Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort Plus 20 Kw


Mako

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie pomozta,czy ktos z forumowiczow uzytkuje juz kociolek taurus zubr trio .do wczoraj musze podjac decyzje jaki piec wybrac poniewaz paluszki mi dretwieja przy izolacji poddasza.w gre wchodzi ling,defro albo zuberek.musi koniecznie spalac eko-groszek,pelet,owies noi oczywiscie posiadac dodatkowy ruszt do spalania drewna.z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :huh:

 

polecam dobry kociołek wart swojej ceny ,ergonomia i blaszka szóstka na wymienniku w dobrej klasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :o

Witam

Mam taki kocioł tylko 25kW, jest trochę za duży jak na 535 m3. Po sezonie grzewczym będę go przerabiał, przede wszystkim wywalam dmuchawę i wstawiam miarkownik.

Na Twoim miejscu nie kupowałbym z dmuchawą, w tej chwili palę na najniższym biegu, a w kotle chuczy strasznie, mnóstwo ciepła idzie w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :huh:

mam taki piec zamontowałem 15 grudnia do dzisiaj spaliłem 3tony węgla koszmar,mam te wszystkie sterowniki zawory dom ma 140 m nieocieplony , na pełnym zasypie ok 40 kg starcza na 6-8 godzin , jak odpalę od góry to 16 godzin ale wchodzi ok 5 wiader węgla , nie kupuj , weż dolniaka jak nie masz zamiaru palić miałem , ja miałem jeszcze nie paliłem , spróbije może tu bedą jakies plusy , u nas bardzo chwala metal fach sokół dolniak mało pali grzeje , w defro dużo idzie w komin , piec tal jest zasmolony ze nie daję rady sypię jakieś sadpalę , suche drewno ,pomoga tylko na chwile , nie wiem czym będziesz palił , mieszkam na mazurach u nas jest zimno , nawet odradzam , wpieprzyłem 4400zł a robi tylko wrażenie , słabo grzeje jak nie ma ognia , powrót zimny , jak przestawię na zaworze to po 6 godzinach pusto w piecu 40 kg węg;la nie ma policz 40x3x30 = ponad trzy tony i tyle spaliłem w 1,5 miesiąca badziewie , 513438912 to mój tel , może go żle użytkuję nie wiem , siedzę w tej piwnicy po kilka godzin i chyba już nic nie wymyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogranicz powietrze podawane przez wentylator prawie do minimum, jeśli jest stopniowanie to je włącz i ewentualnie przysłoń jeszcze wlot powietrza do wentylatora. Zacznij od tej strony, komin jest wysoki? może trzeba dać regulator ciągu kominowego, ograniczając go do 20 - 30 Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się dołączyć do tematu, posiadam kocioł Optima komfort plus 12, ogrzewam około 120mkw, palę drobnym węglem, spalanie przy temperaturze na zewnątrz bliskiej zero stopni, w domu około 22 wynosi lekko licząc około 3-4kg, uważam że jest to stanowczo za dużo, sterownik st-22 temperatura zadana 55 stopni, histereza 2 stopnie, przedmuch co 30 min (raczej nie ma okazji się załączyć) obroty dmuchawy poziom 1, na kaloryferach brak zaworów, instalacja stara, rury metalowe. Może ktoś podać jakie są najbardziej optymalne ustawienia dla tego typu pieców.

Palę od dołu, dodam jeszcze, że dymi potwornie, chociaż nie wiem czy to jest problem opału czy samego kotła.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiastowa rezygnacja z dmuchawy, dorobienie w dolnych drzwiczkach przepustnicy powietrza, spalanie naturalnym ciągiem, to jedyna rada,

 

heh, pytanie dlaczego ?? przecież nie po to płaciłem 3600 za piec żeby osiągnąć funkcjonalność pieca za 2500?? Uprzejmie proszę o wyjaśnienie o co w tym chodzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palisz dobowo czy przepalkami ?

