaniu: post1

 

Nie wiem tylko jak podłączyć naczynie wzbiorcze.

Pomyślałem o zaworze zwrotnym pod naczyniem, żeby woda mogła płynąć tylko w górę.

 

lnna opcja :

 

post-13534-1262552610_thumb.jpg

 

 

Proszę o poradę który będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyminennik- nie najlepszy wybór

jak juz sprzedawca podaje moc to znaczy ze nie gra uczciwie

moc nie jest paramertem technicznym wymiennika !i zaden producen nie podaje na wymienniku takich danych

piec ma wyj 6/4 ale rura wystarczy 1"

2 wyjscie 6/4 z pieca jest na bojler CWU i to jest bdb rozwiazanie coraz czesciej stosowane w piecach

3 wyj na zawór bezp.lub cos co komu potrzeba

na schemacie popraw --filter na wejsciu do wymiennika !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stosuje się zasadę, że wszystkie pompy powinny być podłączone na obwodach albo zasilania, albo powrotu. Ty masz na zamkniętym na zasilaniu, na otwartym na powrocie. Na schemacie nie ma inst zasobnika - jak będzie zasilany? U mnie są oddzielne pompy i na odwrotnych obiegach "pokłóciły" sie :) trzeba było zmieniać.

Naczynie przyponowe koniecznie, że o zaworze bezpieczeństwa nie wspomnę (szczególnie na instalacji zamkniętej). Uważaj na montaż naczynia wzbirczego na otwartym - przy niewielkich różnicach wysokości pompa potrafi "porzyczyć" sobie z niego powietrze (jak u mnie).

Nie wiem po co Ci dwie pompy na zamkniętym, ale nie znam się na wyliczeniach. U mnie chodzi na 1-ej 13 grzejników i dwie podłogówki łącznie około 30m2.

Z tym trzecim wyjściem zgaduj-zgadula :) np. u mnie są wszystkie podłączenia na górze wej-wyjście i trzeci do zaworu bezpieczeństwa 1,5

 

pozdro, powodzenia

 

aaaa.... pamiętaj, że pompom łatwiej pchać niż ciągnąć oraz o odpowietrznikach na wymienniku (na początku diabelnie trudny do odpowietrzenia, nie wyobrażam sobie zupełnie bez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie otwartym nam na powrocie, bo z tego co wyczytałem, tak jest lepiej , bezpieczniej dla pompy.

 

W zamkniętym na 2, żeby działały jako 2 "osobne układy" - tak to sobie wymyśliłem.

Dla pompy do podłogówki planuję w przyszłości podłączyć jakiś wył. pompy, żeby w razie awarii nie poleciała za gorąca woda do podłogi albo coś takiego.

 

Czyli na powrocie te pompy mogą mieć problem?

 

Co bedzie lepsze, korzystniejsze na powrotach jak tu:

 

post-13534-1262806023_thumb.jpg

 

Czy na zasilaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.