Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie O Kotle Stal-max Max11


Marcus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem i mam kilka pyt odnośnie instalacji c.o. oraz kotła:

1. Czy miał ktoś styczność z kotłem Max 11 producenta Stal-Max z Polanki tzn, czy jest solidnie wykonany i jakie są wasze opinie z eksploatacji??

2. Nie bardzo zrozumiałem bo producent na swojej stronie pisze że za dopłatą może w piecu być zamontowana nagrzewnica c.w.u?? czy to znaczy że ona zastępuje boiler do ogrzewania wody czy jest tylko potrzebna do zamontowania takiej instalacji??

3. Czy zalecacie montaż zaworu 4d?? a jak tak to czy przy montażu są jeszcze wymagane do niego jakieś urządzenia??

Z góry dzięki za waszą pomoc.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam kocioł Max-11 35kw z nagrzewnicą c.w.u

Palę drugi sezon i jestem zadowolony, moim zdaniem obecna cena kotła jest naprawdę b.dobra.

Ja posiadam starszy model od obecnie produkowanego, podobno nowy jest lepszy od mojego bo można min. palić na ruszcie tradycyjnym. Za nagrzewnice c.w.u dopłaciłem 800 zł i mam zawór 4d. ciepłą wodę mam cały rok.

Osobiście polecam.

 

 

Jeśli ktoś pali miałem 23 MJ proszę napisać jakie ustawienia sterownika ,na przyszły sezon planuję zakupić taki miał.

Teraz palę 19 MJ .

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem na etapie szukania kotła. Mam do Ciebie kilka pytań dotyczących eksploatacji MAX-11:

1. czy starsze modele nie miały możliwości palenia na ruszcie tradycyjnym?

2. kocioł sterowany jest sterownikiem TECH typu ST-37. W jaki sposób sterujesz zaworem 4d?

3. jak dużą powierzchnię ogrzewasz i jakie ekonomiczny jest ten kocioł?

4. czy palisz tylko miałem, czy masz jakieś doświadczenia w zakresie wykorzystania innego opału?

5. wykorzystujesz wbudowaną nagrzewnicę cwu, więc domyślam się, że nie posiadasz dodatkowego zasobnika z węrzownicami. Jak takie rozwiązanie sprawdza się latem? Piec musi utrzymywać określoną temperaturę przez cały czas. Jest to ekonomiczne? Jak zachowuje się piec w tym trybie pracy?

 

Gdzieś czytałem, że ten awaryjny ruszt można wykorzystywać tylko do palenia awaryjnego, tak więc przy jego wykorzystaniu nie działa żadna automatyka. Nie jest to więc typowy piec DUO. Czy ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim kotle ruszt tradycyjny wkłada się jeśli chcę palić i wyjmuje się bo nie można palić jednocześnie tradycyjnie i automatycznie.

Z ciekawości byłem zobaczyć u szwagra jak wyglada to teraz- on kupił w tym sezonie piec ze stalmaxu

W nowym modelu może być ruszt tradycyjny bez wyjmowania z pieca i palić jednocześnie na obu rusztach.

Ja kupiłem w 2007 roku.

 

 

Zawór 4d mam ręcznie ustawiony na kotle 65 st.C ,a za zaworem 45 st.C i tak jest ok.

 

Ogrzewam 280 m2 i palę miałem 19MJ

jeszcze nie próbowałem innego opału ,ale ten miał jest najgorszej klasy i wszystko byłoby dobrze tylko jest dużo popiołu. Myślę o lepszym miale na przyszły sezon.

 

Wężownica spisuje się ok.

Brak miejsca na bojler ,wężownica w kotle nie zajmuje nic.Wystarczy zawór 4d i ciepłej wody nie brakuje.

Przez cały rok jest ciepła woda.

 

Przez lato kocioł pracuje w podtrzymaniu jeśli nie ma poboru wody kocioł załącza się bardzo rzadko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł firmy STAL-MAX z podajnikiem tłokowym MAX-11 i palę ekogroszkiem.

ustawienia sterownika:

czas podawania 60s

czas przerwy podajnika 90s

nadmuch 5

 

Kocioł 25kw ogrzewam 180m2 spalam 35-40 kg wegla na dobę to dużo czy mało????

Czy ma ktoś taki kociol i pali ekogroszkiem i jakie ma ustawienia.?? i ile spala.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

 

od grudnia 2011 jestem użytkownikiem MAX-11 z Polanki.

 

Martwi mnie ilość pobieranego węgla - zasobnik na dwie doby bez przechodzenia w tryb letni.

Piec ciężko dochodzi do zadanej temperatury. Gdy zaczyna działać dmuchawa z temperatury 50 stopni robi się 40 stopni.

 

Ustawienia próbowałem różne, teraz mam:

- czas podawania 80 sekund

- czas postoju 100 sekund

- siła nadmuchu 7

- ustawiona temperatura 50 stopni

 

Palenie węglem groszkiem.