bo jakos to duzo chyba jest,

a dmuchawa nie zduszasz za bardzo ? ja ustawiam na 2 lub 3

mam optime k+ 15 i porcja 4-5 kg wegla starcza nawet na 4h

 

rozpalam o 8.00 rano ostatni raz podkładam około 20-21 wieczorem oczywiście rano ciemno w piecu, dmuchawę rzeczywiście zduszam bo do czopucha nie można dotknąć (czyli mnóstwo ciepła idzie w komin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od półtora miesiąca użytkuję defro optima komfort plus 15kw nowa linia, sterownik z pidem i czujnikiem temp. spalin. Dom nowy, ocieplony, niezamieszkały powierzchnia ogrzewana 105mkw, bojler jeszcze nieczynny, w przyszłości może jeszcze poddasze będę ogrzewał. Kocioł wygląda dobrze, podczas rozruchu nie dopuszcza do temp. spalin powyżej 250st., podczas pracy temp. spalin w granicach 150st. W domu temp. ok 7st., zadana na kotle 60, powrót 50st. bez mieszania. Palę orzechem od dołu. Stałopalność niewiadoma bo rozpalam, zasypuję kocioł i jadę do miejsca zamieszkania. Dzisiaj kupiłem 100kg miału ze śniegiem, załadowałem kocioł do pełna (ok 35kg.) o 13.30 rozpaliłem od góry kilkoma szczapami. Temp. spalin ciągle na poziomie 240st., zadana na kotle 60st., wiatrak się nie wyłącza, o 20.00 jeszcze się paliło ładnym niebiesko żółtym płomieniem, pozostało ok. 1/3 wsadu, teraz już nie wiem bo mnie tam nie ma. Jak wyjeżdżałem w domu było 15 st.

Ogólnie z kotła jestem zadowolony. Wady: rzeczywiście dość mocno zarasta sadzą mimo wysokiej temp. na kotle chociaż sas u kolegi produkuję takie skwary sadzy że kiedy to zeskrobał myślałem że to groszek. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Defro Optima Komfort Plus 25 kW. Powierzchnia do grzania jakieś 180m, budynek nie ocieplony, grzejniki kompaktowe. Ustawienia 50 st bez przedmuchów, wentylator 2 bieg, pompa wody 1 bieg. Piec załadowany do wsypu węglem- czas spalania ok. 5 godzin temperatura na zewnątrz do -10 st. Po zmianie dostawcy opału piec wytrzymuje około 14 godz. Nie bójmy się kupować węgla z różnych źródeł- tak wielu jest oszustów (sprzedawców). Kupiłem węgiel tańszy o 200zł/tona, a okazał się lepszy i ekonomiczniejszy... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam.mam kociolek defro optima komfort plus 20.mam do ogrzania ok185m.i na chwile obecna nie jestem zadowolony z tego pieca, poniewaz bardzo szybko mi sie wypala wsad.w ciagu dnia kiedy jestem na podworku pale drewnem(odpalajac od dolu) zaladowany do pelna drewnem lisciastym-osika wypala mi sie po ok 2 godzinach.a na noc przy temp. na dworzu -10st zasypuje go calego mialem.i tu sie rodzi problem, poniewaz czas spalenia calkowitego wynosi ok8godz.wentylator mam ustawiony na minimum, ale moze cos podpowiecie z ustawieniem przedmuchow (czas podtrzymania i czas przerwy podtrzymania), jak to u was jest ustawione.moze mam jakies lipne ustawienia.pomożcie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

witam.mam kociolek defro optima komfort plus 20.mam do ogrzania ok185m.i na chwile obecna nie jestem zadowolony z tego pieca, poniewaz bardzo szybko mi sie wypala wsad.w ciagu dnia kiedy jestem na podworku pale drewnem(odpalajac od dolu) zaladowany do pelna drewnem lisciastym-osika wypala mi sie po ok 2 godzinach.a na noc przy temp. na dworzu -10st zasypuje go calego mialem.i tu sie rodzi problem, poniewaz czas spalenia calkowitego wynosi ok8godz.wentylator mam ustawiony na minimum, ale moze cos podpowiecie z ustawieniem przedmuchow (czas podtrzymania i czas przerwy podtrzymania), jak to u was jest ustawione.moze mam jakies lipne ustawienia.pomożcie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam piec 513438912 badziewie, tej zimy spliłem już 5,5 tony węgla , dwa stary dębu , stałopalność przy mrozach - 20 w nocy ok 16-17 godzin, zrób tak nasyp miału , odpal od góry , nakładz jakieś kartony drewno i trochę miału , pusć go na 55stopni to wytrzyma 20 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.