Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co o jest miał 1 i jak sie ma do orzech2


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolego jerryk a wiec tak ten miał co kupiłem to jest o granlacji 22mm wysokokaloryczny ok 25000KJ.

Miał ten pali sie u mnie całkiem fajnie tylko pytanie teraz jak poprawi jego stało palność.

U mnie zadowalajaca tem jest temp ok 60 stopni.

i przy takim nastawieniu temp i full piec miału trzymie ok 7godz...

Czy sa jeszcze jakies sposoby by zwiekszyc jego stałopalność??

Np kolega piotrek_automatyk pisze by palic miałem na nastawieniu tem 75stopni tylko czy takie zwiekszenie temp nie zmniejszy drasycznie czasu palenia??

Zauwazyłem ostatnio ze palac weglem piec trzymał ok 7-8godz. Zmniejszyłem obroty pompy C.O z "3" na "1" i temp dałem na 50stopni i tak full załadowany piec trzymał nawet 11-12godz:)

Wiec juz sam nie wiem jak optymalnie ustawic to wszystko by zwiekszyc stałopalnosc:/

Moze ktos ma jakies pomysły??

 

Z gory serdecznie dziekuje pozdrawiam.

 

 

P.S dodam ze uzywam miarkownika ciagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbój spalić miał na szybko i dobrze nagrzać mieszkanie/nie patrząc na stałopalność/ Ile miału spalisz ? I ile będzie cieplej ?

Ja palę szybko-nagrzewam dom do 24-26 i zanim ostygnie do 21 mija 12-14 godzin. I to jest moje pojęcie stałopalności-bo węgla spalam dużo mniej ,majac dużo cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego @jerryk

A wiec tak pewnie masz racje ze palac intensywniej nagrzeje bardziej mieszkanie ale...

Mam duzy dos dom ponad 200m2

Dom jest stary w czesci mam tylko nowe okna (choc ymieniam juz na nowe) czesc mieszkania (pokoj 20m2 kuchnia ok 12m2 i łazienka 6m2) znajduje sie nad brama wjazdowa (musze ocieplic strop od zewnatrz styropianem 10cm) co bardzo wyziebia mieszkanie wiec dotychczas sensownym sposobem na ciepło był ciagły ogien w piecu.

Zawsze paliłem na ok 60stopni ostatnio zmiejszyłem pompe z 3 na 1 i przymmknałem bardzo czopuch a temp zmiejszyłem na 50stopni i jesli chodzi o trzymanie wegla to siegało nawet 11godz.

Teraz kupiłem miał i zastanawiam sie jak tym optymalnie palic a w zasadzie wydłuzyc czas palenia - nie musze miec 70 stopni na piecu w systemie ciagłego palenia wystarczy mi ok 50-55stopni.

Tylko pytaniue jak to osiaganac

A moze poprostu sie nie da:/

 

P.S jak paliłem weglem to zauwazylem ze w ubiegłum roku 1 tona wystarczała mi jak w pysk strzelił na 4 tygodni a teraz na 3 co moze byc tego powodem (piec regularnie czyszczony, komin 50x50cm nie czyszczony)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego@sarzyk

Ocieplenie stropu dużo daje.Palenie na 50 to jeszcze nie jest żle.Przymykanie czopucha nic nie daje-powietrza przez piec przeleci tylko tyle,ile zassie od dołu-a ciag kominowy trzeba zawsze utrzymywać jak najwyższy-nie zasmrodzisz kotłowni dymem.Ocieplony dom długo utrzymuje ciepło i wtedy można palić na full od czasu do czasu-tak jest najekonomiczniej i cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.