 

Dom 180 m2.

 

Proszę o informacje jakie macie ustawienia, ile węgla spalacie, jak ustawić piec optymalnie z własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!

Jestem posiadaczem kotła firmy STAL-MAX ,ale model MAX-12 z podajnikiem tłokowym.Podobno MAX-11 i MAX-12 to ta sama budowa tylko układ drzwiczek inny.

Długo zastanawiałem się nad zakupem kotła ,z pięciu firm wybrałem właśnie tą i na razie jestem zadowolony.

Paliwo miał 25.000 KJ z Piasta

Sterownik bardzo prosty w obsłudze ,najważniejszy parametr to czas podajnika i przerwa podajnika.

Trochę się bawiłem z ustawieniami bo nie było na forum informacji od uzytkowników.

Dzwoniłem do producenta i trochę mnie nakierował jak to ustawić.

Na początku paliłem miałem 19 i porażka nie polecam nikomu takiego węgla ,ilość popiołu nie do wiary sam piach Na szczęście kupiłem tylko 1tonę.

Nie pamiętam ustawien do tego miału ale do obecnego mam inne.

-czas podajnika 1 min

-czas przerwy 45 sek

 

temp.dobija w 8-13 min

Spalam 30kg na dobę razem z ciepła wodą z nagrzewnicą cwu

Dla porównania paląc miałem 19 spalałem 50kg.

budynek nieocieplony 140 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!!!

Jestem od paru dni posiadaczem kotła firmy STAL-MAX model MAX-12 z podajnikiem tłokowym. Palę groszkiem z Chwałowic w trybie letnim i...co noc kocioł gaśnie gdy niema poboru ciepłej wody.Próbuję rożnych ustawień na razie nie wychodzi. Może ktoś mi podpowie jak ustawić kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

od kilku dni walczę z czeskim ekogroszkiem z Ledvic.

Obecnie mam ustawione (Piec Max 12 25 KW z nagrzewnicą):

- praca podajnika 100s

- przerwa w pracy podajnika 50 s

- dmuchawa na 1 i dodatkowo przesłona na ok. 30%

- podtrzymanie 40 minut

Piec spala ok. 12 - 15 kg węgla (na razie palę tylko w nocy) i tworzy mi się sporo spieków i sadzy. Co radzicie - podnieść dmuchawę z 1 na 2 równocześnie skracając czas pracy podajnika i czas przerwy, czy pobawić się tylko samą dmuchawą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem posiadaczem Max 12 35 Kw. Wszystko jest oki tylko mam strasznie dużo zgaru. Nie wiem czym jest problem. Może to miał jest kiepski, Opał to 19Kj z kopalni Janina. Czas podawania to 65s przerwa 85 s dmuchawa na 6 podtrzymanie 20min. Spalam zasobnik w ok 3,5 dnia temp zadana to 56. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego problem o którym piszesz dotyczy raczej jakości opału, ustawień sterownika (czas podawania ,przerwa podawania ,siła nadmuchu itd. ) ,nastawy zaworu 4d (o ile masz zamontowany????)

Paliłem na początku ekogroszkiem , a teraz palę miałem .

czas podajnika 60s ,czas postoju 50s siła nadmuchu 3,miał 23mj

Na cały rok z ciepłą wodą spaliłem za 2400 zł uważam że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja posiadam kociołek MAX12 i jestem bardzo zadowolony. Tak jak kolega Krzysztof0572 wspomniał ca szczegół tkwi w dobrym opale i ustawieniach. Ja opalam miałem 22 23 kJ dom o powierzchni 260 m2 a docelowo 320 m2 i spalam za około 2700zł wraz ciepłą wodą na rodzinę 6 osobową. Dom ocieplony temp. w domu zawsze 22 c . Wprawdzie tez spedziłem dużo czasu w kotłowni zanim pojąłem o co w trawie piszczy. Piec jest prosty w użytkowaniu tz. czyszczenie wszystkich elementów drogi spalin zajmuje mi ok. 10min tłok tez nie sprawia wiekszych problemów. Jedyne co mnie deneruje w tem modelu to czas pracy tłoka a mianowicie producent powinien zastosować czujnik Halla do ustawiania zawsze jednego pełnego cyklu podawania paliwa. Ale ja sobie z tym poradzę ja się skończy gwarancja. Zawór czterodrogowy do podstawa. Ja posiadam dodatkowe sterowanie tem zaworem ST431 plus ST292. Piec zawsze ma temperaturę min czyli 56 a resztę załatwia regulator zaworu.Ja polecam piec co prawda użytkuje drugi sezon ale początki tez były ciężkie też wieszałem psy. Panowie dobre paliwo i suche oraz posiedzenie nad ustawieniami sterownika a bedzie oki. AH piec to max12 35Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.